art-960407569

هفتادمین دوره‌ی کن | معرفی فیلم‌های فرانسوی فستیوال

روبن کامپیلو، فرانسوا اوزون، میشل آزاناویسوس و ژک دوایون سازندگان فیلم‌های فرانسوی کن ۲۰۱۷ در بخش رقابتی

فیلم‌های فرانسوی کن ۲۰۱۷ را چهار فیلم در بخش رقابتی تشکیل می‌دهند.

فرانسه از سال ۱۹۴۶ تا کنون یازده بار جایزه ی بزرگ این جشنواه را از آن خود کرده است.

روبن کامپیلو کارگردان مراکشی الاصل فرانسوی با فیلم ۱۲۰ تپش در دقیقه در کن ۲۰۱۷ حضور دارد.

داستان این فیلم از میان فیلم‌های فرانسوی کن ۲۰۱۷ که در اوایل دهه ی نود می گذرد درباره ی گروهی از فعالان اجتماعی مدافع حقوق بیماران مبتلا به اچ آی وی است. این گروه با شعار  سکوت برابر با مرگ است با تعدادی از شرکت های داروسازی درگیر می شوند زیرا به گمان آنها این شرکت ها داروی بیماری اچ آی وی را در اختیار دارند..

میشل آزاناویسوس که سال ۲۰۱۲ با فیلم آرتیست هم جایزه ی بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه ی اسکار را از آن خود کرد و هم نامزد نخل طلای کن شد، امسال با فیلمی درباره ی ژان لو ک گدار و دلدادگی اش به هنرپیشه ی فیلم هایش یعنی آن ویازمسکی ، وارد بخش رقابتی کن شده است. در این فیلم  لویی گارل، نقش گدار را بازی می کند و استیسی مارتین نقش آن ویازمسکی را. این نه‌تنها یکی از مهم‌ترین فیلم‌های فرانسوی کن ۲۰۱۷ که از مهم‌ترین فیلم‌های سال ارزیابی می‌شود.

فرانسوا اوزون ، تا کنون دوبار نامزد نخل طلای کن شده است.سال ۲۰۰۳ با فیلم استخر و سال ۲۰۱۳ با فیلم جوان و زیبا. او امسال نیز با فیلم عاشق دوگانه شانس خود را برای دریافت این جایزه امتحان خواهد کرد.فیلم درباره ی دختر جوانی به نام کلویی است که عاشق پل، روانشناس خود می شود. اما بعد از مدتی می فهمد که پل بخشی از هویت خود را پنهان کرده است.

ژک دوایون، با فیلم رودن که داستان زندگی آگوست رودن ، مجسمه ساز فرانسوی را به تصویر می کشد به بخش رقابتی جشنواره کن راه یافته است. این فیلم داستان زندگی آکوست رودن و رابظه اش با کامیل کلودل را روایت می‌کند.

پیش از این، دو فیلم درباره ی این زن مجسمه‌ساز، یکی در سال سال ۱۹۸۹ و دیگری در سال ۲۰۱۳ ساخته شده است؛ اما ژک دوایون در این فیلم بر شخصیت خود رودن تمرکز کرده است.

فیلم‌های فرانسوی کن ۲۰۱۷ مثل همیشه شانس بزرگ دریافت جایزه‌ی اصلی هستند.

گزارش ویدیویی آرت‌تاکس را در معرفی این فیلم‌ها ببینید. برای دیدن سایر ویدیوهای ما درباره‌ی کن ۲۰۱۷ می‌توانید این‌جا کلیک کنید.

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *