با ما همراه باشید

گفت‌وگو با دیوید تننت درباره‌ی سریال جدید آمازون، به نام فال نیک با بازی مایکل شین و فرنسیس مک‌دورمند

مجموعه‌ی تلویزیونی در آمازون داری به اسم فال نیک با مایکل شین و همچنین جان هم و فرنسیس مک‌دورمند هم هستن. مایکل نقش یه فرشته رو داره و تو هم یه شیطانی و با سپردن یه نوزاد به یه خانواده این وظیفه دارین آخرالزمان رو ایجاد کنین. اما این نوزاد رو به خانواده‌ی اشتباه می‌دین و تعادل دنیا بهم نمی‌خوره. ولی این سریال عملن در مورد شخصیت تو و مایکل شینه. کنجکاو شدم بدونم، موقع خوندن یه فیلم‌نامه برای بار اول، کار خاصی انجام می‌دی؟

نه واقعن. فکر کنم خوندن فیلم‌نامه برای بار اول، نزدیک‌ترین تجربه‌‌ به دیدن سریال برای بار اوله. همیشه در موردش این‌طور فکر می‌کنم در نتیجه وقتی برای اولین بار می‌خوانی، باید جذبت کنه و ازش لذت ببری و این نزدیک‌ترین احساسی‌یه که به نسبت کیفیت محصول نهایی خواهید داشت.

در کنار مصاحبه با دیوید تننت ببینید:

معرفی یک فیلم: مری ملکه اسکاتلند / Mary Queen of Scots

نکته‌ی جذاب در مورد فال نیک این بود که مایکل شین قبل از من استخدام شده بود. برای همین می‌دونستم قراره روبه‌روی اون باشم و همین نظرم رو حتا بیش‌تر جلب کرد. با وجود این که سال‌هاست مایکل رو می‌شناسم، هیچ‌وقت با هم کار نکردیم. وقتی می‌دونی همکارت کسی هست که تحسینش می‌کنی و می‌تونی از بازی مقابلش لذت ببری، یه عامل مشوق بزرگی‌یه.

نکته‌ای که به چشمم اومد این بود که داستان عملن یه روایت عاشقانه بین شما دوتاست. اما این بخش داستان خیلی سریع کنار نرفت؟

خب فیلم در مورد دو رفیقه و اول به نظر می‌رسه نمی‌تونن با هم بسازن ولی همین تضاد باعث می‌شه که نقاط ضعف هم‌دیگه رو بپوشونن. این دو متعلق به دو قطب مخالفن؛ بهشت و جهنم. ولی وقتی با هم در جایی عادی برخورد می‌کنن رفتارشون نسبت به هم تغییر می‌کنه.

می‌تونیم بگیم مایکل شین یکی از بازیگرای هم‌نسلته آیا این احساس می‌تونه پشتیبانی به وجود بیاره که به خودت بگی خب می‌خوام تو این کار خوب باشم؟ مطمئنم باقی آثارش رو دنبال کردی.

تا حد زیادی باعث می‌شه که شما خودتون رو خوب آماده کنین. این تفکر در ذهنتون هست که باید بهترین اجرام رو به نمایش بذارم. البته همیشه این کارو انجام می‌دم. فکر نکنم کسی بیاد بگه خب یارو رو نمی‌شناسم و همین‌جوری می‌رم سر صحنه.

در کنار مصاحبه با دیوید تننت ببینید:

سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری نامزد بهترین فیلم اسکار ۲۰۱۸

حرفت برای بقیه بازیگرانی که می‌بینن قوت قلب بود!

آره. فکر می‌کنم همیشه این ذهنیت رو تو اولویت داری. می‌خوای بهترین عملکرد رو داشته باشی. اما اگر همراهت کسی باشه که می‌دونی باعث الهام گرفتنت می‌شه، کار دل‌پذیر می‌شه. از طرفی نمی‌خوای ناامیدش کنی؛ این جور بشه که خیلی آدم خوب و خلاقی‌یه و ذوق و شوق زیادی داره. باید خودت هم در اون سطح باشی. فکر کنم از دید بازیگری با هم شباهت داریم.

رویکردمون نسبت به نقش‌مون تا حدی مشابهه. معمولن نقطه‌نظرمون در مورد یه صحنه یکی‌یه و ایده‌های مشابهی رو در رابطه با شخصیت‌ها مطرح می‌کنیم تا ببینیم کار به کجا پیش می‌ره. بنابراین فکر کنم نسبت به کار هم بازخورد خوبی داشتیم چون تونستیم بشناسیم‌شون و به خودمون بگیم که خوش می‌گذره. البته نکته‌ی عجیب اینه که درست می‌گی که هم‌نسل هستیم و معمولن برای نقش‌های مختلف با هم رقابت داریم.

بنابراین احتمال این که جا برای دو بازیگر مشابه در یک سریال وجود داشته باشه، کمه. معمولن یکی‌مون انتخاب می‌شه چون در نهایت این دو شخصیت عملن دو روی یک سکه هستن. نکته‌ی جالب اینه که وقتی نیل گیمن اولین بار این داستان رو به شکل کوتاه نوشت، فقط یه شخصیت وجود داشت وقتی تری پرچت وارد پروژه شد، پیشنهاد داد که دو شخصیت مجزا به شکل فرشته و شیطان در نظر بگیره. بنابراین تا حدی عجیبه وقتی در کنار کسی قرار می‌گیری که معمولن در یک فیلم همراهش نیستی. به عبارت دیگه یه شخصیت توسط بازیگر بریتانیایی ۴۰ تا ۵۰ ساله اجرا می‌شه! همراهی روزانه با مایکل سر صحنه تجربه‌ی خیلی خوبی بود.

انتخاب سردبیر

نگاهی به برندگان و بازندگان در لیست نامزدهای امی ۲۰۱۹

نامزدهای امی ۲۰۱۹

اعلام نامزدهای امی ۲۰۱۹ ، مثل هر سال  پر از سورپرایزهای مثبت و منفی بود. فصل آخر بازی تاج و تخت با ۳۲ نامزدی، رکورد میزان نامزدی‌های یک سریال را برای یک فصل شکست. چهار تا از این نامزدی‌ها به بخش بهترین بازیگر زن مکمل اعطا شده و برخی اسامی که شایسته‌تر بودند، در لیست نامزدها جایی نداشتند. البته اوضاع آن‌قدرها هم بد نیست. چندین سورپرایز میان این اسامی می‌توان دید که احتمالن مهم‌ترین‌شان دیده شدن سریال رودخانه شیتز در فصل پایانی‌اش بود. بیایید نگاهی داشته باشیم به برندگان و بازندگان این رخداد

صفحه‌ی اختصاصی سریال بازی تاج‌وتخت از نامزدهای امی ۲۰۱۹

بازندگان

ریا سی‌هورن

عدم حضور بازیگر کیم وکسلر از «بهتره با سال تماس بگیری» احتمالن ظالمانه‌ترین اتفاق ممکن است. کیم در این فصل بیش از هر شخصیت دیگری در مرکز توجه قرار داشت و بازی سی‌هورن درخشان بود. با وجود این، حتا یک نامزدی هم در صفحه‌ی ویکی‌پدیای او دیده نمی‌شود. هیچ دلیل قانع‌کننده‌ای برای این موضوع وجود ندارد. باید از عدم حضور او عصبانی بود.

نقد سریال بهتره با سال تماس بگیری از نامزدهای امی ۲۰۱۹

پاملا ادلون

«چیزهای بهتر» که به راحتی می‌توان آن را بهترین سریال شبکه‌ی FX دانست، در حالی که می‌توانست در سه بخش به راحتی نامزد شود. پاملا ادلون در کنار بازی در نقش اصلی، تمام قسمت‌ها را کارگردانی کرده و دو سوم این فصل را بدون حضور همکار مؤلفش، لویی سی‌کی نوشته است. می‌توان ادعا کرد که این فصل، بهترین فصل سریال تا به الآن بوده

گلو

کمدی نتفلیکس نسبت به فصل اولش به لطف تمرکز روی دوستی و روابط شخصیت‌های اصلی، پیشرفت بسیار زیادی داشت. همچنین می‌توان گفت دو قسمت از این فصل سریال، جزو بهترین‌های سال بودند. برای همین، عدم حضور گلو در میان بهترین سریال‌های کمدی قابل قبول نیست. اگر بخش درام می‌تواند هشت نامزد داشته باشد، چرا کمدی نتواند گلو را در خود جای دهد؟

تسخیرشدگی

سری ترسناک آناتولوژی نتفلیکس به عنوان یکی از معدود نامزدهای بخش سریال کوتاه حتا یک نامزدی هم دریافت نکرد. در میان کار بسیار خوب تمام بازیگران و نویسندگان، شاید در این میان بیش از همه سر خالق و کارگردان سریال، مایک فلاناگن کلاه رفته باشد. او در بهترین قسمت سریال، دو طوفان، پنج پلان طولانی گرفت که بین زمان حال و گذشته رفت و آمد می‌کرد. ساخت این قسمت، بی‌شک چالش‌برانگیزترین اپیزود این فصل از برنامه‌های تلویزیونی است و نتیجه‌اش، بسیار جادویی.

برندگان

بازی تاج و تخت

۱۰ بازیگر از بازی تاج و تخت در بخش‌های مختلف بازیگری نامزد شدند و این مقدار بسیار بیش‌تر از چیزی است که استحقاقش را داشتند. کار امیلیا کلارک با توجه به محتوایی که به او داده شده بود، از باقی بهتر بود. فکر کنید اگر این فصل عجولانه جلو نمی‌رفت، کلارک چه شاهکاری برپا می‌کرد. لنا هدی در طول سریال عالی بوده اما در فصل هشت، بیشتر وقتش را صرف نوشیدن شراب و نگاه کردن به بیرون کرد. پیتر دینکلیج پای ثابت نامزدی بوده و دوباره نامزدشدنش شوکه‌کننده نیست. کیت هرینگتون هم نمی‌‌توانست نامزد نشود. این نامزدی‌ها گویی بیش‌تر بر پایه‌ی کل سریال بوده‌اند تا فصل هشتمی که همه از کیفیت نه چندان جالبش باخبریم.

سورپرایز واقعی: حضور آلفی آلن کنار دینکلیج و نیکوای کوستر والدو

سورپرایز واقعی، حضور آلفی آلن کنار دینکلیج و نیکوای کوستر والدو در بخش بهترین بازیگر مرد نقش مکمل است. طرفداران دوآتشه‌ی سریال عاشق رستگار شدن تئون در این فصل بودند اما روراست باشیم، از ترس لرزیدن و دزدیدن نگاه چندان برای نامزد شدن جالب نیستند. در بخش بهترین بازیگر زن مکمل، بازی تاج و تخت چهار نماینده دارد! میسی ویلیامز، سوفی ترنر، گوئیندولین کریستی و لنا هدی. به جای این چهار نفر، بازیگران دیگری شایسته‌ی حضور در این بخش هستند. حضور کاریس وان هوتن را در بخش بازیگران مهمان از یاد نبریم. حضور کوتاه ملیساندرا جالب بود اما شایسته‌ی جایزه نیست.

نقد سریال خانم میزل شگفت‌انگیز از نامزدهای امی ۲۰۱۹

اما مرکز اصلی انتقادات در فصل نهایی و به خصوص قسمت پایانی، روایت فصل هشتم است. عوامل سریال، قسمت پایانی را برای حضور در بخش بهترین فیلم‌نامه ارائه دادند. دیوید بنیوف و دی‌بی وایس در بخش فیلم‌نامه نامزد شدند. آیا چنین چیزی عمدی بوده؟

رودخانه شیتز

حضور موفق این سریال میان نامزدهای این دوره از مراسم امی پس از پنج فصل را باید به فال نیک گرفت. چهار نامزدی که این سریال استحقاقش را داشت شامل بهترین بازیگر کمدی مرد و زن و حضور میان بهترین‌های کمدی مراسم امسال بود

بری

حضور دوباره‌ی بیل هیدر و هنزی وینکلر قابل پیش‌بینی بود ولی حضور سه نفر دیگر هم جالب توجه است. استفن روت و آنتونی کاریگان در بهترین‌های نقش مکمل مرد حاضر هستند اما باید نگاهی ویژه به کار سارا گلدبرگ انداخت.  او، سالی را به یکی از پیچیده‌ترین شخصیت‌های تاریخ تلویزیون تبدیل کرده، شخصیتی که بتوان با او ارتباط برقرار کرد. توانایی او در انسانی کردن سالی با آن انرژی بسیارش، شگفت‌انگیز است.

ادامه مطلب

انتخاب سردبیر

گفت‌وگو با عوامل سریال The Affair/رابطه | دومینیک وست و سارا تریم از فصل جدید این سریال می‌گویند

دومینیک وست

گفت‌وگو با دومینیک وست، سارا تریم و سایر عوامل سریال The Affair، درباره‌ی فصل جدید این سریال صحبت می‌کنند

نمی‌توان همه‌چیز را کنترل کرد!

سارا تریم: «یکی از اساتیدم گفت تو دنیا دو نوع داستان داریم. یه نفر برای ماجراجویی می‌ره یا غریبه‌ای وارد شهر می‌شه. موقع خلق سریال داشتم به این موضوع فکر می‌کردم»

دامینیک وست: «ابتدای فصل نوآ رو تو کالیفرنیا می‌بینیم که داره کتاب بعدی‌ش رو پخش می‌کنه و هر روز از آشتی کردن با همسر سابقش، هلن دورتر می‌شه»

مورا تیرنی: «هلن دائمن درگیر این موضوعه که نمی‌خواد اجازه بده کنترل اوضاع از دستش خارج بشه و همه رو نجات بده. این فصل باید با این حقیقت روبه‌رو بشه که نمی‌تونه به همه کمک کنه و نجات‌شون بده یا همه‌چیز رو کنترل کنه»

آنا پاکین در فصل جدید

سارا تریم: «خوبه که می‌تونیم سریال رو در مونتاک تموم کنیم. مطمئن نبودم بتونیم همچین کاری کنیم. این‌جا صحنه‌های زیادی فیلم‌برداری کردیم. جایی که خانواده‌ی سالووی از هم پاشیده شد. با گذر سال‌ها، فکر می‌کنم سارا توجه‌ش به روابط خانوادگی جلب شده و تمرکز بر روی بچه‌ها عوض شده. تأثیر این رابطه شخصیت‌هایی رو تحت تأثیر قرار می‌ده که حتا به دنیا نیومده بودن. این فصل، آنا پاکین در نقش جونی رو داریم که موضوع هیجان‌انگیزی‌یه. چون بچه‌ی کول و آلیسون رو می‌بینیم و می‌تونیم ببینیم تجربه‌شون روش چه تأثیری گذاشته.»

جولیا تلس: «فکر می‌کنم فصل آخر سریال در اوج خودش قرار داره»

دامینیک وست: «فکر کنم مردم از این خوش‌شون خواهد اومد که روی روشن‌تر مضامین تاریک و جدی‌ای رو که سریال به خاطرش معروفه می‌بینن»

مورا تیرنی: «زمان زیادی گذشته. پنج فصل در شش سال»

سارا تریم: «انسان بودن در خودت احساسی به وجود می‌آره که هر کسی همیشه می‌تونه بهتر باشه. آدم دیگه‌ای هست که بتونی باهاش ملاقات کنی، کسی که مردم دوستش داشته باشن. برای همین قلب هم‌دیگه رو می‌شکونیم. باید تناقضی به اسم معنی انسانیت رو بپذیریم افتضاحه. کل مصاحبه رو گریه کردم»

ادامه مطلب

تلویزیون

گفت‌وگو با گیتن ماتارازو | داستین هندرسون در بهترین مصاحبه‌ی دنیا!

گیتن ماتارازو

گفت‌وگو با گیتن ماتارازو ، بازیگر نقش داستین هندرسون در سریال چیزهای عجیب درباره‎ی هری پاتر، غذاهای موردعلاقه، اسپایدرمن و…

دوست داری تو این مصاحبه ژاکت «فقط اعضا» رو بپوشی یا ژاکت جین؟

قطعن ژاکت جین.

ترسناک‌ترین فیلمی که دیدی چی بود؟

توطئه‌آمیز ۱. الآنم که فکرشو می‌کنم کلی خاطره یادم می‌آد که ناراحتم می‌کنن. هنوزم ببینمش می‌ترسم. و کنت از خیابان سسمی چون وقتی پنج سالم بود، کابوسشو دیدم.

ترجیح می‌دی موهات شکل ویل بایرز باشه یا سبیل جیم هاپر رو داشته باشی؟

سبیل.

رفتی به فروشگاه استارکورت در هاوکینز و می‌خوای تنقلات بخری، آب پرتقال برمی‌داری یا پرتزل؟

احتمالن آب پرتقال. مرسی. بستنی یخی پرتقال هم دارین؟

تو چیزهای عجیب، داستین عاشق پودینگ شکلاتی‌یه. یکی از غذاهای موردعلاقه‌ت چی‌یه؟

کباب کنولی. کیک شکلاتی دوست دارم؛ همه کیک شکلاتی دوست دارن. شیرینی‌های مک‌آفی با طعم قهوه. مک و چیز خونگی که مامانم درست می‌کنه چون اصلن به عنوان دسر نمی‌شه خوردش ولی من می‌تونم.

می‌دونیم طرفدار پروپاقرص جنگ ستارگانی.

خیلی.

شمشیر لیزر یا تفنگ لیزری؟

شمشیر لیزری. قطعن شمشیر لیزری. ایول. دقیقن همین شمشیر رو تو خونه دارم.

با توجه به جایی که زندگی می‌کنی، کلاه واوا سفید یا کلاه وایلدوود سفید؟

به‌م یه کلاه واوا سفید بدین. جالبه چون جفت‌شون رو دوست دارم و یکی از واواهای موردعلاقه‌م از وایلدوود خریدم.

بزرگ‌ترین دلقک پشت صحنه‌ی چیزهای عجیب کی‌یه؟

میلی و نوآ کنار هم. میلی و نوآ یکی از دست‌اندرکاران پشت صحنه رو قانع کردن دو هفته مونده به عروسی‌شون، مراسم از سمت محل برگزاری کنسل شده . واقعن کار بدی‌یه، خیلی خیلی خیلی بدجنسی‌یه. البته الآن خنده‌داره ولی اون موقع به هیچ وجه.

ترجیح می‌دی فن آرت از داستین در قالب هری پاتر ببینی یا اسپایدرمن؟

جفت‌شون بسیار بسیار دوست داشتم. خیلی انتخاب سختی‌یه. یکی سکه بده. شیر اسپایدرمن، خط هری پاتر. خب، هری پاتر شد. چوبدستی‌ش رو هم درست درآوردن!

اگر می‌خواستی فیلم یا برنامه‌ی تلویزیونی رو بازسازی کنی، چه اثری می‌بود و چرا؟

وقتی پیرتر شدم دوست دارم نقش اوبی وان رو داشته باشم. نباید هیچ‌کدوم از فیلم‌های جنگ ستارگان رو دوباره بسازن یعنی مثلن بیان سه‌گانه‌ی اصلی رو بسازن، اصلن موافق نیستم ولی اگر ازم بخوان اوبی وان باشم، کاملن پایه‌م. مثلن هفتاد و پنج سالم شده و یکی می‌آد درخواست می‌کنه، جواب مثبت می‌دم؛ بی‌معطلی قبول می‌کنم. حتا با وجود این که موافق بازسازی نیستم خیلی دوست دارم اوبی وان باشم.

شخصیت جدید موردعلاقه‌ت از فصل سه؟

رابین عالی‌یه و کار کردن با مایا واقعن یه افتخار بود خیلی حال کردیم.

ترجیح می‌دی پنج کیلو وافل داشته باشی یا یه وافل پنج کیلویی با تاپینگ؟

وافل پنج کیلویی با تاپینگ.

شنیدیم از طرفدارای استیون کینگ هستی. ترجیح می‌دی بادکنک‌های پنی‌وایز بریزن رو سرت یا حمام خون از کری؟

بادکنک‌ها. صبر کن ببینم، حالا می‌آد منو بخوره، نه؟ دوست ندارم یه دلقک منو بخوره.

آیا این بهترین مصاحبه‌ی تاریخ بوده؟

آره، این بهترین مصاحبه‌ی تاریخه. فکر کنم تا به حال این‌قدر خوشگل نبودم.

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها