art-970211988

اختصاصی با سینا دادخواه نویسنده‌ی «زیباتر» و «یوسف‌آباد خیابان سی‌وسوم» | نوشتن «شاهراه‌» برایم یک آزمون بود

سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران | گفت‌وگوی اختصاصی علی مسعودی‌نیا با سینا دادخواه در استودیو آرت‌تاکس به مناسبت آغاز نمایشگاه

سینا دادخواه متولد ۱۳۶۳ و کارشناس مهندسی عمران است. تمرکز دادخواه در سال‌های اخیر، بر داستان‌نویسی استوار بوده؛ در همین راستا، دو رمان «یوسف‌آباد، خیابان سی و سوم» و «زیباتر» از او توسط نشرچشمه منتشر شده‌ که به چاپ‌های متعدد رسیده‌اند. رمان  دوم او، «زیباتر»  بعد از چاپ سوم اجازه‌‌‌ی نشر نیافته است. مضاف بر این دادخواه در زمینه‌ی مطالعات شهری و تهران‌پژوهی نیز کتابی را با عنوان «آشیانه‌ی خرس» زیر چاپ دارد. از او تاکنون مقالات متعددی در نشریات معتبر کشور در زمینه‌ی ریخت‌شناسی فرهنگ شهری و کنکاش در تاریخ دهه ۸۰ به چاپ رسیده است.

در میانه‌های سال گذشته سومین رمان دادخواه با نام «شاهراه» راهی بازار شد. رمانی که سینا دادخواه بیش‌ از دیگر آثارش به آن دل‌بستگی دارد و معتقد است که هنگام نوشتنش بیش‌تر به خودش فکر کرده تا مخاطب و  همین اتفاق رمان را به یک حدیث نفس تبدیل کرده؛ ویژگی‌ای که دادخواه به آن علاقه دارد.

سینا دادخواه پیش از شروع سی‌ویکمین نمایشگاه  بین‌المللی کتاب تهران به استودیو آرت‌تاکس آمد و در گفت‌وگویی اختصاصی با علی مسعودی‌نیا از آن‌چه در این سال‌ها در مقام نویسنده از سر گذرانده صحبت کرده؛ نسخه‌ی کوتاه این گفت‌وگو را به مناسبت نمایشگاه هم‌اکنون ببینید و نسخه‌ی کامل آن را می‌توانید در روزهای پس از نمایشگاه در صفحه‌ی ادبیات آرت‌تاکس تماشا کنید.

 

بیش‌تر ببینید:

رونمایی از کتاب «شاهراه» آخرین رمان سینا دادخواه در نشر چشمه | لینک تماشا

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *