art-9702201020

آن‌چه می‌خواهید از آخرین ساخته‌ی فرهادی بدانید | همه می دانند به روایت خاویر باردم و پنه لوپه کروز

هفتادویکمین فستیوال فیلم کن | گزیده‌ای از دو گفت‌وگوی خاویر باردم و پنه لوپه کروز درباره‌ی همه می‌دانند با دوبله‌ی اختصاصی آرت‌تاکس

همه می دانند به روایت خاویر باردم و پنه لوپه کروز

 

راضیه خشنود، آرت‌تاکس:

همه می‌دانستند در راهی که در پیش گرفته، آهسته و پیوسته پیش می‌رود. با این همه شاید کم‌تر کسی باور می‌کرد این مسیر، به ساخت فیلمی با حضور زوج دوست‌داشتنی اسپانیایی خاویر باردم و پنه لوپه کروز و نمایشش در شب افتتاحیه معتبرترین جشنواره‌ی فیلم دنیا ختم شود. ولی حالا همه می دانند بلندپروازی‌های جوانی که از خمینی‌شهر اصفهان آمد و دیشب برای چندمین بار روی فرش قرمز کن قدم زد، انتها ندارد. حالا خاویر باردم و پنه لوپه کروز این فیلم را روایت می‌کنند.

پنه‌لوپه کروز در مصاحبه‌ای که داشته از هیجانش برای حضور فیلم در بخش مسابقه و نمایش آن در شب افتتاحیه می‌گوید. از استرس مضاعفی که باید تحمل کرد. خودش می‌گوید «همه می‌دانند»  را دوست دارد و کاراکترش در این فیلم، لورا، رازی را چندین سال است پنهان کرده و حالا با یک نفر درمیانش می‌گذارد.

کروز از تلاش فرهادی برای ساخت همه می دانند می‌گوید؛ از این‌که فرهادی مدتی را در اسپانیا زندگی کرده تا بتواند به زیروبم زبان اسپانیایی تسلط پیدا کند و  هنگامی که فیلم را نگاه می‌کنی اصلن احساس نمی‌کنی یک کارگردان ایرانی آن را ساخته است و فیلم کاملن یک فیلم اسپانیایی‌ست.

خاویر باردم هم در مصاحبه‌اش به مناسبت اکران فیلم در جشنواره‌ی کن می‌گوید:‌« مطمئن بودم که فرهادی می‌تواند یک فیلم اسپانیایی موفق بسازد؛ او چندسالی را در اسپانیا زندگی کرده و فرهنگ، آداب و رسوم این کشور را از نزدیک دیده است. اما مهم‌تر از این نحوه‌ی ارتباط گرفتن فرهادی با بازیگران است و دقیقن به آن‌چه بازیگران انجام می‌دهد آگاه است.»

باردم درباره‌ی احساسش از حضور «همه می‌دانند» در بخش مسابقه فستیوال کن می‌گوید: « فکر می‌کنم هیچی بهتر از این نیست؛  افتتاحیه‌ی بهترین جشنواره فیلم دنیا، با فیلم اصغر فرهادی به زبان مادربی ما.  چی بهتر از این؟»

 

ببینید: 

تیزر فیلم همه می‌دانند اصغر فرهادی با زیرنویس فارسی اختصاصی آرت‌تاکس | لینک تماشا

 

صفحه‌ی اختصاصی فستیوال کن ۲۰۱۸ در أرت‌تاکس

برای مرور فستیوال کن دوره‌ی گذشته می‌توانید به صفحه‌ی اختصاصی آرت‌تاکس برای کن ۲۰۱۷ سر بزنید. 

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *