با ما همراه باشید

زیرنویس اختصاصی از آرت‌تاکس: این ویدیو به تحلیل سریال بازی تاج و تخت خواهیم پرداخت: جایی که تاریخ و اسطوره با هم یکی می‌شوند.

چرا جورج آر آر مارتین، اسم سری کتاب‌هایش را نغمه‌ای از یخ و آتش گذاشت؟ بخش یخ و آتش واضح است. اما چرا یک نغمه؟ پاسخ این سؤال به رابطه‌ی میان تاریخ و اسطوره گره خورده. جورج مارتین به خاطر برگرفتن داستان‌های بازی تاج و تخت از تاریخ دنیای واقعی همواره ستایش شده. برخلاف اسطوره که منبع بسیاری آثار فانتزی حماسی دیگر است، اما مارتین صرفن از تاریخ استفاده نمی‌کند.

رمان‌های او، نقدی‌اند بر درک ما از تاریخ و چه‌گونه تاریخ تبدیل به اسطوره می‌شود. ساکنان وستروس در مورد جایگاه‌شان در تاریخ وسواس دارند. مشکل این است که آنها در مورد نغمه و تاریخ به یک شکل نگاه می‌کنند اما این گونه نیست. اشعار در قدم اول برای سرگرم شدن هستند و سپس از آن به عنوان سند تاریخی یاد می‌شود. آن‌ها همیشه به تاریخ وفادار نیستند. شاه رابرت دائمن این دو را با هم قاطی می‌کند و همیشه خاطرات نبردهایی را روایت می‌کند که در آن‌ها حضور داشته‌اند.

این ویدیو نکات جذاب دیگری نیز دارد که می‌توانید آن‌را با کیفیت HD و زیرنویس اختصاصی از آرت‌تاکس ببینید…

تلویزیون

اختصاصی با سالی بسمه در استودیو آرت‌تاکس | از لبنان تا تهران با بازیگری

سالی بسمه

گفت‌وگوی اختصاصی گل‌بو فیوضی با سالی بسمه به بهانه‌ی پخش سریال «رالی ۲« در استودیو آرت‌تاکس (مکتوب این ویدیو به زودی در سایت آرت‌تاکس قرار خواهد گرفت)

ادامه مطلب

آنونس

تریلر سریال Star Trek: Picard | بازگشت کاپیتان پیکارد!

تریلر سریال Star Trek: Picard

معرفی سریال Star Trek: Picard

در کنار تریلر سریال Star Trek: Picard ببینید:

تریلر فیلم Top Gun: Maverick | زوج تام کروز و وال کیلمر بعد از ۳۴ سال

کاپیتان پیکارد، فرمانده‌ی کشتی فضایی یو‌اس‌اس انترپرایز در سریال محبوب و به‌یادماندنی پیشتازان فضا: نسل بعد، به زودی به تلویزیون بازمی‌گردد. پیکارد بعد از اکتشاف، دومین سریال در شبکه‌ی استریمینگ سی‌بی‌اس است که در دنیای پیشتازان فضا می‌گذرد و بازگشت ژان لوک پیکارد به نیروی فضایی را بیان می‌کند.

در کنار تریلر سریال Star Trek: Picard ببینید:

تریلر فیلم ۲۱ پل | نیویورک در محاصره‌ی قاتلین

به مانند همیشه سر پتریک استوارت در نقش پیکارد قرار گرفته و برخی شخصیت‌های سریال نسل بعد مانند دیتا و هیو در سری‌جدید حاضر هستند. پیکارد در زمانی نامعلوم در سال آینده‌ی میلادی پخش می‌شود

ادامه مطلب

آنونس

تریلر سریال the witcher با زیرنویس فارسی اختصاصی

تریلر سریال the witcher

معرفی سریال The Witcher

در کنار تریلر سریال the witcher ببینید:

تریلر فیلم Top Gun: Maverick | زوج تام کروز و وال کیلمر بعد از ۳۴ سال

ویچرها، شکارچی هیولاها هستند که از قدرت‌های مافوق بشری برخوردارند و سریال the witcher ، اقتباسی‌ست از رمان‌های پرفروش آندره ساپکفسکی قرار است پاییز امسال از شبکه‌ی اینترنتی نتفلیکس پخش شود.

در این سریال فانتزی، طی برخورد دنیاها، انسان‌ها و هیولاها به دنیای الف‌ها حمله و جنگ بی‌پایانی آغاز می‌شود. گرالت از ریویا با بازی هنری کویل، یکی از ویچرهایی است که به مردم‌ تمریا کمک می‌کند و در این میان درگیر‌ ماجراهای پیچیده‌تری می‌شود. در کنار گرالت، سایر شخصیت‌های سری نیز حاضر هستند.

در کنار تریلر سریال the witcher ببینید:

تریلر فیلم ۲۱ پل | نیویورک در محاصره‌ی قاتلین

 

 

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها