حسین وحدانی در دو نقطه | می‌خواهم بگویم رابطه هم…

آرت‌تاکس تقدیم می‌کند: قسمت سوم تاک‌شوی دونقطه، برنامه‌ای درباره‌ی روایت در جهان امروز | میهمان: حسین وحدانی

حسین وحدانی در دو نقطه | می‌خواهم بگویم رابطه هم…

تاک‌شوی دو نقطه، محصول جدید آرت‌تاکس درباره‌ی روایت در جهان امروز است. گل‌بو فیوضی، طراح و میزبان این برنامه، درباره‌‌ی دو نقطه می‌گوید: «در دو نقطه قرار است راجع‌به روایت حرف بزنیم، به نظرم روایت پدیده‌ی مهمی‌ست و از درون انسان برمی‌آید.»

در  قسمت سوم «دو نقطه»، حسین وحدانی میهمان این برنامه است. گل‌ِبو فیوضی او را یک روایت‌بلد می‌داند و از او درباره‌ی سرآغاز این روایت‌گری می‌پرسد. وحدانی در پاسخ می‌گوید:‌ «نقطه‌ی دقیقی را نمی‌توان تایید کرد. اما برای من که از ۱۸ سالگی از نوشتن و روزنامه‌نگاری پول درآوردم؛ می‌توان گفت بخشی‌ش از آن دوران می‌آید. حالا که دقیق‌تر فکر می‌کنم. پدرم یک دایی داشت هم‌سن خودش و انسان فرهیخته و مجلس‌گرم‌کنی بود. من از کودکی به یاد دارم منتظر بودیم تا عید شود و به خانه‌اش برویم و او برای ما حرف بزند.»

در ادامه، بحث به سمت شبکه‌های اجتماعی و به‌خصوص توییتر می‌رود. وحدانی توییتر را شبیه به گعده‌های قدیمی می‌داند که فرصت بسیار خوبی‌ست برای روایت. او می‌گوید: «توییتر بسیار جای سرگرم‌کننده‌ای‌ست. کلی انسان طناز و ریزبین می‌بینی که خواه‌ناخواه روی تو اثر می‌گذارند.»

از اثر پذیری از مخاطب گفتیم. حسین وحدانی می‌گوید: «بعد از یک مدت نوشتن دستت می‌آید مخاطب از تو چه می‌خواهد. مثلن من از بازخوردهایی که گرفتم متوجه شدم رابطه‌ی من و دخترم به‌خاطر اختلاف‌سنی کم‌مان برای دیگران جالب است. نوشته‌های من درباره‌ی دخترم صرفن برای مخاطب است؟ قطعن نه. کما این‌که کسی هم صرفن برای بازخورد بنویسد نمی‌شود ایراد گرفت.»

از دیگر بخش‌های این برنامه می‌توان به #هکسره اشاره کرد.

 

نوروز ۱۳۹۸ با آرت‌تاکس:

قسمت نخست تاک‌شوی دو نقطه، برنامه‌ای درباره‌ی روایت در جهان امروز | میهمان: بابک بیات

قسمت دوم تاک‌شوی دو نقطه، برنامه‌ای درباره‌ی روایت در جهان امروز | میهمان: سینا دادخواه

ویژه‌برنامه‌ی نوروزی -۱ | گفت‌وگو با بهنوش طباطبایی درباره‌ی غلامرضا تختی + ده پیش‌بینی از فصل آخر بازی تاج و تخت

ویژه‌برنامه‌ی نوروزی -۲ | گفت‌وگو با علی‌رضا معتمدی درباره‌ی «رضا» + معرفی فیلم «رما»‌ و مصاحبه با آلفونسو کوآرون

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *