با ما همراه باشید

زیرنویس اختصاصی از آرت‌تاکس: لی‌لی کالینز و نیکلاس هولت از تجربه‌ی بازی در فیلم تالکین می‌گویند

 

تالکین فیلمی‌ست در سبک زندگی‌نامه‌ به کارگردانی دمه کاروکسکی است که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد. از بازیگران آن می‌توان به نیکلاس هولت، لی‌لی کالینز، کالم مینی وتام گلین-کارلی اشاره کرد. این فیلم داستان زندگی جی آر آر تالکین، نویسنده‌ی کتاب معروف ارباب حلقه‌ها، می‌باشد. در این ویدیو به پای صحبت‌های بازیگران این فیلم می‌نشینیم و نظرات آن‌ها را می‌شنویم.

نیکلاس هولت، بازیگر نقش جی آر آر تالکین، در مورد این فیلم می‌گوید: «می‌شه گفت به خوبی با کارهاش آشنا بودم. «هابیت» رو بعد از فیلم‌برداری «درباره‌ی یک پسر» خونده بودم. چون کارگردان‌های اون فیلم، برادران وایتز، یه کپی از کتابش رو بهم دادن. بعدش «ارباب حلقه‌ها» رو خوندم. فیلم‌هاش رو هم دیدم و خیلی دوست داشتم. بعد از مدرسه هم با کارت‌های داستانش بازی می‌کردم. جهانش رو درک می‌کردم و دوست داشتم ولی در مورد مردی که اون داستان‌ها رو نوشته بود هیچی نمی‌دونستم.»

“عالی بود، فیلم‌نامه رو خواندم که خودش به تنهایی داستانی عالی داشت.”

او درمورد فیلم‌نامه‌ی فیلم تالکین می‌گوید: «عالی بود، فیلم‌نامه رو خوندم که خودش به تنهایی داستانی عالی داشت. در مورد دوستی و عشق و پسر یتیمی که در جهانی که خودش خلق کرده احساس آرامش می‌کنه و این‌که چه‌طور این‌ها رو در جنگ جهانی اول از دست داد. به عنوان یه طرفدار تازه می‌فهمیدم منبع الهامش برای نوشتن چی بوده.»

لی‌لی کالینز می‌گوید: «من همیشه عاشق جادو و جهان‌های فانتزی بودم. در دوران مدرسه‌‌ی من این کتاب‌ها سرآمد ادبیات دوره‌ی خودشون بودن و من که از قبل هم فانتزی رو دوست داشتم. به خوبی با جهانش احساس نزدیکی می‌کردم. وقتی فیلم‌های پیتر جکسون اکران می‌شد به سینما می‌رفتم و می‌دیدم‌شون و هر بار مشتاقانه منتظر قسمت بعدی بودم. بنابراین این حس از همون بچگی باهام عجین شده بود. این‌که حالا بتونم در داستانی در مورد خود این مرد نقشی داشته باشم. به نظرم درست می‌اومد.»

“من همیشه عاشق جادو و جهان‌های فانتزی بودم”

او درباره‌ی علاقه‌اش به داستان‌ها و کتاب‌های تالکین می‌گوید: «من همیشه از دونستن پشت‌ پرده‌های داستان نوشتن لذت می‌برم. خود تالکین هم غیرقابل کنترل، گستاخ و پرشور و شر بوده. شبیه خود ایدیث، بسیاری از تجربیاتش در جنگ، روابط دوستانه‌ش، روابطش در مدرسه و عشقش، همه‌ی این‌ها خودشون رو در کاراکترها و جهانی که خلقش کرده بود نشون دادن. فکر می‌کنم وجود غیرمنتظره‌ی این روابط چیزی‌یه که داستان رو جذاب می‌کنه.»

او ادامه می‌دهد: «می‌بینیم که چه‌ عوامل غیرمنتظره‌ای روش تاثیر گذاشتن. فکر می‌کنم این باعث می‌شه دیدن دوباره‌ی فیلم‌های پیتر جکسون یا خوندن دوباره‌ی کتاب‌هاش خیلی جذاب‌تر بشه. چون حالا می‌دونیم که از کجا داستان بهش الهام شده. به نظرم مهمه که ما بهش به چشم یه مردی که پشت میز داستان می‌نویسه نگاه نکنیم. بلکه باید با اون شخصیت پرشور و شرش هم آشنا بشیم که غیرمنتظره‌س! اون هم زمانی یه بچه بوده. کسی که چنین جهانی رو خلق کرده خودش هم باید عاشق ماجراجویی باشه. به نظرم طبیعی‌یه که این‌طوری ببینیمش.»

“به عنوان یه طرفدار، فکر می‌کنم مردم می‌تونن ازش لذت ببرن”

نیکلاس هولت می‌گوید: «به عنوان یه طرفدار، فکر می‌کنم مردم می‌تونن ازش لذت ببرن. چون خودم هم باهاش به وجد اومدم و خیلی ازش یاد گرفتم. فکر می‌کنم برای طرفدارهاش، نکات جالبی در این فیلم وجود داره و برای افرادی هم که نمی‌شناسنش، یه داستان مجزای جدید به حساب می‌آد. واسه همین، خودم که دوست دارم ببینمش.»

نسخه‌ی تصویری این گفت‌وگو را ببینید …

اگر به سینمای جهان علاقه‌مند هستید، در صفحه‌ی سینمای جهان ببینید

سینمای جهان

گفت‌وگو با لئوناردو دی‌کاپریو و برد پیت | گاهی عاشق گاهی بیزار!

لئوناردو دیکاپریو و برد پیت

برد پیت مصاحبه را این‌گونه شروع می‌کند: اول از همه، سر صحنه کار با تارانتینو واقعن لذت‌بخش است. حتمن مطلع هستید که به شدت به سینما علاقه دارد و عاشق این است که در مورد آن صحبت کند. روی صحنه یک جریان انرژی‌ وجود دارد که شبیه آن هیچ جای دیگری وجود ندارد. کارمان کنار هم دیگر کاملن هماهنگ و اتوماتیک بود. نمی‌توانم به شکل دیگری توصیف کنم، کار با هم دیگر خیلی ساده و مفرح بود. ما در زمان مشابه وارد صنعت شدیم. خیلی از کارگردانانی که با آن‌ها کار کردیم مشترک هستند، آدم‌های مشترک زیادی می‌شناسیم و به شدت برای کارش اهمیت قائل هستیم و این را می‌شود در فیلم دید.

نقد فیلم روزی روزگاری در هالیوود از نگاه منتقدان ورایتی و گاردین

دی‌کاپریو درباره شخصیت‌پردازی‌های تارانتینو می‌گوید: اولین کاری که کوئنتین بعد از خواندن فیلم‌نامه انجام می‌دهد این است که یک بیوگرافی و پیش‌زمینه‌ی داستانی عظیم به‌ ما داد که نه تنها برای هر شخصیت بلکه در مورد رابطه و سابقه‌ی هم‌کاری شخصیت‌هایمان بود.

برد پیت در این مورد اشاره می‌کند‌: به شدت دقیق و پرجزئیات بود.

نشست خبری روزی روزگاری در هالیوود با حضور مارگو رابی و کوئنتین تارانتینو در جشنواره کن ۲۰۱۹

دی‌کاپریو ادامه می‌دهد: به عنوان دو نفر که با صنعت سینمایی بیگانه شدند و هر روز تلاش می‌کنند موفق باشند بنابراین بزرگ شدن در این شهر و داشتن مراجع بسیار و این که توانستم با برد کار کنم. فکر می‌کنم اولین روز به شکل خودکار درک کردیم که این دو نفر چه‌جور آدم‌هایی هستند و چه‌طور به هم دیگر تکیه می‌کردند تا در این صنعت باقی بمانند و به راه‌شان ادامه بدهند.

فوتوکال فیلم روزی روزگاری در هالیوود با حضور مارگو رابی و کوئنتین تارانتینو

برد پیت درباره دوره فعالیت هنری‌اش می‌گوید: نامه‌ی عاشقانه‌ای‌ست به این جامعه که گاهی عاشقش بودیم و گاهی ازش متنفر و لس‌آنجلس که دوستش داریم و سینما و تلویزیون و آدم‌هایی که درباره این دو موضوع کار کردند و حتا آن آدم‌های ناشناخته‌ای که پیش از ما آمدند، مثل ریک دالتون.

فرش قرمز فیلم روزی روزگاری در هالیوود با حضور مارگو رابی و کوئنتین تارانتینو

دی‌کاپریو درباره فیلم روزی روزگاری در هالیوود می‌گوید: چیزی که این فیلم را منحصر به فرد می‌کند تکه‌ای از زندگی یک انسان است که روزی در زندگی همه‌ی این آدم‌ها شخصیت‌هایی که داخل و بیرون هالیوود هستند و البته داستان در لایه‌های زیرین که در مورد دخترهای خانواده‌ی منسون است و این که چه‌طور برای همیشه این موضوع باعث تغییر آمریکا و فرهنگ شد. سال ۱۹۶۹ فقط در مورد تغییر تاریخ سینما نیست بلکه تغییر جهان هم هست. جنبش‌ها و شورش‌های رادیکال زیادی آن زمان شکل گرفته بودند. کوئنتین در کنار این که ما را به آن زمان برمی‌گرداند آن عنصر تارانتینویی که مختص کارهای خودش است را هم به داستان اضافه می‌کند. نگاهی نوستالژیک به گذشته با تمرکز بر روی اتفاقاتی که می‌توانستند رخ بدهند. از دید آدم‌هایی که روز به روز جلو می‌روند که بتوانند به زندگی‌شان سر و سامان بدهند. شخصیت‌های داستان ما سر همه چیز به یکدیگر تکیه می‌کنند.

ادامه مطلب

سینمای جهان

اعلام اسامی بازیگران و سازندگان فیلم جدید کریستوفر نولان

فیلم جدید کریستوفر نولان

نام فیلم جدید نولان Tenet خواهد بود و در آن بازیگرانی چون آرون تیلور جانسون، مایکل کین، کنت برانا و جان دیوید واشینگتن به ایفای نقش خواهند پرداخت.

«هویته وُن هویتما»، فیلم‌بردار «دانکرک» و «میان‌ستاره‌ای»، در فیلم جدید کریستوفر نولان نیز حضور خواهد داشت.

منتقدان درباره دانکرک کریستوفر نولان چه می‌گویند؟ | یک شاهکار امپرسیونیستی

بر خلاف انتظارات «لودویگ گورانسون» وظیفه تهیه موسیقی متن این فیلم را بر عهده خواهد داشت و خبری از «هانس زیمر» نخواهد بود. «لودویگ گورانسون» برای موسیقی فیلم«پلنگ سیاه» موفق به کسب جایزه اسکار شده است.

ویژگی موسیقی متن فیلم Interstellar | در جست‌وجوی زمان از دست رفته

ژانر این فیلم جاسوسی اعلام شده و فیلمبرداری این فیلم در ۷ کشور صورت خواهد گرفت.

تاریخ اکران این فیلم ۱۷ جولای ۲۰۲۰ اعلام شده است.

ادامه مطلب

سینمای جهان

فوتوکال سیلوستر استالونه | انتقال تجربه‌ی پنجاه سال بازیگری

فوتوکال سیلوستر استالونه

فوتوکال سیلوستر استالونه پیش از مسترکلاس سیلوستر استالونه، بازیگر کهنه‌کار سینمای هالیوود، در جشنواره فیلم کن برگزار شد

فوتوکال آلن دلون | نخل طلا برای یک عمر دستاورد هنری

امسال قرار است پنجمین قسمت از مجموعه فیلم‌های «رَمبو»، با بازی سیلوستر استالونه، اکران شود. او برای بازیگری و فیلم‌نامه‌نویسی «راکی»، دو بار موفق به دریافت اسکار شده است. او در جشنواره‌ی کن حاضر شده تا تجربه‌ی پنجاه سال بازیگری را در قالب مسترکلاس منتقل کند.

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها