cannes2017

برندگان جشنواره کن ۲۰۱۷ | نخل طلا به میدان روبن استولند رسید

روبن استولند، سوفیا کوپولا، یورگوس لانتیموس و لین رمزی نام‌های سرشناس میان برندگان جشنواره کن ۲۰۱۷

نخل طلای جشنواره کن ۲۰۱۷ برای فیلم میدان به روبن استولند کارگردان ۴۳ساله‌ی سوئدی رسید و جایزه بزرگ جشنواره کن نیز به فیلم ۱۲۰ تپش در دقیقه به کارگردانی روبن کامپیلو. آن‌ها برندگان جشنواره کن ۲۰۱۷ بودند.

سوفیا کوپولا جایزه‌ی بهترین کارگردانی را برای فیلم فریب خورده به خانه برد و جوایز بهترین فیلم‌نامه نیز نصیب یورگوس لانتیموس و لین رمزی برای فیلم‌نامه‌های کشتن گوزن مقدس و تو هرگز واقعن این‌جا نبوده‌ای شد.

برندگان جشنواره کن ۲۰۱۷ در بخش بازیگری دیانا کروگر برای فیلم محو شدن به کارگردانی فاتح آکین و واکین فونیکس برای فیلم تو هرگز واقعن این‌جا نبوده‌ای بودند.

جایزه ی هیات داوران به فیلم بی عشق ساخته  آندری زویاگینتسف کارگردان روسی رسید.

امسال سه فیلم ایرانی در جشنواره کن حضور داشتند. فیلم کوتاه وقت نهار به کارگردانی علیرضا قاسمی، فیلم کوتاه حیوان به کارگردانی بهرام و بهمن ارک و فیلم بلند لرد به کارگردانی محمد رسول اف. داوران جشنواره کن جایزه‌ی بخش نوعی نگاه را به محمد رسول‌اف اهدا کردند تا فیلم‌سازان ایرانی نیز سهمی از برندگان جشنواره کن ۲۰۱۷ داشته باشند.

در صفحه‌ی ویژه‌ی أرت‌تاکس برای هفتادمین فستیوال فیلم کن می‌توانید معرفی فیلم‌هایی را که برندگان جشنواره کن ۲۰۱۷ بودند تماشا کنید.

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *