با ما همراه باشید
انجمن عدالت انجمن عدالت

سینمای جهان

آیا اسنایدر کات «انجمن عدالت» در راه است؟

از زمان اکرانش، فیلم انجمن عدالت با حواشی فراوانی روبه‌رو گردیده اما شاید مهم‌ترین‌شان، وجود داشتن نسخه‌ای از فیلم است که تمامن زیر نظر اسنایدر ساخته شده (در حالی که در فیلم اصلی، جاس ودون طی مراحل پایانی جایگزین او شده بود). زمزمه‌ها از همان ابتدا در این مورد از مراجع مختلف به گوش می‌رسید اما حالا، تقریبن دو سال پس از اکران فیلم، احتمال وجود و عرضه‌ی این نسخه بیش‌تر می‌شود. بازیگران فیلم همچون بن افلک و گل گدوت در سالگرد اکران فیلم، به عرضه‌ی این نسخه ابراز علاقه کردند. برخی از ستارگان هالیوودی مانند رایان رینولدز نیز از عرضه‌ی اسنایدر کات حمایت کردند. اما داستان از چه قرار است؟

با گذر زمان، اسنایدر بخش‌های مهمی را از آنچه که برای انجمن عدالت در سر داشت، در شبکه‌های اجتماعی مختلف نشان داده است اما چندی است که اسنایدر با انتشار عکسی از نسخه‌ی خودش، تأیید کرد که چنین نسخه از فیلم انجمن عدالت وجود دارد. هر چند نیت او مشخص نیست، اما به نظر می‌رسد اسنایدر می‌خواهد فیلم به همان ایده‌ها و داستان‌هایی بازگردد که از ابتدا برای آن در نظر گرفته بود.

انجمن عدالت

از پلان‌های حذف‌شده‌ در نسخه‌ی زک اسنایدر که سوپرمن با لباس سیاه در آن دیده می‌شود

البته باید گفت فارغ از تفاوت اساسی میان نسخه‌ی اکران شده و اسنایدر کات، خود داستان اسنایدر هم دست‌خوش تغییرات بسیاری شده که یکی از عواملش، واکنش‌های منفی نسبت به فیلم بتمن علیه سوپرمن، طلوع عدالت بود. بدین ترتیب پیش از آغاز فیلم‌برداری، فیلم‌نامه‌ی انجمن عدالت بازنویسی شده و ایده‌ی ترسناکی که در مرکز داستان قرار داشت، کنار گذاشته شد. به نظر می‌رسد این ایده در مورد کشته شدن لوییس لین توسط دارک‌ساید، شخصیت منفی اصلی ماجراهای دی‌سی باشد که منجر به روی گرداندن سوپرمن از انسان‌ها و کمک به نیروهای شر می‌شود. در کنار این، پیش از فیلم‌برداری تغییراتی در طرح‌های فیلم نیز رخ داده؛ برای مثال ظاهر شخصیت استپن‌ولف دگرگون شد.

صحبت‌های اسنایدر کات با افشاگری‌های او در مورد برخی از جنبه‌های فیلم که به کل حذف شده بودند، شدت بسیار بیش‌تری در ماه‌های اخیر گرفته است. یکی از مثال‌های شایان ذکر، انتشار عکسی از سوپرمن در جامه‌ی تمام سیاه است ولی تمام عکس‌های پشت صحنه و سکانس‌های حذف شده، هنری کویل را در همان قامت کلاسیک نشان می‌دهد. اسنایدر در این مورد گفته است که «بگذارید بگویم در انجمن عدالت زک اسنایدر، سوپرمن لباس سیاه می‌پوشید». این توضیح با سخنان قبلی اسنایدر در زمینه‌ی بازنویسی فیلم‌نامه‌ی انجمن عدالت تفاوت‌هایی اساسی دارد. همه‌ی این‌ها، نشان می‌دهد که هدف نهایی اسنایدر نه تنها اکران نسخه‌ی خودش از فیلم است بلکه می‌خواهد تا جای ممکن، عناصر فیلم‌نامه‌ی اصلی را نیز در آن نگه دارد. براساس آنچه که در حال حاضر از اسنایدر کات می‌دانیم، با در صورت وجود منابع کافی، چنین کاری آسان‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید.

هر چند بازنویسی انجمن عدالت بسیاری از جنبه‌های تاریک فیلم را حذف کرده بود ولی بسیاری از آن چه اسنایدر می‌خواست، مهیا شده بود. اسنایدر هنگام صحبت در مورد بازنویسی فیلم‌نامه می‌گوید «خیلی از فیلم‌نامه را فیلم‌برداری کردیم ولی هیچ وقت سراغ آن ایده‌ی مرکزی و ترسناک نرفتیم» هر چند نمی‌توان گفت چه مقدار از فیلم‌نامه‌ی اصلی حذف شده ولی می‌توان ادعا کرد اسنایدر توانسته بسیاری از صحنه‌ها و سکانس‌های مورد نظرش را فیلم‌برداری کند. فعالیت‌های اسنایدر در شبکه‌های اجتماعی، نشان می‌دهد بین فیلم او و نسخه‌ی اکران شده، به اندازه‌ی زمین تا آسمان تفاوت وجود دارد. در این میان، جیسون موموآ، بازیگر آکوامن اسنایدر کات را تحسین کرده که می‌توان حدس زد شاکله‌ی اصلی فیلم‌نامه‌ی اولیه حفظ شده است. در واقع، قرارگیری دوباره‌ی ایده‌های اسنایدر در صورت پشتیبانی، ممکن است.

در نهایت، آن چه از پاییز سال ۲۰۱۹ تا به حال نشان داده، این است که تقاضا برای عرضه‌ی اسنایدر کات بیش‌تر و بیش‌تر می‌شود. توجه رسانه‌ها نیز به این موضع جلب شده و در مصاحبه‌ها از ستارگان، سؤال‌های بی‌ربطی در این مورد از بازیگران فیلم پرسیده می‌شود. مشخص نیست اسنایدر تا چه حد می‌خواهد در فیلم‌برداری‌های دوباره، ایده‌هایش را بازگرداند ولی در موقعیت کنونی، چنین کاری نه تنها منطقی بلکه هوشمندانه هم هست. اسنایدر کات برای قانع کردن مردم، باید تا جای ممکن با نسخه‌ی اکران شده تفاوت داشته باشد و خود را به عنوان فیلمی مجزا، نشان دهد. البته تصمیم نهایی بر عهده‌ی کمپانی برادران وارنر خواهد بود و فعلن خبری در این زمینه منتشر نشده است. ولی با قرار دادن رخدادهای اخیر، می‌توان با تخمین قابل قبولی گفت که اکران اسنایدر کات، انرژی دوباره‌ای گرفته. اسنایدر صجبت‌هایی در مورد فیلم‌برداری‌های احتمالی مطرح کرده که نه تنها فیلم را در راستای دیدگاه اصلی‌اش برمی‌گرداند بلکه می‌تواند ابزار تبلیغاتی باشد برای اکران نسخه‌ی کاملن جدید و منحصر به فرد از انجمن عدالت.

ترجمه از محمد تقوی

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنونس

تریلر فیلم Last Moment Of Clarity / آخرین لحظه‌ی وضوح

تریلر فیلم Last Moment Of Clarity

زیرنویس فارسی اختصاصی از آرت‌تاکس: تریلر فیلم «Last Moment Of Clarity/آخرین لحظه‌ی وضوح» را به کارگردانی کالین و جیمز کریسل و بازی سامارا ویوینگ، برایان کاکس، کارلی چایکین، اودو کی‌یر و هال اوزان با کیفیت دل‌خواه‌تان ببینید.

در کنار تماشای تریلر فیلم Last Moment Of Clarity ببینید:

تریلر فیلم Survive the Night / شب را زنده بمان | هم‌کاری بروس ویلیس با کارگردان ایرانی

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

سینمای جهان

برای تولد هیث لجر | همه‌ی آن‌چه بازیگر می‌تواند به یک نقش ببخشد

هیث لجر

زیرنویس فارسی اختصاصی از آرت‌تاکس: چهل‌ویک سال پیش در چنین روزی هیث لجر ، ستاره‌ی فراموش نشدنی سینما، متولد شد. در این کلیپ نگاهی خواهیم داشت به لحظات ماندگار او در مدت هفده سال فعالیت بازیگری‌اش.

کارنامه‌ی کاری هیث لجر:

 • فیلم پنجه‌ها (۱۹۹۷)؛ در نقش اوبرون
 • فیلم سنگ سیاه (۱۹۹۷)؛ در نقش توبی
 • فیلم ده چیز درباره‌ی تو که ازشان متنفرم (۱۹۹۹)؛ در نقش پاتریک ورونا
 • فیلم دو دست (۱۹۹۹)؛ در نقش جیمی
 • فیلم میهن‌پرست (۲۰۰۰)؛ در نقش گابریل مارتین
 • فیلم مهمانی هیولا (۲۰۰۱)؛ در نقش سانی گروتوسکی
 • فیلم داستان یک شوالیه (۲۰۰۱)؛ در نقش سر ویلیام تاچر
 • فیلم چهار پر (۲۰۰۲)؛ در نقش هری فیورشام
 • فیلم فرمان (۲۰۰۳)؛ در نقش الکس برنیر
 • فیلم ند کلی (۲۰۰۳)؛ در نقش ند کلی
 • فیلم کازانووا (۲۰۰۵)؛ در نقش جاکومو کازانووا
 • فیلم کوهستان بروکبک (۲۰۰۵)؛ در نقش انیس دل مار
 • فیلم برادران گریم (۲۰۰۵)؛ در نقش یاکوب گریم
 • فیلم لردهای داگ‌تاون (۲۰۰۵)؛ در نقش اسکیپ انگبلوم
 • فیلم آب‌نبات (۲۰۰۶)؛ در نقش دن
 • فیلم من آن‌جا نیستم (۲۰۰۷)؛ در نقش باب دیلن
 • فیلم سگ چشم سیاه (۲۰۰۷)
 • فیلم شوالیه‌ی تاریکی (۲۰۰۸)؛ در نقش جوکر
 • فیلم دکتر پارناسوس مردی که به شیطان رودست زد (۲۰۰۹)؛ در نقش تونی

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

آنونس

تریلر فیلم Survive the Night / شب را زنده بمان | هم‌کاری بروس ویلیس با کارگردان ایرانی

تریلر فیلم Survive the Night

زیرنویس فارسی اختصاصی از آرت‌تاکس: تریلر فیلم «Survive the Night/شب را زنده بمان» را به کارگردانی مت اسکندری و بازی بروس ویلیس و چد مایکل مورای با کیفیت دل‌خواه‌تان ببینید.

در کنار تماشای تریلر فیلم Survive the Night ، از آن بیشتر بدانید:

مهم‌ترین نکته‌ی فیلم شب را زنده بمان به کارگردانش، مت اسکندری برمی‌گردد که در کودکی از ایران به آمریکا مهاجرت کرد و چندین فیلم شاخص از جمله عمق دوازده فوتی و مرکز تروما اشاره کرد.

در کنار تماشای تریلر Survive the Night ببینید:

تریلر فیلم «Peninsula / شبه‌جزیره» | چهار سال پس از «قطار به بوسان»

در این اکشن تریلر، بروس ویلیس باز هم با اسکندری همراه شده و نقش پدر شخصیت اصلی را دارد. پسر او که چد مایکل مورای (ریوردیل) در قالبش قرار گرفته، دکتری است مطرود شده که از شغلش کناره‌گیری کرده است. اما ناگهان یک شب، دو راهزن که یکی حین دزدی به شدت زخمی شده، به خانه‌ی او رفته و خانواده‌اش را گروگان می‌گیرند تا او، راهزن مصدوم را مداوا کند.

بیست و دوم ماه می می‌توانید این فیلم را به شکل دیجیتالی ببینید.

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها