با ما همراه باشید

گفت‌وگو با دیوید تننت درباره‌ی سریال جدید آمازون، به نام فال نیک با بازی مایکل شین و فرنسیس مک‌دورمند

مجموعه‌ی تلویزیونی در آمازون داری به اسم فال نیک با مایکل شین و همچنین جان هم و فرنسیس مک‌دورمند هم هستن. مایکل نقش یه فرشته رو داره و تو هم یه شیطانی و با سپردن یه نوزاد به یه خانواده این وظیفه دارین آخرالزمان رو ایجاد کنین. اما این نوزاد رو به خانواده‌ی اشتباه می‌دین و تعادل دنیا بهم نمی‌خوره. ولی این سریال عملن در مورد شخصیت تو و مایکل شینه. کنجکاو شدم بدونم، موقع خوندن یه فیلم‌نامه برای بار اول، کار خاصی انجام می‌دی؟

نه واقعن. فکر کنم خوندن فیلم‌نامه برای بار اول، نزدیک‌ترین تجربه‌‌ به دیدن سریال برای بار اوله. همیشه در موردش این‌طور فکر می‌کنم در نتیجه وقتی برای اولین بار می‌خوانی، باید جذبت کنه و ازش لذت ببری و این نزدیک‌ترین احساسی‌یه که به نسبت کیفیت محصول نهایی خواهید داشت.

در کنار مصاحبه با دیوید تننت ببینید:

معرفی یک فیلم: مری ملکه اسکاتلند / Mary Queen of Scots

نکته‌ی جذاب در مورد فال نیک این بود که مایکل شین قبل از من استخدام شده بود. برای همین می‌دونستم قراره روبه‌روی اون باشم و همین نظرم رو حتا بیش‌تر جلب کرد. با وجود این که سال‌هاست مایکل رو می‌شناسم، هیچ‌وقت با هم کار نکردیم. وقتی می‌دونی همکارت کسی هست که تحسینش می‌کنی و می‌تونی از بازی مقابلش لذت ببری، یه عامل مشوق بزرگی‌یه.

نکته‌ای که به چشمم اومد این بود که داستان عملن یه روایت عاشقانه بین شما دوتاست. اما این بخش داستان خیلی سریع کنار نرفت؟

خب فیلم در مورد دو رفیقه و اول به نظر می‌رسه نمی‌تونن با هم بسازن ولی همین تضاد باعث می‌شه که نقاط ضعف هم‌دیگه رو بپوشونن. این دو متعلق به دو قطب مخالفن؛ بهشت و جهنم. ولی وقتی با هم در جایی عادی برخورد می‌کنن رفتارشون نسبت به هم تغییر می‌کنه.

می‌تونیم بگیم مایکل شین یکی از بازیگرای هم‌نسلته آیا این احساس می‌تونه پشتیبانی به وجود بیاره که به خودت بگی خب می‌خوام تو این کار خوب باشم؟ مطمئنم باقی آثارش رو دنبال کردی.

تا حد زیادی باعث می‌شه که شما خودتون رو خوب آماده کنین. این تفکر در ذهنتون هست که باید بهترین اجرام رو به نمایش بذارم. البته همیشه این کارو انجام می‌دم. فکر نکنم کسی بیاد بگه خب یارو رو نمی‌شناسم و همین‌جوری می‌رم سر صحنه.

در کنار مصاحبه با دیوید تننت ببینید:

سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری نامزد بهترین فیلم اسکار ۲۰۱۸

حرفت برای بقیه بازیگرانی که می‌بینن قوت قلب بود!

آره. فکر می‌کنم همیشه این ذهنیت رو تو اولویت داری. می‌خوای بهترین عملکرد رو داشته باشی. اما اگر همراهت کسی باشه که می‌دونی باعث الهام گرفتنت می‌شه، کار دل‌پذیر می‌شه. از طرفی نمی‌خوای ناامیدش کنی؛ این جور بشه که خیلی آدم خوب و خلاقی‌یه و ذوق و شوق زیادی داره. باید خودت هم در اون سطح باشی. فکر کنم از دید بازیگری با هم شباهت داریم.

رویکردمون نسبت به نقش‌مون تا حدی مشابهه. معمولن نقطه‌نظرمون در مورد یه صحنه یکی‌یه و ایده‌های مشابهی رو در رابطه با شخصیت‌ها مطرح می‌کنیم تا ببینیم کار به کجا پیش می‌ره. بنابراین فکر کنم نسبت به کار هم بازخورد خوبی داشتیم چون تونستیم بشناسیم‌شون و به خودمون بگیم که خوش می‌گذره. البته نکته‌ی عجیب اینه که درست می‌گی که هم‌نسل هستیم و معمولن برای نقش‌های مختلف با هم رقابت داریم.

بنابراین احتمال این که جا برای دو بازیگر مشابه در یک سریال وجود داشته باشه، کمه. معمولن یکی‌مون انتخاب می‌شه چون در نهایت این دو شخصیت عملن دو روی یک سکه هستن. نکته‌ی جالب اینه که وقتی نیل گیمن اولین بار این داستان رو به شکل کوتاه نوشت، فقط یه شخصیت وجود داشت وقتی تری پرچت وارد پروژه شد، پیشنهاد داد که دو شخصیت مجزا به شکل فرشته و شیطان در نظر بگیره. بنابراین تا حدی عجیبه وقتی در کنار کسی قرار می‌گیری که معمولن در یک فیلم همراهش نیستی. به عبارت دیگه یه شخصیت توسط بازیگر بریتانیایی ۴۰ تا ۵۰ ساله اجرا می‌شه! همراهی روزانه با مایکل سر صحنه تجربه‌ی خیلی خوبی بود.

آنونس

دومین تریلر سریال The Mandalorian | همکاری دیزنی پلاس با بزرگان سینما در ماندالورین

تریلر سریال ماندالورین

زیرنویس اختصاصی از آرت‌تاکس: دومین تریلر سریال ماندالورین را ساحته‌ی جان فاورو و با بازی پدرو پاسکال، جیانکارلو اسپوزیتو و ورنر هرتزاگ با کیفیت دل‌خواه ببینید.

در کنار تماشای دومین تریلر سریال ماندالورین از اولین تیزر آن دیدن کنید

در کنار تماشای تریلر سریال ماندالورین از آن بیش‌تر بدانید:

در ادامه‌ی تولیدات دیزنی از دنیای پرطرفدار و گسترده‌ی جنگ ستارگان، اولین سریال تولید شده توسط این غول فیلم‌سازی توسط جان فاورو ساخته شده و قرار است هم‌زمان با شروع کار شبکه‌ی استریمینگ دیزنی پلاس پخش شود.

این سریال قرار است چند سال پس از سقوط امپراطوری در فیلم بازگشت جدای دنبال می‌شود و قرار است بازه‌ی زمانی میان اپیزود ششم و هفتم و به قدرت رسیدن محفل اول را پوشش دهد.

پدرو پاسکال در نقش اصلی، ماندالورین حاضر شده است؛ جنگجوی تنهایی که به دنبال جمهوری جدید کهکشان را درمی‌نوردد. در کنار او، بازیگرانی چون جیانکارلو اسپوزیتو، جینا کارانو و حتا ورنر هرتزاگ نیز حاضر هستند.

در کنار تماشای دومین تریلر ماندالورین ببینید:

فیلیپ پولمن از سریال His Dark Materials می‌گوید | پایان عصر معصومیت

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

تلویزیون

فیلیپ پولمن از سریال His Dark Materials می‌گوید | پایان عصر معصومیت

فیلیپ پولمن

زیرنویس اختصاصی از آرت‌تاکس: فیلیپ پولمن از پروسه‌ی هفت‌ساله‌ی نوشتن His Dark Materials و تبدیل آن به سریالی می‌گوید که قرار است جایگزین بازی تاج‌وتخت باشد

در کنار تماشای این گفت‌وگو از نخستین تریلر سریال His Dark Materials دیدن کنید

از سریال «نیروی اهریمنی‌اش» بیش‌تر بدانید:

سه‌گانه‌ی «نیروی اهریمنی‌اش» نوشته‌ی فیلیپ پولمن ، در کنار آثار پرطرفداری مانند «هری‌پاتر» و «توایلایت» از سرآمدان ژانر فانتزی‌ند. با این همه سرنوشت اقتباس از «نیروی اهریمنی‌اش» به خوبی آن دو کتاب دیگر نشد.

«قطب‌نمای طلایی» در نتیجه‌ی درگیری داخلی در استودیو و کمرنگ کردن مضامین مذهبی معروف کتاب، هم در تایید منتقدین ناکام ماند هم هواداران دو آتشه‌ی کتاب را دل‌سرد کرد.

حال سال‌ها پس از اکران آن فیلم، بی‌بی‌سی با همراهی اچ‌بی‌او سراغ ساخت یک سریال براساس این سه‌گانه رفته و امیدوار است به نتیجه‌ی بهتری دست پیدا کند.

در کنار بازیگران معروفی چون جیمز مک‌اووی، روث ویلسون و لین مانوئل میراندا، ستاره‌ی اصلی این سریال دفنی کین در نقش لیرا بلاکا، پروتاگونیست این سری است. سینمادوستان بازی بی‌نظیر او در فیلم «لوگان» را به خاطر دارند.

هر چند تاریخ شروع پخش سریال نامعلوم است اما بی‌بی‌سی و اچ‌بی‌او اعلام کردند سریال آماده است.

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

آنونس

تیزر جدید وست ورلد | تنها انتخاب شما اینسایت است!

تیزر جدید وست ورلد

زیرنویس اختصاصی از آرت‌تاکس: در حالی که مسئولان hbo تاریخ انتشار دقیقی برای فصل جدید وست ورلد اعلام نکرده‌اند تیزر جدید وست ورلد منتشر شد.

وست‌ورلد از جمله آثار پرطرفدار و محبوب شبکه‌ی HBO است که دو فصل موفق را طی کرده و در فصل سوم می‌خواهد به خارج از پارک تفریحی‌اش برود و این آینده‌ی تاریک را مجسم کند. در فصل سوم، آرون پاول، بازیگر دوست‌داشتنی جسی پینکمن در سریال بریکینگ بد در نقش یک کارگر ساختمان حاضر شود. او یک شب به شکلی تصادفی با یکی از میزبانان (ربات‌های دنیای وست ورلد) روبه‌رو می‌شود و ماجرا رنگ و بوی تازه‌ای می‌گیرد.

در کنار تیزر جدید وست ورلد ببینید:

رودررو با جهان بیرون پارک | تریلر فصل سوم وست ورلد

فصل سوم تحت عنوان دنیای نو، نیمه‌ی ابتدایی سال ۲۰۲۰ پخش خواهد شد. تیزری که مشاهده می‌کنید، تبلیغی است برای یکی از شرکت‌های آی‌تی دنیای این سریال.

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها