art-9704271061

رونمایی از پوستر و تیزر نمایش «ضیافت شبانه‌ای برای شبنم» با حضور هنرمندان

۲۳ سال پس از «ضیافت» به کارگردانی مسعود کیمیایی نمایش «ضیافت شبانه‌‌‌ای برای شبنم» برگرفته از این اثر روی صحنه می‌رود

مراسم رونمایی از پوستر و تیزر نمایش «ضیافت شبانه‌‌ ای برای شبنم» شب گذشته ۲۶ تیرماه با حضور بزرگان عرصه سینما و تئاتر و عوامل و بازیگران این نمایش در مجموعه فرهنگی هنری رزوود برگزار شد.
در ابتدای این مراسم که اجرای آن را مازیار فکری ارشاد منتقد سینما برعهده داشت، سکانس هایی از فیلم ماندگار «ضیافت» ساخته مسعود کیمیایی به نمایش در آمد.
پس از آن عباس غفاری کارگردان و کارشناس تئاتر درباره فیلم «ضیافت» و تاثیر آن در سینمای ایران صحبت کرد و تاکید داشت این اولین بار است که یک کارگردان در تئاتر تصمیم گرفته تا نمایشی را بر اساس این فیلم مهم سینمای ایران روی صحنه ببرد.
پس از صحبت‌های روزبه روحی‌پور کارگردان ضیافت شبانه ای برای شبنم و قدردانی از عوامل این نمایش، مقیمی تهیه کننده این نمایش گفت: «ضیافت شبانه‌‌ ای برای شبنم» یک برداشت آزاد از فیلم ماندگار «ضیافت» به کارگردانی مسعود کیمیایی است اما با توجه به شرایط و حال‌و‌هوای امروز جامعه.کارگردان و ‌نویسنده این کار تلاش کردند این گذر تاریخی را پس از ۲۳ سال روی صحنه ببرند شاید فکر کنیم که این نمایش تلخ و یا تاریک است اما نگاه موشکافانه و دقیقی به این زمان طی‌شده از «ضیافت» تا امروز را دارد.
در ادامه مراسم تیزر این نمایش برای اولین بار نمایش داده شد. امیر مقیمی ساخت این تیزر را بر عهده داشت.
سپس مریم نراقی روزنامه‌نگار و مشاور رسانه‌ای نمایش «ضیافت شبانه‌‌ ای برای شبنم» درباره وضعیت این روزهای تئاتر گفت: «متاسفانه حال این روزهای تئاتر خوب نیست. تئاتر چهره محور شده و گروه‌ها برای فروش بیش از اینکه به کیفیت فکر کنند بر حضور چهره‌ها تمرکز دارند. او خطاب به هنرمندان و سلبریتی‌های گفت: «امیدوارم شما هنرمندان و سلبریتی‌ها برای تماشای نمایش‌هایی که فاقد چهره هستند اما ریشه در تئاتر دارند وقت بگذارید و از آن‌ها حمایت کنید که سرپا بمانند شاید دوباره به دوره‌ای برگردیم که تاتر واقعی و ارزشمند جایگاه خود را پیدا کند و شاهد اجراهای بی‌کیفیت که فقط به پشتوانه نام‌ها روی صحنه می‌روند نباشیم.»
پس از پخش تیزر نمایش، مرجانه گلچین و سعید پیردوست از پوستر «ضیافت شبانه‌ای برای شبنم» که توسط سینا افشار طراحی شده، رونمایی کردند.
مرجانه گلچین در این ارتباط گفت: «من علاقه بسیاری به تئاتر دارم. اما وقتی می‌شنوم که کارهای جوانان خوش ذوق و با استعداد در سالن‌ها فروش خوبی ندارند ناراحت می‌شوم. امیدوارم بتوانیم با کمک هم شرایطی فراهم کنیم تا آثار این جوانان که به نوعی چهره سینمایی ندارند و از بطن تئاتر هستند به خوبی دیده شود. من به عوامل این نمایش تبریک می‌گویم و خوشحالم که امشب سهمی در این کار داشتم.
در پایان مراسم همه مهمانان پوستر این نمایش را به رسم یادبود امضا کردند.
مرجانه گلچین، فرزاد موتمن، نادر مشایخی، سعید پیردوست، بهزاد خداویسی، رامین پرچمی، عباس غفاری، معصومه کریمی،‌ سمیرا برادری،‌ رضا اخلاقی راد، هادی شکوری (بازیکن اسبق استقلال) و جمعی از اهالی فرهنگ و هنر در این مراسم حضور داشتند.

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *