نمایش-سهروردی

تمرین نمایش سهروردی | سهروردی در مواجهه با مخاطب امروز

گزارش آرت‌تاکس از تمرین نمایش سهروردی + گفت‌وگو‌هایی با شکر‌خدا گودرزی، افسر اسدی، اصغر همت، الهام جعفرنژاد، حبیب دهقان‌نسب

تمرین نمایش سهروردی به کارگردانی شکرخدا گودرزی از مدتی قبل در طبقه هفتم تالار وحدت آغاز شده‌است. این نمایش مهر ۹۶ از ساعت ۱۸ به مدت ۲ ساعت و ۱۰دقیقه در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

پیش از شروع اجراهای این نمایش با دوربین آرت‌تاکس سری به تمرین نمایش سهروردی زدیم و با افسر اسدی، اصغر همت، الهام جعفرنژاد، حبیب دهقان‌نسب، فخرالدین صدیق‌شریف، سمیه میربها از بازیگران این نمایش و شکر خدا گودرزی (کارگردان)، نیما گودرزی (دستیار کارگردان و برنامه ریز)،)، بهنام کلاه بخش(رهبر ارکستر) از عوامل که در تمرین نمایش سهروردی حضور داشتند،گفت‌وگو کردیم.

شکرخدا گودرزی نویسنده و کارگردان در تمرین نمایش سهروردی گفت: این کار را برای دل خودم می‌سازم چون تئاتر کار می‌کنم تا حالم خوب باشد.

شکرخدا گودرزی نویسنده و کارگردان نمایش «سهروردی» است که در یک پروسه ۵ ساله توانست زوایای مختلفی از زندگی این فیلسوف ارزنده کشور را بررسی و در نهایت شاکله درام خود را بر پایه مهم‌ترین نظریه وی یعنی نور و ظلمت پایه‌ریزی کند.

او در خصوص متن نمایش «سهروردی» و نحوه تلفیق تفکرات ایشان در مسیر شکل‌دهی نمایش گفت: تفکر سهروردی تفکر نور است و من ایده نور و ظلمت را پایه کار قرار دادم و براساس آن جلو رفتم.پایه اجرا را مبتنی بر اجرای کارگاهی گرفتم و می‌خواستم در ریلی حرکت کنیم که مبتنی بر گذشته نباشد. به عبارتی می‌خواستم نشان دهم که سهروردی با مخاطب امروز چگونه می خواهد حرف بزند.

رضا مهدی‌زاده (طراح صحنه)، بهزاد عبدی (آهنگساز)، طراح پوستر و برشور (ابراهیم حقیقی)، بهنام کلاه‌بخش (رهبر ارکستر)، پریدخت عابدین‌نژاد (طراح لباس)، رضا حیدری (طراح نور)، یاسر خاسب (طراح حرکت)، فریدا صفائیان (طراح گریم)، نیما گودرزی (دستیار کارگردان و برنامه‌ریز)، عکاس (امیر خدامی)، تیزر و مولتی مدیا (علیرضا شادمنش)، تبلیعات مجازی (امیر قالیچی) دیگر عوامل این نمایش هستند که برخی از آن‌ها در تمرین نمایش سهروردی حضور داشتند.

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *