با ما همراه باشید
آلبوم Future Nostalgia آلبوم Future Nostalgia

موسیقی

نقد آلبوم Future Nostalgia دوآ لیپا | رقصی خیره‌کننده در طول دهه‌ها

ترجمه اختصاصی از آرت‌تاکس: کیتی ایمپایر، منتقد، به نقد آلبوم «Future Nostalgia / نوستالژی آینده» از دوآ لیپا می‌پردازد

آلبوم Future Nostalgia: رقصی خیره‌کننده در طول دهه‌ها

لو رفتن آلبوم جدید دوآ لیپا و پخش شدن آن در اینترنت، انتشار دومین آلبوم این خواننده را جلو انداخت. در مقابل، آلبوم جدید لیدی گاگا به نام «کروماتیکا»، به علت شیوع ویروس کرونا در جهان به تعویق انداخته شد. البته مشخص است که باید بین انتشار آلبوم‌های این دو خواننده‌ی پاپ سرشناس فاصله‌ی مناسبی بیافتد، چون «نوستالژی آینده» یکی از قوی‌ترین آلبوم‌های پاپ جدید است و یادآور دوران اوج خواننده‌هایی چون خودِ گاگا و دیگر مشاهیر عرصه‌ی پاپ است.

در کنار نقد آلبوم Future Nostalgia بخوانید:

نقد آلبوم Rare سلنا گومز | گذشتن از گذشته

نام آلبوم مدعی آن است که در آینده‌، دنیای موسیقی دوباره و دوباره به سراغ دومین آلبوم دوآ لیپا خواهد رفت. اگر این ادعا درست باشد، یعنی این خواننده‌ی کوزوو- بریتانیایی توانسته با جسارت تمام، موسیقی مهمانی چندین دهه‌ی آینده را مثل یک لیست پخش، در آلبوم جدیدش بگنجاند.

در این آلبوم از ترانه‌های خسته‌کننده توأم با نادیده گرفتن پیشرفت زنان خبری نیست. در قسمت پایانی ورس اصلی آهنگ «پسرها پسر می‌مانند»، گلایه‌ی دوآ لیپا از این است که دخترها زیادی سریع بزرگ می‌شوند. در تمام آلبوم استعاره‌ها و اشاره‌‌هایی به دهه‌ی هشتاد میلادی و دیسکوی آن دوران وجود دارد که در دو آهنگ محبوبی که پیش از انتشار آلبوم اصلی پخش شده بودند، با قوت بیش‌تری شاهدش هستیم: «الان شروع نکن» و «فیزیکی».

در جاهای دیگر، بیت‌های قوی و ضرب‌های محکم می‌شنویم، ادغام شده با ویولونی که بی‌رحمانه نواخته می‌شود و صدای زنگ‌ آمیخته با آن. اما بهتر از همه‌، آهنگ بی‌نظیر «زیبا، لطفن» است که در آن دوآ لیپا به پای معشوقش افتاده و از او می‌خواهد ترکش نکند؛ چرا که آرامش‌بخش ذهن اوست. نوع خواندن او در این آهنگ و صدایش، به گونه‌ای‌ست که انگار سرگیجه دارد و رفته رفته تبدیل به نجوایی عاشقانه می‌شود.

منتقد: کیتی ایمپایر

ترجمه: فرگل سیف‌اللهی

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر

بهبود وضعیت سلامت محمدرضا شجریان | Dr. Abbasi: Shajarian’s level of consciousness has improved

محمدرضا شجریان

آرت‌تاکس – گروه موسیقی: خبر بهبودی وضعیت سلامت استاد محمدرضا شجریان در اکانت اینستاگرام پزشک ایشان، دکتر حسن عباسی

بهبود وضعیت سلامت محمدرضا شجریان
دکتر عباسی: بخش زیادی از مشکلات مرتفع شده است

دکتر حسن عباسی پزشک محمدرضا شجریان ساعت سه بعدازظهر چهارشنبه ۲۹مرداد در اکانت شخصی اینستاگرام خود از بهبود حال استاد آواز ایران خبر داد.

عباسی نوشت: «با کمال خوش‌وقتی به آگاهی هم‌میهنان گرامی می‌رسانم درمان‌های انجام‌شده تا این ساعت (۳بعدازظهر) بیست‌ونهم مردادماه نتیجه‌بخش بوده و درحال‌حاضر شوک سپتیک کنترل شده. ریتم قلب وفشار خون کاملن نرمال شده. هوشیاری بهتر شده، بخش زیادی از گرفتاری‌های‌مان کم شده است. امیدوارم بتوانیم در روزهای آینده باقی مشکلات را نیز حل کنیم.»

 

Dr. Abbasi: Shajarian’s level of consciousness has improved

Dr. Hassan Abbasi, Mohammadreza Shajarian’s doctor, has posted an update on his personal Instagram page regarding his patient’s health condition. He wrote: “Thankfully up until now (3:00 pm, Mordad 29th), treatments have been effective and the septic shock has been taken under control. Heart rate and blood pressure are both normal now and his level of consciousness has improved. Hopefully, we will be able to resolve other problems in a few days.”

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

موسیقی

الی گولدینگ از آلبوم «درخشان‌ترین آبی» می‌گوید | Ellie Goulding Opens Up About Her New Album

الی گولدینگ

زیرنویس فارسی اختصاصی از آرت‌تاکس: مصاحبه‌ی اینترنتی بیلبورد با الی گولدینگ درباره‌ی آلبوم جدیدش به نام «Brightest Blue / درخشان‌ترین آبی»

الی گولدینگ از آلبوم «درخشان‌ترین آبی» می‌گوید: ازدواجم را به ترانه‌هایم راه نمی‌دهم!

الی گولدینگ: وقتی به این آلبوم گوش می‌دم، تازه می‌فهمم آلبومی نیست که باهاش بشه زندگیم رو توصیف کرد. برای این نوشتمش که اتفاقاتی رو که افتاده بود برای خودم تجزیه و تحلیل کنم و متوجه بشم الان کی هستم. برای این کار نیاز داشتم که از محدوده‌ی امنم خارج شم. کلی جست‌وجو کردم، توالی آکورد و صداهای مختلفی رو امتحان کردم… خیلی از چیزای متفاوت استفاده کردم؛ اما با همون ترانه‌سراها و تهیه‌کننده‌هایی کار کردم که قبلن باهاشون کار می‌کردم. چون هنوز به سادگی اعتقاد دارم، به این‌که یه عالمه آدم جدید دور خودت جمع نکنی. یه جور اعتماد ذاتی به‌شون دارم، چون از همون اول من رو می‌شناختن.

با وجود این‌که همیشه موضوع اصلی آهنگ‌هام روابط و زندگی شخصیم هستن، هنوز حس می‌کنم که تونستم موسیقی رو از ازدواجم جدا کنم. بخشی از من هست که خیلی شخصی و صمیمانه می‌نویسه، اما ازدواجم برای من چیزی‌یه که بهش دست نمی‌زنم. وقتی با کسی ازدواج می‌کنی، برای زندگیته. چیزی نیست که بخوای باهاش بازی کنی. مثل بیست‌ سالگیم نیست که وارد رابطه می‌شدم و در موردشون آهنگ می‌نوشتم. اون موقع خیلی ناپخته و خام بودم. داشتم سعی می‌کردم بفهمم کی هستم. این رو با احترام می‌گم، اما حس می‌کنم مسائل گذشته طوری بودن انگار می‌شد باهاشون بازی کرد و ازشون برای ترانه نوشتن و این چیزا استفاده کرد. اما در مورد ازدواج، حس می‌کنم که نمی‌خوام بهش دست بزنم و وارد آهنگام بکنم، چون به نظرم مقدسه.

 

Ellie Goulding Opens Up About Her New Album

In this exclusive interview, Ellie Goulding talks to Billboard’s Jason Lipshutz about her new album – Brightest Blue, her marriage, and working with late rapper, Juice WRLD.

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

ستاره‌ها

تولد متفاوت محسن چاوشی: نجات چهل و چهارمین اعدامی در روز تولد | Mohsen Chavoshi Saves A Man from Execution on His Birthday

محسن چاوشی

تولد متفاوت محسن چاوشی | نجات چهل و چهارمین اعدامی در روز تولد

آرت‌تاکس – سینمای ایران: در حالی که این روزها تولد گرفتن برای هنرمندان رونق زیادی پیدا کرده محسن چاوشی برای‌ تولدش تصمیم متفاوتی گرفت. خواننده‌ی شهرزاد و سنتوری در شب تولدش از هوادارانش خواست به جای هدیه‌ی تولد، در گلریزان آزادی و تامین دیه‌ی یک محکوم به اعدام شرکت کنند.

در ۵ ساعت مبلغ ۱۶۵ میلیون تومان جمع شد تا خانم‌ جوانی که از ۱۸ ساله‌گی در زندان بوده و ۱۶ سال پشت میله‌ها مانده‌ بود آزاد شود و محسن چاوشی در تولد ۴۱ ساله‌گی یک نفر دیگر را از اعدام نجات دهد.

محسن چاوشی مدت‌هاست بدون تبلیغات و سر و صدا در حال فراهم آوردن مبالغ دیه‌ی محکومان اعدام شهرهای مختلف است. در یک سال و ده ماه اخیر، این ۴۴مین نفری است که با پی‌گیری او مبلغ دیه‌اش فراهم و با پرداخت به خانواده‌ی مقتول و کسب رضایت آن‌ها، از اعدام نجات داده می‌شود.

منبع: سینمادیلی

در کنار مطالعه‌ی این مطلب ببینید:

کلیپ هوام دوباره پسه با صدای محسن چاوشی

Mohsen Chavoshi Saves A Man from Execution on His Birthday

On his 41th birthday, Mohsen Chavoshi who was the voice for works like Shahrzad and Santouri asked his fans to help collect the blood money for a young woman who has been behind bars for 16 years. Previously, Chavoshi gathered the blood money for 43 other convicts without any wide spread media coverage

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها