با ما همراه باشید

🔴هشدار فاش شدن داستان قسمت سوم فصل آخر بازی تاج و تخت

چند روزی از انتشار «شب طولانی» گذشته، در حالی که مردم در انتظار نبرد میان جان اسنو و پادشاه شب بودند اتفاقات دیگری افتاد که به تحلیل آن می‌پردازیم

هم‌اکنون که قسمت سوم از فصل آخر منتشر و اتفاقات رخ داده در این قسمت باعث شوک همگان شد، نیازمند بررسی دقیق‌تر این اپیزود هستیم. یکی  از نقاط درخشان  این قسمت به تصویر کشیدن تنش و تعلیق بین زندگان است.

اکثر بینندگان منتظر دوئلی تمام‌عیار بین جان اسنو و پادشاه شب بودند، اما یکی دیگر از اعضای خاندان استارک باعث مرگ او شد.

درحالی که منتظر حمله‌ی ارتش مردگان بودیم، هزاران هزار سرباز و حیوان در میدان نبرد حضور داشتند اما فضا غرق در سکوت بود و این سکوت در بطن خود حس ترسناکی را ایجاد می‌کرد. پس از لحظاتی سکوت، ملیساندرا پیش از شروع نبرد وینترفل وارد معرکه شد و تمام تسلیحات دوتراکی‌ها را به آتش کشید، اما این اتفاق اهمیتی نداشت چراکه پس از چند دقیقه همه‌ی آنان نابود شدند. ملیساندرا که در این سریال شخصیت بسیار شگفت‌انگیزی داشت، در پایان این قسمت با درآوردن گردن‌بندش به آرامش می‌رسد. ملاقات آریا و ملیساندرا نیز از نکات جذاب این قسمت محسوب می‌شود.

هیچ‌کسی، حتی خوش‌بین‌ترین افراد نیز فکر نمی‌کردند که همان خنجری که برن به آریا داد، در بدن نایت‌کینگ جای‌گیرد و باعث مرگ او شود. اکثر بینندگان در این قست منتظر دوئلی تمام‌عیار بین جان اسنو و پادشاه شب بودند، اما یکی دیگر از اعضای خاندان استارک باعث مرگ او شد. این خاندان از زمان اولین شب طولانی، رابطه‌ی بسیار نزدیکی با پادشاه شب و وایت‌واکرها دارند. به این رابطه در سریال پرداخته نشده است اما در کتاب‌ها شاهد شیوه‌ی ارتباطی این دو خواهیم بود.

هیچ‌کس فکر نمی‌کرد که همان خنجری که برن به آریا داد، در بدن نایت‌کینگ جای‌گیرد

نشانه‌هایی در خاندان استارک و قلعه‌ی وینترفل وجود دارد که می‌توان خط وصل این این دو گروه را شکل داد. نشانه هایی از جمله این‌که قلعه‌ی استارک‌ها دقیقا پس از پایان اولین شب طولانی ساخته شد. هفت خاندان به محض شکست خوردن وایت‌واکرها برای اولین بار باید مطمئن می‌شدند که دیگر خطری از طرف مردگان آن‌ها را تهدید نخواهد کرد. در این نقطه از ماجرا دیوار بزرگ را ساختند و سپس وینترفل. دیوار اولین خط دفاع در برابر مردگان و قبایل وحشی به حساب می‌آمد ولی اگر به دیوار نفوذی صورت می‌گرفت، خط بعدی دفاع وینترفل بود.

به صفحه ویژه سریال بازی تاج و تخت سر بزنید، اینجا کلیک کنید.

تئون گریجوی دیگر کاراکتری‌ست که مرگش در این قسمت به گونه‌ای جبران ضررها و سختی‌هایی‌ست که بر پیکره‌ی خاندان استارک وارد کرده بود. به گونه‌ای که بسیاری از بینندگان از مرگ شجاعانه‌ی او در دفاع از برن استارک ناراحت و غمگین شدند. حال با اتمام این قسمت و تعیین سرنوشت جنگ بزرگ میان زندگان و مردگان، باید به سراغ نبرد دنریس و سرسی رفت و دید که سازندگان این سریال سرنوشت آن جنگ را چه‌گونه رقم خواهند زد و چه شگفتی‌هایی در انتظارمان است.

تلویزیون

با امیلیا کلارک پس از پایان بازی تاج و تخت

با امیلیا کلارک

در سریالی حضور داری که هر قسمت ممکنه آخرین حضورت در سریال باشه، نمی‌دونم چه‌قدر از این قضیه باخبری انگار که نمی‌دونیم قسمت بعدی زنده‌ایم یا نه؟

مرگ یا زندگی، آره! اگر تو سریال باشی باهات تماس می‌گیرن.

و برای ده سال اخیر منتظر این تماس تلفنی بودی؟

نه، بستگی داره. روزهای اول می‌گفتیم نه بابا، قرار نیست کسی رو بکشن. باز هم می‌گم، تضمین شده بودیم که بتونیم اجاره خونه‌مون رو پرداخت کنیم! ز سمت دیوید و دن که خالقان سریال باشن تماس دریافت می‌کنی و همه از این تماس تلفنی می‌ترسن. چون با خودت فکر می‌کنی وای، قراره بریم شام و اون لحظه‌ای‌یه که متوجه می‌شی کارت تو سریال تموم شده.

فکر کنم کسی دلش نخواد باهاشون بره شام یا حتا به‌ش زنگ بزنن

اما از اون به بعد هر وقت می‌گن شام بریم بیرون، در ادامه‌ش می‌گن که قرار نیست بکشیمت. قراره فقط با هم شام بخوریم و می‌خوایم در مورد سریال صحبت کنیم. اما برای من خیلی جدی بود چون موقع شروع خیلی خام بودم و واقعن شکرگزار این بودم که انتخاب شدم. فکر می‌کردم هر دفعه‌ای که فیلم‌نامه رو می‌خونم قرار بود شخصیتم کنار گذاشته بشه چون کارم افتضاح بود و این که دیگه این دفعه آخرین باری‌یه که تو سریال هستی. هر فصل واقعن نگران بودم.

سؤال می‌پرسیدی؟ می‌پرسیدی که شخصیت چه سمت و سویی می‌گیره؟ چه‌قدر به‌ت اطلاع می‌دادن؟

حقیقتش هیچی لو نمی‌دن

آیا این کمکت می‌کنه؟

آره دوست ندارم که ترک کنم. تو فصلی جز اون فصلی که توش حاضر هستم، کنار گذاشته بشم. شخصیت دنریس به شدت متحول شده و خیلی رشد کرده و هر فصل اتفاق جدیدی براش می‌افته. برای همین هر دفعه یه شخصیت تازه‌ست و واقعن از این دید احساس خوش‌بختی می‌کنم. ده ساله با این شخصیت زندگی کردم اما با هم رشد کردیم. بنابراین باید با هر مسأله‌ای وقتی سر راهم قرار گرفت حلش کنم. بحث‌های زیادی داشتیم و فکر می‌کنم خیلی زود شروع کردن به نوشتن دیالوگ‌ها برای هر بازیگر اما با من یه مقدار متفاوت بود. می‌تونین تو کارگردانی صحنه ببینین کاملن تغییر می‌کنه. بیش‌تر دستورهایی که سر صحنه می‌دادن به شدت مسخره و خنده‌دار بودن. یه سری حرف‌های بد هست که نمی‌تونم این‌جا بگم. آره، شروع کردن تا جایی که می‌تونستن برای ما دیالوگ نوشتن و فکر می‌کنم می‌دونستن هر چیزی که بی‌احساس باشه یا احساسات سرد که نوشته بودن تلاش کردم گرم‌تر باشه و یه مقدار انسانیت بیش‌تر به شخصیت اضافه کنم و این بحثی بود که همیشه داشتیم و هر فصل می‌رفتم یه کاری انجام می‌دادم بعدش می‌گفتم چه‌طورین؟ بعد دنریس قراره از این به بعد این شکلی بشینه و هر دفعه می‌گفتن، اه چه‌قدر بامزه ولی صاف بایست و لبخند هم نزن و اصلن خنده‌دار نبود و به این ترتیب باید دائمن برگردی به این که به پارامترهایی که خودم تعیین کردم. خیلی جوون بودم و این شکلی شد.

می‌دونستم کی تو هالیوود موفق شدم. تو همچین لحظه‌ای داشتی؟

یه دورهمی بود و من یکی ازم پرسید، یه چیزی رو برای مزایده بذار. داشتیم می‌دیدیم که چه چیزی رو می‌شه برای مزایده گذاشت و بعد نمی‌تونستم تصمیم بگیرم. فکر کردم چی می‌شه یه اژدها رو برای مزایده بذاریم؟ البته نمی‌شه همچین کاری کرد. منم گفتم که بیاین برای شام و دیدن قسمت موردعلاقه‌تون از سریال با امیلیا کلارک رو مزایده بذاریم. همچین فکر تو ذهنمه و هیچ در موردش تا زمان رسیدن به اون جا فکر نکرده بودم. حالا رفتم نشستم و دقت کردم همه‌ی سلبریتی‌های دنیا اونجان. فکر کردم قرار بود یه مجلس شخصی باشه و همه خبردار نمی‌شن. دارن منو تشویق می‌کنن و باید پاشم مزایده شروع می‌شه. اتاق کاملن ساکت می‌شه و دارم فکر می‌کنم که دارم می‌میرم و بعد یکی از دوست‌هام که پشت میز نشسته بود. شماره‌شو بالا می‌گیره بعد یه سری دیگه شماره‌هاشونو بالا می‌گیرن.

ادامه مطلب

آنونس

رودررو با جهان بیرون پارک | تریلر فصل سوم وست ورلد

تریلر فصل سوم وست ورلد

از سال ۲۰۱۶ که نخستین اپیزود سریال وست‌ورلد منتشر شد این اثر جاناتان نولان توانست هواداران پر و پاقرصی را برای خودش پیدا کند. حالا تریلر فصل سوم وست ورلد منتشر شده و اچ‌بی‌او اعلام کرده فصل جدید در سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد.

تریلر سریال نیروی اهریمنی‌اش

از دیگر نکات قابل‌توجه این تریلر تازه منتشرشده که می‌توانید آن را با زیرنویس فارسی اختصاصی ببینید. حضور آرون پل ستاره‌س سریال بریکینگ بد است.

ادامه مطلب

آنونس

تریلر سریال نیروی اهریمنی اش | با جایگزین بازی تاج‌وتخت آشنا شوید

تریلر سریال نیروی اهریمنی اش

در حالی که چند روز قبل جدیدترین تریلر سریال نیروی اهریمنی اش منتشر شد حال خبر آن رسیده است که شبکه‌ی HBO قصد دارد این سریال را جایگزین بازی تاج و تخت کند.

معرفی فیلم دی‌روز : وقتی بیتل‌ها ناپدید می‌شوند

سه‌گانه‌ی «نیروی اهریمنی‌اش» نوشته‌ی فیلیپ پولمن، در کنار آثار پرطرفداری مانند هری‌پاتر و توایلایت از سرآمدان ژانر فانتزی‌ند. با این همه سرنوشت اقتباس از «نیروی اهریمنی‌اش» به خوبی آن دو کتاب دیگر نشد. «قطب‌نمای طلایی»: در نتیجه‌ی درگیری داخلی در استودیو و کمرنگ کردن مضامین مذهبی معروف کتاب، هم در تایید منتقدین ناکام ماند هم هواداران دو آتشه‌ی کتاب را دل‌سرد کرد.

معرفی فیلم هابز و شاو | نخستین اسپین‌آف از سریع و خشن

حال سال‌ها پس از اکران آن فیلم، بی‌بی‌سی با همراهی اچ‌بی‌او سراغ ساخت یک سریال براساس این سه‌گانه رفته و امیدوار است به نتیجه‌ی بهتری دست پیدا کند. در کنار بازیگران معروفی چون جیمز مک‌اووی، روث ویلسون و لین مانوئل میراندا، ستاره‌ی اصلی این سریال دفنی کین در نقش لیرا بلاکا، پروتاگونیست این سری است. سینمادوستان بازی بی‌نظیر او در فیلم لوگان را به خاطر دارند. هر چند تاریخ شروع پخش سریال نامعلوم است اما بی‌بی‌سی و اچ‌بی‌او اعلام کردند سریال آماده است.

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها