بهزاد عبدی در استودیو آرت‌تاکس: به خودم فکر می‌کنم نه مخاطب

بهزاد عبدی یکی از پرکارترین آهنگ‌سازان در عرصه‌ی موسیقی فیلم است؛ او در استودیو آرت‌تاکس از فعالیت‌هاش می‌گوید

نام بهزاد عبدی در عرصه‌ی موسیقی فیلم نامی‌ست بسیار آشنا. او در استودیو آرت‌تاکس از فعالیت‌های اخیرش می‌گوید.

در ابتدای این گفت‌وگو عبدی از کارهای پیش‌رویش می‌گوید. از هم‌کاری با سعید سلطانی در سریال «در جست‌وجوی آرامش» و  بهروز شعیبی در «دارکوب» که تا چندماه آینده از آن‌ها رونمایی می‌شود.

بحث در ادامه به سمت اپرا و باله‌هایی که عبدی نوشته است می‌رود او از هم‌کاری‌اش با بهروز غریب‌پور در اپراهای عروسکی می‌گوید و درباره‌ی این پرکاری و پذیرش پیشنهادهای متفاوت از متر و معیارهایش می‌گوید او به این نکته اذعان می‌کند که در انتخاب کارها به خودش و استانداردهایی که به آن‌ها باور دارد فکر می‌کند و مخاطب در اولویت‌های بعدی قرار دارد. او برای نمونه از فیلم «فرزند صبح» به کارگردانی بهروز افخمی می‌گوید. فیلمی که تا به امروز مجالی برای اکران نیافته و حتا بهروز افخمی کارگردان فیلم، آن را اثری به دور از جهان شخصی‌اش توصیف می‌کند. اما عبدی که ساخت موسیقی این اثر را عهده‌دار بوده است پای آن می‌ایستد و آن را یک فیلم مدرن می‌داند.

بهزاد عبدی درباره‌ی کار با بزرگان نیز دیدگاه جالبی دارد. او تصریح می‌کند که اگر بزرگان سینما زا او دعوت به کار کنند او بدون هیچ پیش‌شرطی همراه خواهد شد. گواه این ادعا هم فیلم «متروپل» مسعود کیمیایی است که نام عبدی در تیتراژ فیلم به عنوان آهنگ‌ساز دیده می‌شود.

متنی که در بالا خواندید خلاصه‌ای‌ست از آن‌چه تنها در دقایقی از این مصاحبه پیرامون آن بحث شده است.

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *