با ما همراه باشید

زیرنویس اختصاصی از آرت‌تاکس: یک گفت‌وگوی دیدنی با جنیفر انیستون و آدام سندلر که درباره‌ی فیلم کمدی و معمایی راز جنایت صحبت می‌کنند

شماها کلی دوست خوب دارین. اگر قرار بود یه شام داشته باشین و کسی به قتل برسه کی رو دعوت می‌کنین و قاتل کی‌یه؟

آدام سندلر: فقط دوست‌های معروف داریم واقعیت اینه که به جین می‌گم می‌خوام یکی از دوستامو برای شام دعوت کنم می‌پرسه معروفه؟ می‌گم نه. می‌گه نه، اون زشت‌ها رو دوست ندارم. فقط دوست‌های معروف!

جنیفر انیستون: واقعن حال بهم زنی. می‌خوام پرتت کنم تو دریا.

آدام سندلر: خب، کی رو دعوت کنیم؟ شام با آدمای معروف داریم. کدوم‌شون ممکنه قاتل باشن؟ کونان اوبرایان می‌تونه قاتل شگفت‌انگیزی باشه

جنیفر انیستون: یا جیمی فالن؟ یه قاتل شیطون و دوست‌داشتنی‌یه برای همین فکر نمی‌کردی اون باشه می‌خوای که گول‌زننده باشه و کسی شک نکنه. یا حتا کورتنی کاکس؛ نه، لیسا کودرو بهترین گزینه برای قاتل بودنه.

آدام سندلر: البته حتا موقع کشتار هم طرفشم. لیزا آدم خیلی خوبی‌یه و لابد کسی که داره می‌کشه، حقش بوده.

در کنار مصاحبه با بازیگران فیلم راز جنایت ببینید:

مصاحبه با عوامل مردان سیاه‌پوش: بین‌الملل | ترکیب کمدی و اکشن

تو فیلم بدل‌کاری هست. کجاها خودتون بودین و کجاها نه؟

جنیفر انیستون: به کسی نگو. سورپرایزه. خب ببینیم بدل‌کاری‌های تو چی بوده: یه تفنگ شلیک کردی، از یه پنجره بیرون افتادی، ماشین رو از پارک خارج کردی.

آدام سندلر: خشک‌شویی رو یادت نره.

جنیفر انیستون: ولی یه سری … نه همینا بودن. ولیاون بدل‌کارهای ایتالیایی هیچ ترسی ندارن، صفر. اون خیابون‌های کوچیک رو دیدی؟

آدام سندلر: صحنه‌هایی که داری موهات رو کوتاه می‌کنی، معمولن از بدلکار استفاده نمی‌کنی تا یه وقت انگشتت اوف نشه؟

جنبفر انیستون: باید بدل‌کارهای زن پرواز کنن بیان این‌جا.

کار با هم سر صحنه هم این شکلی بود؟ با هم بگو مگو داشته باشین و دیوونه‌بازی دربیارین

آدام سندلر: من از جنیفر پیروی می‌کنم؛ آدم شوخ‌طبعی‌یه. وقتی اون شوخی می‌کنه من شوخی می‌کنم. وقتی جدی‌یه می‌گم همگی به گوش. جنیفر حرف برای گفتن داره و بعد کارش رو انجام می‌ده و ما رو تو جهت درست می‌اندازه تو رهبر این فیلم بودی. واقعن بودی.

جنیفر انیستون: ماها مثل دو تا خلبان هواپیماییم.

آدام سندلر: نمی‌دونم. به نظرم کار تو مهم‌تر بود.

جنیفر انیستون: خوش گذشت. خلاصه این نحوه‌ی کار ما بود. واقعن همه رو اذیت می‌کردیم.

امسال سی‌امین سالگرد ملاقات با هم‌تونه

آدام سندلر: یادمه دهه‌ی نود وقتی دیدمت، آدم خیلی شوخ‌طبعی بودی.

جنیفر انیستون: و از اون موقع عاشق هم بودیم. در یک آن بود. اصلن چه‌طور هم‌دیگه رو دیدیم؟

آدام سندلر: فکر کنم آدم‌های مشترک زیادی می‌شناختیم. اوایل صرفن برای خوش‌گذرونی جمع می‌شدیم. بعد تونستیم با هم فیلم «فقط باهاش کنار بیا» بسازیم و فکر کردم کارش فوق‌العاده بود؛ هم به عنوان یک فرد هم به عنوان یک بازیگر. فکر کنم چهار یا پنج دفعه بهش زنگ زدم و بار پنجم بهش گفتم: گوش کن، می‌خوایم به ما ملحق شی. فکر می‌کنم عالی بود و بی‌صبرانه منتظر هم‌کاری بعدی‌مون بودم. مثل این که صبرش بیش‌تر از من بود.

جنیفر انیستون: خیلی طول کشید.

در کنار مصاحبه با بازیگران فیلم راز جنایت ببینید:

گفت‌وگو با بن استیلر و بازیگران سریال فرار از دانمورا در میزگرد هالیوودریپورتر

چرا این‌قدر طولانی؟

جنیفر انیستون: پیدا کردن فیلم‌نامه‌ی درست و حسابی زمان می‌بره.

آدام سندلر: هی می‌گفتم خب این یکی چی؟. می‌گه نباید خوب باشه، جواب می‌دم نه، تو فقط پاشو بیا.

جنیفر انیستون: صرفن باید داستانی که دوست داشتیم رو پیدا می‌کردیم. چند سال پیش این یکی رو پیدا کردم. بعد باید یه زمان درست برای ساخت پیدا می‌کردیم و به اون جایی برسونیم که از نظرمون لذت‌بخش و قابل فیلم‌برداری باشه.

شلوارک‌های بسکتبالی زیادی داری. لباس مورد علاقه‌ته؟

آدام سندلر: آره هنوز، ولی امروز شلوار پوشیدم.

جنیفر انیستون: شلوار ورزشی؟

آدام سندلر: نه بابا شلوار واقعی‌یه. جیب داره. جنسش خوبه. خیلی راحتن. می‌تونستم شلوارک بپوشم ولی نپوشیدم چون می‌دونستم انیستون ازشون متنفره.

یه شلوارک داری که همیشه می‌پوشی یا تنوع می‌دی؟

جنیفر انیستون: اونم رو آیپدت داری؟ چون مطمئنم.

آدام سندلر: من دو تا کشو دارم. بالایی رو باز می‌کنم و می‌گردم؛ قسم می‌خورم ۲۵ یا ۳۰ تا شلوارک اون‌جا چیدم. یه نگاه می‌اندازم ولی هیچ‌کدوم چنگی به دل نمی‌زنن.

جنیفر انیستون: براساس رنگ مرتب‌شون کردی یا؟

آدام سندلر: نه، دنبال یه چیزی می‌گردم به سایز بخوره. اگر خیلی غذا خورده باشم یه سری رو نمی‌تونم بپوشم.

پس بستگی به غذا داره

آدام سندلر: و این‌که چه‌قدر چاق باشم. آره، میزان چاق شدن. سایز شلوارک‌های کشوی پایینی یه خورده بزرگ‌ترن. بعضی اوقات می‌گم خب امروز یه خورده گشادتر بپوشم.

جنیفر انیستون: خیلی وقته اون شکلی نپوشیدی.

آدام سندلر: آره، این چند وقته معمولی پوشیدم.

با ریس ویترسپون برنامه‌ی صبح‌گاهی اجرا کردین. چه‌طور بود؟ حضور تو برنامه‌ی صبح‌گاهی چه‌جور بود؟

جنیفر انیستون: خیلی خوش گذشت. عاشق کار شماهام. خیلی لذت‌بخش بود و امیدوارم که واقعن آدم‌های بسیاری ازش لذت ببرن کار خیلی جالبی‌یه و در مورد کارهای پشت‌صحنه چیزهای زیادی یاد گرفتم.

چه چیزی شوکه‌ت کرده؟

جنیفر انیستون: حتا نمی‌تونم بگم ولی کار خوبی بود.

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سینمای جهان

نقد فیلم crawl | انسان در برابر جانور

نقد فیلم crawl

ترجمه اختصاصی از آرت‌تاکس: در نقد فیلم crawl می‌خوانیم کسی که به تماشای فیلم‌هایی از این جنس می‌نشیند نباید از مسخره بودن داستان و اغراق در فیلم شکایت کند

نقد فیلم crawl (هشدار اسپویل)

«خزیدن» به کارگردانی الکساندر آژا، فیلمی‌ست درباره‌ی شناگری موفق به اسم هیلی کلر (با بازی کایا اسکودلاریو) که خبری بد به گوشش می‌رسد: خواهرش نمی‌تواند با پدرشان که در معرض طوفانی شدید بوده تماس بگیرد. هیلی تصمیم می‌گیرد برای یافتن پدرش راهی خانه‌اش شود، اما او را داخل خانه پیدا نمی‌کند. مشخص می‌شود که پدرش توسط تمساحی زخمی شده و در زیرزمین خانه گیر افتاده است. تمساح غول‌پیکر هنوز هم همان‌جاست و دیری نمی‌پاید که پدر و دختر هر دو زیر زمین به دنبال جایی برای مخفی شدن از چشم هیولا هستند! باران هم‌چنان ادامه دارد و ارتفاع آب در زیرزمین لحظه به لحظه اضافه می‌شود. شاید فکر کنید وجود یک تمساح کافی‌ست، اما در ادامه می‌بینیم که تعدادشان افزایش می‌یابد و دیگر جایی برای مخفی شدن برای قهرمانان داستان باقی نمی‌ماند!

در کنار نقد فیلم crawl بخوانید:

نقد فیلم شیرشاه | حقه‌ی خیره‌کننده

قبل از هر چیزی باید حقیقتی را قبول کنیم: کسی که برای دیدن فیلمی درباره‌ی تمساح‌های قاتل به سینما می‌رود، دیگر نباید از مسخره بودن داستان و اغراق در فیلم شکایت کند. جدا از یک سری صحنه‌های اکشن مضحک و دیالوگ‌های خنده‌دار، به نظر می‌رسد نقدهایی که به فیلم وارد شده، بیش‌تر به فروشش کمک کرده تا این‌که به آن لطمه بزند!

داستان به گونه‌ایست که نیاز به اتفاقات غیرمترقبه در آن حس می‌شود. از این‌رو، پدر و دختر داستان برای مدتی بیش از حد طولانی می‌توانند در محدوده‌ا‌ی کوچک از آرواره‌ی تمساح‌ها در امان بمانند. سورپرایز بزرگ داستان، زنده ماندن درازمدت‌شان، ورزش‌کار بودن آن‌ها و توانایی‌شان در جا انداختن استخوان‌های دررفته است!

باور کردن این فیلمِ «انسان در برابر جانور» رفته رفته سخت‌تر می‌شود، تا جایی که پدر به دخترش می‌گوید: «تو می‌تونی! سرعت تو از اون‌ها بیش‌تره!» باید مطمئن شویم که برای فرستادن دخترش به سمت ناحیه‌ی مصیبت‌بار تنبیه می‌شود، اما بار دیگر شاهد این هستیم که اوضاع به آن بدی که باید، پیش نمی‌رود.

اگر استاندارد باورپذیری خود فیلم را قبول کنیم، کسانی که به دنبال فیلم‌های ترسناک‌ هستند می‌توانند از روند سریع داستان در ترساندن مخاطبین لذت ببرند. فیلم‌نامه که نوشته‌ی مایکل و شان راسموسن است، بر قابلیت شنای هیلی و رابطه‌اش با پدرش تکیه دارد، کسی که به دختر کوچکش یاد داده که خودش را یک «شکارچی راس هرم غذایی» بداند. بنابراین هیلی خودش را مسئول نجات دادن‌شان از محیط کلاستروفوبیک آن زندان آبی می‌داند. اسکودلاریو استحکام باورپذیری را به نمایش می‌گذارد و حتا در فیلم‌برداری زیر آب هم شجاعت و وحشتش را نشان می‌دهد.

ادامه مطلب

سینمای جهان

پشت صحنه فیلم شیرشاه

پشت صحنه فیلم شیرشاه

زیرنویس اختصاصی از آرت‌تاکس: به بهانه‌ی اکران جدیدترین لایواکشن دیزنی، پشت صحنه فیلم شیرشاه را با زیرنویس فارسی و کیفیت دل‌خواه ببینید

نقد فیلم شیرشاه

حقه‌ی خیره‌کننده

بیست و پنج سال از اکران شاهکار کلاسیک دیزنی، شیرشاه می‌گذرد و در این مدت ذره‌ای از محبوبیتش کم نشده است. جز تئاتر نوشته شده توسط جولی تیمور، این اولین باری است که شیرشاه به صحنه بازمی‌گردد، آن هم به عنوان یک فیلم لایو اکشن تمام دیجیتال. این فیلم بیشتر یک حقه‌ی دیجیتالی خیره‌کننده می‌ماند اما هر چه از دید بصری ما را شوکه می‌کند، نمی‌تواند آن حس منحصر به فرد انیمیشن را داشته باشد.

خلاصه داستان فیلم

داستان باری دیگر در مورد سیمبا، بچه شیری است که در مراسمی توسط پدرش، پادشاه موفاسا به حیوانات به عنوان جانشین شاه انتخاب می‌شود. اما عموی خبیث او اسکار، نقشه‌های خبیثانه‌ای می‌چیند و پس از به موفقیت رسیدن‌شان، سیمبا را تبعید می‌کند. اکنون سیمبای بزرگ‌سال باید همراه نالا، عشق زندگی‌اش جایگاه واقعی خود را به عنوان پادشاه به دست آورد.

در کنار پشت صحنه فیلم شیرشاه ببینید:

فیلم شیرشاه از نگاه کارگردان و بازیگرانش + پشت صحنه

وفادار به نسخه‌ی کلاسیک

این فیلم عملن بازسازی صحنه به صحنه‌ی انیمیشن است و برخی به شکل ناجوانمردانه‌ای تصاویری از این دو را کنار هم قرار داده‌اند. آیا آن‌ها نمی‌دانند جان فاورو همه‌ی این فیلم را نیز با انیمیشن ساخته و نیامده حیوانات واقعی را مجبور کند صحنه‌های انیمیشن را تکرار کنند؟ البته شاید نتوان از برخی جنبه‌ها سرزنش‌شان کرد.

اضافه شدن نیم ساعت به زمان فیلم باعث شده هر بخش روایی به تا جای ممکن بسط پیدا کند و در این میان روی دیگری از روابط موفاسا، سارابی و اسکار را می‌بینیم. برخی از آهنگ‌های کلاسیک هم حذف شده‌اند. به طور کلی، شیرشاه جدید بسیار به نسخه‌ی اصلی وفادار مانده و از این نظر اثری دیدنی و لذت‌بخش است. اما حس سادگی و رنگارنگی تصاویری که با دست کشیده شدند، این‌جا ناپدید شده. چرخه‌ی زندگی تجاری، باعث ساخت فیلمی تمام دیجیتال شده که با نسخه‌ی اصلی مو نمی‌زند. هر چند آن را شایسته‌ی تعظیم نمی‌دانم، باید به ساخت این فیلم سرگرم‌کننده‌ی زیبا احترام گذاشت.

ادامه مطلب

سینمای جهان

گفت‌وگو با آن هتوی و متیو مک‌کانهی | دروغ به حفظ آرامش کمک می‌کند؟

فیلم serenity

ترجمه اختصاصی از آرت‌تاکس: به بهانه‌ی انتشار نسخه‌ی بلو-ری فیلم serenity ، گفت‌وگوی آن هتوی و متیو مک کانهی را درباره‌ی هم‌کاری دوباره‌شان پس از «میان ستاره‌ای» ببینید.

 

مجری:‌ خیلی خوبه که شما دو تا رو باز هم می‌بینم مشخصه با هم هماهنگ شدین برنامه‌ریزی شده بود؟

آن هتو‌ی: نه نبود!

متیو مک‌کانهی: نه، نه فقط ارتباط ذهنی‌مون خیلی قوی‌یه.

در کنار گفت‌وگو با بازیگران فیلم serenity ببینید: هشت راز کارگردانی کریستوفر نولان

این اولین باری‌یه که شما دو تا رو بعد از میانستاره‌ای می‌بینیم. این فیلم هم فیلم خیلی خوبی‌یه. به نظرتون بزرگ‌ترین تفاوت همکاری‌تون این دفعه چی بود؟

آن هتو‌ی: لباس‌ها این دفعه خیلی راحت‌تر بودن. نمی‌خوام غر بزنم ولی لباس فضایی‌ها در میان‌ستاره‌ای خیلی بد بودند. یادمه به خودم می‌گفتم تو تنها دختر این‌جتا هستی و نباید در مورد سنگینی این لباس‌ها نق بزنی. اصلن و ابدن به ناله‌کردن فکر نکن! و بعد مت دیمون بعد بیست دقیقه سر روز اول صداش دراومد که این بدترین لباسی‌یه که پوشیدم و خیالم راحت شد دیگه تنها نیستم. در کل خیلی خوش‌حال بودم که از قبل هم رو می‌شناختیم و باور داشتم هر کاری که با هم انجام می‌دیم باید از اعماق وجودمون و باکیفیت باشه. برای همه‌ی این‌ها خیلی هیجان‌زده بودم.

تو چه‌طور متیو؟ چه فرقی داشت؟

خب مشخصن این دفعه نقش‌های خیلی متفاوتن. این جملات را پیش‌تر درباره‌ی آن ‌هتوی گفته‌ام اما درکش از جهان بازیگری بسیار بالاست. و در مورد بازیگری به اصول و ارزش‌های مشترکی باور داریم، بنابراین شرایط طوری رقم خورده که می‌تونم به‌ش اعتماد کنم. دارم باز هم با یه بازیگر با استعداد بازی می‌کنم که قراره به شکل خوبی من رو به چالش بکشه. ما به خاطر درک مشترکی که از هم داریم از نقطه‌ی صفر شروع نمی‌کنیم و این برای من بخشی از لذت کار با آنی‌یه.

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها