با ما همراه باشید
فیلم های تورنتو 2019 فیلم های تورنتو 2019

خبر

اسامی فیلم‌های بخش اصلی فستیوال تورنتو ۲۰۱۹ | مرد ایرلندی غایب بزرگ تورنتو

اسامی فیلم های تورنتو ۲۰۱۹ معرفی شد که در آن نام مرد ایرلندی مشاهده نمی‌شود و مشخص نیست اسکورسیزی آن را برای چه فستیوالی خواهد فرستاد

فیلم‌های حاضر در بخش اصلی فستیوال تورنتو ۲۰۱۹

زمانی برادر بودند: رابی رابرتسن و گروه / Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band : دنیل روهر | کانادا

رادیواکتیو / Radioactive : مرجان ساتراپی | آمریکا

روز زییا در محله / A Beautiful Day in the Neighborhood : ماریل هلر | آمریکا

زشت / Abominable : جیل کالتن | آمریکا

پرنده‌‌ی سیاه / Blackbird : راجر میشل | انگلیس

فورد علیه فراری / Ford v Ferrari : جیمز منگلد | آمریکا

تریلر فیلم فورد علیه فراری از فیلم های تورنتو ۲۰۱۹

هریت / Harriet : کیسی لمونز | آمریکا

شیادان / Hustlers : لورین اسکافاریا | آمریکا

ژوکر  / Joker : تاد فیلیپس | آمریکا

تحلیل تریلر فیلم ژوکر از فیلم های تورنتو ۲۰۱۹

فقط رحمت / Just Mercy : دستین دنیل کرتون | آمریکا

عشق معمولی / Ordinary Love : لیزا باروس دسا و گلن لیِبرن | انگلیس

سهره‌ی طلایی / The Goldfinch : جان کرولی | آمریکا

آسمان صورتی است / The Sky Is Pink : شونالی بوز | هند

آواز اسامی / The Song of Names : فرانسوا ژرارد | کانادا

تاریخچه‌ی حقیقی دار و دسته‌ی کلی / True History of the Kelly Gang : جاستین کورزل | استرالیا

ستاره‌های شرقی / Western Stars : تام زیمنی، بروس اسپرینگستین | آمریکا

زن آمریکایی / American Woman : سمی کلاس | کانادا

بخشندگی / Clemency : چینوی چوکوو | آمریکا

خبر

مارتین اسکورسیزی: فیلم‌های مارول «سینما» نیستند

اسکورسیزی مارول

ترجمه اختصاصی از آرت‌تاکس: مارتین اسکورسیزی مارول را کمپانی‌ای می‌داند که آثارش سینما نیستند و بیش‌تر به شهربازی شبیه‌اند.

سینما نه، با شهربازی طرف هستیم!

مارتین اسکورسیزی، یکی از کارگردان‌های مورد احترام فعلی سینما، فیلم‌های ابرقهرمانی را که نیروی غالب امروز صنعت سینماست نکوهش کرده است. این کارگردان که آثاری چون «راننده تاکسی»، «گاو خشمگین» و «رفقای خوب» را در کارنامه‌ی خود دارد در مصاحبه‌ای با مجله‌ی امپایر گفت که اقدام‌هایش برای همراهی با سرعت فیلم‌های ابرقهرمانی معاصر با شکست مواجه شده است.

اسکورسیزی در پاسخ به این سوال که آیا فیلم‌های مارول را دیده است یا خیر گفت:«می‌دانید؟ من سعی‌ام را کردم ولی این‌ها سینما نیستند».

او در ادامه افزود:«صادقانه بخواهم بگویم، نزدیک‌ترین چیز به این فیلم‌ها که می‌توانم تصور کنم، هر چقدر این فیلم‌ها خوب ساخته شده باشند و بازیگرانش بهترین اجرای خود را تحت شرایط آن فیلم‌ها ارائه دهند، شهربازی است. این فیلم‌ها سینمایی نیستند که در آن انسان‌ها سعی در انتقال تجربه‌ی احساسی و روانی به انسانی دیگر داشته باشند».

پیشتر در همین امسال فیلم «انتقام‌جویان: پایان بازی» پس از رسیدن به ۸/۲ میلیارد دلار در سینماهای سراسر جهان به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ بدل شد (با احتساب تورم این فیلم رتبه‌ی پنجم را از آن خود کرد). هشت فیلم دیگر همین استودیو جزو ۳۰ فیلم پرفروش برتر تاریخ‌اند (بدون احتساب تورم).

کوین فایگی، رئیس مارول، در سال گذشته با گفتن این که عدم کسب هیچ جایزه‌ای توسط این فیلم‌ها نشانه‌ی فقدان کیفیت و جاه‌طلبی آن‌ها نیست، از فیلم‌هایش در برابر این سطح از نقدهایی که توسط اسکورسیزی مطرح شده‌اند دفاع کرد.

فایگی گفت:«شاید تقبیح جلوه‌های ویژه یا افراد پرنده یا سفینه‌های فضایی یا درآمدهای میلیارد دلاری راحت باشد. من فکر می‌کنم که گفتن این که به نحوی شما برنده شده‌اید راحت است. هیچکاک هرگز برنده‌ی جایزه‌ی بهترین کارگردان نشد. بنابراین جایزه بردن خوب هست اما همه چیز نیست. من ترجیح می‌دهم در اتاقی پر از طرفداران مشتاق باشم».

 

نویسنده: کارتین شورد گاردین

مترجم: پویا مشهدی محمدرضا

ادامه مطلب

خبر

اسپایدرمن در جهان سینمایی مارول باقی خواهد ماند | بازگشت دوباره به خانه

اسپایدرمن مارول

ترجمه اختصاصی از آرت‌تاکس: اسپایدرمن مارول را ترک نخواهد کرد تا برای سومین بار شاهد حضور تام هالند در لباس مرد عنکبوتی باشیم.

اسپایدرمن در خانه خواهد ماند

دو کمپانی سونی پیکچرز و مارول در روز جمعه به طور مشترک اعلام کردند که استودیوی مارول و کوین فایگی، رئیس آن، فیلم سوم از سری «اسپایدرمن: بازگشت به خانه» را تولید خواهند کرد. در این فیلم نیز تام هالند به عنوان قهرمان مجموعه حضور خواهد داشت.

در طول تابستان خبری مبنی بر این منتشر شد که دیزنی، شرکت مادر مارول، و سونی بر سر قرارداد مالی جدیدی به بن‌بست رسیدند. دیزنی می‌خواست که فیلم به صورت ۵۰/۵۰ تامین مالی شود و فِیج در نقش تهیه کننده‌ی مشاور باقی بماند. سونی نیز پیشنهاد حفظ توافق را تحت شرایط فعلی داده و تقاضا کرده که مارول تقریباً ۵٪ درآمد از روز اول و تمامی درآمدهای تجاری را دریافت کند.

در کنار خبر فیلم اسپایدرمن مارول و سونی ببینید:

جهان‌های موازی در دنیای سینمایی مارول

رضایت سونی و مارول از توافق حاصله

این قرارداد در نیمه‌شب پنج‌شنبه امضا شد. مذاکرات با حضور مقامات هر دو استودیو شامل تام راثمن، رئیس سونی پیکچرز، فایگی و آلن هورن و آلن برگمن، روسای استودیوی والت دیزنی صورت گرفت. به گفته‌ی منابع آگاه، مارول و دیزنی در عوض قرض دادن توانایی تهیه کنندگی فایگی تقریباً ۲۵٪ سود را دریافت خواهند کرد. دیزنی حقوق فروش تجاری خود را حفظ خواهد کرد و مسئولیت حمایت مالی یک چهارم بودجه‌ی فیلم را بر عهده خواهد گرفت. مرد عنکبوتی نیز بر اساس توافق در یک فیلم دیگر استودیوی مارول حضور خواهد داشت. فیلم در ۱۶ جولای ۲۰۲۱ منتشر شده و ایمی پاسکال نیز مانند دو فیلم گذشته‌ی هالند از طریق استودیوی پاسکال پیکچرز تهیه کنندگی را برعهده خواهد داشت.

مارول حق انحصار اسپایدرمن را طی توافقی که پیشتر در سال ۲۰۰۹ و کسب حق مالکیت این کمپانی کمیک توسط سونی صورت گرفت به مدت تقریباً دو دهه به این شرکت داده است. سونی موفقیت مالی و نقدهای تحسین‌آمیزی بابت اولین دور از فیلم‌های مرد عنکبوتی که به کارگردانی سم رِیمی و بازی توبی مگوایر بود دریافت کرد. اقدام دوم آن‌ها که به کارگردانی مارک وب و بازی اندرو گارفیلد تولید شد موفقیت بسیار کمتری داشت و استودیو را دوباره به اتاق طراحی بازگرداند.

با برگرداندن مارول و فایگی به بازی با «اسپایدرمن: بازگشت به خانه» در سال ۲۰۱۷، این استودیو توانست جادوی خلاقانه‌ی سری نخست را باز یابد. حضور هالند در فیلم‌های «انتقام‌جویان» و تبدیل اسپایدرمن به یک عضو کلیدی این تیم بزرگ پیشرانه‌ای برای این مجموعه بود. سونی اعلام کرد که از رسیدن به این توافق خرسند است.

نویسنده: برت لانگ ورایتی

مترجم: پویا مشهدی محمدرضا

ادامه مطلب

تلویزیون

جی مایکل مندل، تهیه‌کننده‌ی «سیمپسون‌ها» و «ریک و مورتی»، در ۵۴ سالگی درگذشت

جی مایکل مندل

ترجمه اختصاصی از آرت‌تاکس:‌ جی مایکل مندل ، تهیه کننده‌ی برنده‌ی جایزه‌ی امی که در «سیمپسون‌ها» و «ریک و مورتی» فعالیت کرده بود دو روز پیش از تولد ۵۵ سالگی‌اش درگذشت. علت مرگ وی هنوز تایید نشده است.

ج. مایکل مندل، تهیه‌کننده‌ی «سیمپسون‌ها» و «ریک و مورتی»، در ۵۴ سالگی درگذشت

شبکه‌ی تلویزیونی آمریکایی Adult Swim که «ریک و مورتی» را از زمان آغاز این برنامه در ۲۰۱۳ تاکنون پخش کرده است بیانیه‌ای را در توییتر منتشر کرد و در آن گفت:«همه‌ی ما از فوت نابهنگام مایک مندل، تهیه کننده‌ی «ریک و مورتی» بسیار اندوهگین هستیم».

در کنار مطالعه‌ی خبر درگذشت جی مایکل مندل ، با برندگان امی ۲۰۱۹ آشنا شوید

جاستین رویلند، یکی از خالقان «ریک و مورتی» با نوشتن این توییت در روز دوشنبه به مندل ادای احترام کرد: «مایکل مندل، دوست، شریک و تهیه کننده‌ی من فوت کرد. من بسیار اندوهگینم. قلبم برای خانواده‌اش شکسته. مایک، من نمی‌دانم بدون تو در کنارم چه کار باید بکنم. من نابود شدم.»

مندل در زمان حضورش، در تولید ۲۰۷ قسمت از «سیمپسون‌ها» همکاری کرد و جایزه‌ی امی در سال‌های ۱۹۹۵، ۱۹۹۷ و ۱۹۹۸ را از آن خود کرد. او سپس تهیه کنندگی ۲۲ قسمت از «ریک و مورتی» را بر عهده گرفت که برد چهارمین امی را در سال گذشته در پی داشت.

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها