با ما همراه باشید

مجله‌ی ورایتی لیستی از دستمزد ستارگان سینما در سال ۲۰۱۹ منتشر کرده است:

 

رایان رینولدز : ۲۷ میلیون دلار برای Six Underground

دوین جانسون : ۲۰ میلیون دلار برای HOBBS AND SHAW

رابرت داونی جونیور : ۲۰ میلیون دلار  برای The Voyage of Doctor Dolittle

ویل اسمیت: ۱۷ میلیون دلار  برای Bad Boys for Life

تام کروز: ۱۲-۱۴ میلیون دلار  برای Top Gun: Maverick

امیلی بلانت: ۱۲-۱۳ میلیون دلار برای A Quiet Place 2

برد پیت: ۱۰ میلیون دلار برای Once Upon a Time In Hollywood

لئوناردی دی‌کاپریو: ۱۰ میلیون دلار برای Once Upon a Time In Hollywood

مارگو رابی: ۱۰-۹ میلیون دلار برای Birds of Prey

سینمای جهان

نگاهی به جشنواره کن ۲۰۱۹ | روزی روزگاری در هالیوود ناکام در کن

نگاهی به جشنواره کن ۲۰۱۹

هفتادودومین دوره‌ی جشنواره‌ی کن، شب گذشته به راه پایانش رسید و برای اولین بار در تاریخ این فستیوال معتبر، فیلمی از کره جنوبی موفق به کسب نخل طلای کن شد. این فیلم، به نام «انگل» و کارگردانی بونگ جون-هو وارد بخش رقابتی جشنواره کن ۲۰۱۹ شد و پس از نمایشش، محبوب‌ترین فیلم منتقدین با نمره‌ی ۳.۸ از ۴ لقب گرفت.

نقد فیلم انگل از نگاه منتقدان ورایتی و گاردین

ریاست این دوره برعهده‌ی الخاندرو ایناریتو بود. علاوه‌بر ایناریتو، پاول پاولیکوفسکی، یورگوس لانتیموس، ال فنینگ و…  آثار بخش رقابتی را قضاوت کردند.

نشست خبری هیأت داوران جشنواره کن ۲۰۱۹

در این دوره جدیدترین فیلم کوئنتین تارانتینو، «روزی روزگاری در هالیوود» با بازی لئوناردو دی‌کاپریو، برد پیت و مارگو رابی در روز … جشنواره به نمایش درآمد و درحالی که نظر بسیاری را به خود جلب کرد، نتوانست موفق به دریافت جوایز اصلی جشنواره کن شود. تارانتینو ۲۵ سال قبل با فیلم «پالپ فیکشن» در دوره‌ای که ریاست آن بر عهده‌ی کلینت ایستوود بود، نخل طلا را دریافت کرد.

نشست خبری فیلم روزی روزگاری در هالیوود | نامه‌ی عاشقانه تارانتینو به سینما

آنتونیو باندراس برای فیلم «رنج و افتخار»، ساخته‌ی پدرو آلمادوار و امیلی بیچم برای فیلم «جو کوچولو» موفق به دریافت تندیس بهترین بازیگر کن شدند.

معرفی فیلم رنج و افتخار

فیلم‌های «مکتوب، عشق من: آواز خواندن» و «فرانکی» نیز از آثاری بودند که در این دوره مورد غضب منتقدین و تماشاگران قرار گرفتند.

ادامه مطلب

سینمای جهان

پشت صحنه جدیدترین قسمت جنگ ستارگان

پشت صحنه جدیدترین قسمت جنگ ستارگان

عکاس مجله ونیتی فیر به پشت صحنه جدیدترین قسمت از مجموعه جنگ ستارگان ظهور اسکای‌واکر رفته و عکس‌هایش عاشقان این فیلم را به وجد آورد.

ادامه مطلب

سینمای جهان

گفت‌وگو با لئوناردو دی‌کاپریو و برد پیت | گاهی عاشق گاهی بیزار!

لئوناردو دیکاپریو و برد پیت

برد پیت مصاحبه را این‌گونه شروع می‌کند: اول از همه، سر صحنه کار با تارانتینو واقعن لذت‌بخش است. حتمن مطلع هستید که به شدت به سینما علاقه دارد و عاشق این است که در مورد آن صحبت کند. روی صحنه یک جریان انرژی‌ وجود دارد که شبیه آن هیچ جای دیگری وجود ندارد. کارمان کنار هم دیگر کاملن هماهنگ و اتوماتیک بود. نمی‌توانم به شکل دیگری توصیف کنم، کار با هم دیگر خیلی ساده و مفرح بود. ما در زمان مشابه وارد صنعت شدیم. خیلی از کارگردانانی که با آن‌ها کار کردیم مشترک هستند، آدم‌های مشترک زیادی می‌شناسیم و به شدت برای کارش اهمیت قائل هستیم و این را می‌شود در فیلم دید.

نقد فیلم روزی روزگاری در هالیوود از نگاه منتقدان ورایتی و گاردین

دی‌کاپریو درباره شخصیت‌پردازی‌های تارانتینو می‌گوید: اولین کاری که کوئنتین بعد از خواندن فیلم‌نامه انجام می‌دهد این است که یک بیوگرافی و پیش‌زمینه‌ی داستانی عظیم به‌ ما داد که نه تنها برای هر شخصیت بلکه در مورد رابطه و سابقه‌ی هم‌کاری شخصیت‌هایمان بود.

برد پیت در این مورد اشاره می‌کند‌: به شدت دقیق و پرجزئیات بود.

نشست خبری روزی روزگاری در هالیوود با حضور مارگو رابی و کوئنتین تارانتینو در جشنواره کن ۲۰۱۹

دی‌کاپریو ادامه می‌دهد: به عنوان دو نفر که با صنعت سینمایی بیگانه شدند و هر روز تلاش می‌کنند موفق باشند بنابراین بزرگ شدن در این شهر و داشتن مراجع بسیار و این که توانستم با برد کار کنم. فکر می‌کنم اولین روز به شکل خودکار درک کردیم که این دو نفر چه‌جور آدم‌هایی هستند و چه‌طور به هم دیگر تکیه می‌کردند تا در این صنعت باقی بمانند و به راه‌شان ادامه بدهند.

فوتوکال فیلم روزی روزگاری در هالیوود با حضور مارگو رابی و کوئنتین تارانتینو

برد پیت درباره دوره فعالیت هنری‌اش می‌گوید: نامه‌ی عاشقانه‌ای‌ست به این جامعه که گاهی عاشقش بودیم و گاهی ازش متنفر و لس‌آنجلس که دوستش داریم و سینما و تلویزیون و آدم‌هایی که درباره این دو موضوع کار کردند و حتا آن آدم‌های ناشناخته‌ای که پیش از ما آمدند، مثل ریک دالتون.

فرش قرمز فیلم روزی روزگاری در هالیوود با حضور مارگو رابی و کوئنتین تارانتینو

دی‌کاپریو درباره فیلم روزی روزگاری در هالیوود می‌گوید: چیزی که این فیلم را منحصر به فرد می‌کند تکه‌ای از زندگی یک انسان است که روزی در زندگی همه‌ی این آدم‌ها شخصیت‌هایی که داخل و بیرون هالیوود هستند و البته داستان در لایه‌های زیرین که در مورد دخترهای خانواده‌ی منسون است و این که چه‌طور برای همیشه این موضوع باعث تغییر آمریکا و فرهنگ شد. سال ۱۹۶۹ فقط در مورد تغییر تاریخ سینما نیست بلکه تغییر جهان هم هست. جنبش‌ها و شورش‌های رادیکال زیادی آن زمان شکل گرفته بودند. کوئنتین در کنار این که ما را به آن زمان برمی‌گرداند آن عنصر تارانتینویی که مختص کارهای خودش است را هم به داستان اضافه می‌کند. نگاهی نوستالژیک به گذشته با تمرکز بر روی اتفاقاتی که می‌توانستند رخ بدهند. از دید آدم‌هایی که روز به روز جلو می‌روند که بتوانند به زندگی‌شان سر و سامان بدهند. شخصیت‌های داستان ما سر همه چیز به یکدیگر تکیه می‌کنند.

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها