با ما همراه باشید

در این ویدیو چه خواهید دید:

شهریار صیقلانی از آهنگسازان و خوانندگان فعال در حوزه‌ی موسیقی راک است. او در گفت‌وگوی اختصاصی‌اش با آرت‌تاکس از سال‌های آغازین فعالیت‌ش در دنیای موسیقی می‌گوید. از این‌که سعی کرده تابع قوانین وزارت ارشاد باشد و به صورت زیرزمینی فعالیت نکند.

نام شهریار صیقلانی برای افرادی که به طور جدی موسیقی راک ایرانی را دنبال می‌کنند، سه سال قبل با موزیک و موزیک‌ویدیوی «Fading To White» شنیده شد. آهنگی که درباره‌ی نوازندگان خیابانی بود.

حالا بعد از گذشت سه سال شهریار صیقلانی در پی انتشار اولین آلبوم خود است. آلبومی دوزبانه که نیمی از قطعات آن به زبان انگلیسی است و نیمی دیگر به فارسی.

صیقلانی در این گفت‌وگو به اجرای دو قطعه‌ی راک نیز می‌پردازد.

 

بیش‌تر ببینید:

بهزاد عبدی در استودیوی اختصاصی آرت‌تاکس از آثارش می‌گوید.

 

 

۱ دیدگاه

1 دیدگاه

  1. حمید

    ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ در ۰۹:۱۲

    خیلی عالی بود .عجب صدایی

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موسیقی

رهبر ارکستر فیلارمونیک بورلی هیلز از فاصله‌ی موسیقی ما با غرب می‌گوید

مهران تبیانی

مهران تبیانی را شاید همه در ایران نشناسند اما او تا همین یک دهه پیش، در موسیقی ایران فعال بود. با ارکستر «موسیقی نو» پروفسور علیرضا مشایخی به عنوان دستیار، کارش را شروع کرد و به گروه آهنگسازان معاصر تهران پیوست.

او از زمانی که ایران را ترک کرده، ارکستر سمفونی‌های بسیاری را رهبری کرده که از میان آنها می‌توان به «ارکستر سمفونی نیویورک»، «کلورادو» و «سی سان» اشاره کرد. مهران تبیانی این روزها رهبری ارکستر فیلارمونیک بورلی هیلز را که خودش تأسیس کرده بر عهده دارد.

بهزاد عبدی در گفت‌وگو با آرت‌تاکس: به خودم فکر می‌کنم نه مخاطب!

باید فاصله‌مان را با موسیقی غرب بپذیریم

تبیانی در گفت‌وگویش با آرت‌تاکس دلیل بازگشتش به ایارن را عشق به کشوش می‌داند. او که برای برگزاری مسترکلاسی به تهران آمده خبر می‌دهد در ژانویه‌ی سال ۲۰۲۰ قرار است رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران باشد.

 بیست‌وپنجمین سال‌مرگ کرت کوبین | همان‌طور که هستی بیا

مهران تبیانی معتقد است که یکی از مشکلات ما در حوزه‌ی موسیقی کمبود نیروی انسانی‌ست و باید به تربیت افراد در این حوزه بپردازیم. او فاصله میان ارکسترهای ایارنی و غربی را غیرقابل انکار نمی‌داند و به نظرش امری طبیعی‌ست چرا که آن‌ها نزدیک هزار سال قبل از ما کار را در این زمینه شروع کرده‌اند.

رامین جوادی از ساخت موسیقی بازی تاج‌وتخت می‌گوید

این گفت‌وگو نکات جذاب دیگری هم دارد.

ادامه مطلب

موسیقی

Shape Of You به روایت اد شیرن و تیم سازنده‌اش

Shape Of You

ادامه مطلب

موسیقی

بیست‌وپنجمین سال‌مرگ کرت کوبین | همان‌طور که هستی بیا

کرت کوبین

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها