با ما همراه باشید

زیرنویس اختصاصی از آرت‌تاکس: همه‌ی نکاتی که از قسمت پنجم فصل آخر بازی تاج و تخت که از چشمان‌تان دور مانده است

 

🔴هشدار فاش شدن داستان قسمت پنجم فصل آخر بازی تاج و تخت

بالاخره اتفاق افتاد. دنریس به یک تارگرین واقعی تبدیل شد. انگار برای نابودی کینگزلندینگ به پادشاه شب یا سه اژدها نیازی نبود، وایت‌واکر واقعی همان ملکه‌ی اژدهاهایی بود که در تمام طول سریال می‌دیدیم. در اپیزود آخر برای دنریس زمینه‌ای فراهم شد تا از کوره در برود و همین اتفاق به شکل خیلی حماسی افتاد اما از خیلی قبل‌تر نشانه‌هایش وجود داشت.

در فصل دوم وقتی که دنریس و همراهانش در شهر کارث توقف کرده بودند آن‌جا از خانه‌ی نامردگان دیدن می‌کند (مرکز فرماندهی جادوگران شهر) تا بچه‌ اژدهاهایش را که ازش دزدیده شده بودند پیدا کند. با ورودش به آن‌جا چیزهای مختلفی‌ را می‌بیند. وارد تالار پادشاهی تخریب شده در کینگزلندینگ می‌شود و از لابه‌لای چیزی شبیه برف رد می‌شود که متوجه می‌شیم خاکستر یک شهر سوخته ا‌ست. به سمت جایگاه پادشاهی می‌رود و دستش را به سمتش می‌برد اما لمسش نمی‌کند. شاید همین حاکی از این است که او هیچ‌وقت به تاج و تخت نمی‌رسد.

رامین جوادی از ساخت موسیقی بازی تاج و تخت می‌گوید

سپس به سمت شمال کشیده می‌شود، سمت دیگر دیوار، نزد عشقش در آن زمان یعنی دراگو. این هم حاکی از این قضیه است که در کینگزلندینگ نمی‌تواند مستقیم به‌خاطر جان اسنو و مشکلات شمال به سراغ تاج و تخت برود. درست بعد از دیدن این‌ صحنه‌ها همراه با اژدهاهایش اولین قربانی‌اش را می‌سوزاند. نشانه‌ی بعدی اتفاقی‌ است که در فصل ششم برای برن افتاد. در مرور گذشته و آینده برن صحنه ای را می‌بینیم که یک اژدهای تنها بر فراز کینگزلندینگ در حال پرواز است، که با نماهایی از ایریس یا شاه دیوانه که پدر دنریسه ترکیب شده است، که فریاد می‌زند: همه را بسوزانید. آشنا نیست؟

چرا جان اسنو شانس اصلی کسب تاج و تخت است؟

برای پیش‌بینی کردن آینده‌ی دنریس بد نیست مرگ شاه دیوانه را مرور کنیم. بعد از این‌که رابرت باراتیون یک شورش موفق ضد ایریس تارگرین به پا کرد، تایوین لنیستر که مشاور شاه ایریس بود در کینگزلندینگ پیشروی و آن‌جا را غارت کرد که سبب جراحت، مرگ و نابودی‌های فراوان شد. به نظر آشنا می‌آید. در زمان غارت کینگزلندینگ ایریس در تالار پادشاهی توسط یکی از محافظانش یعنی جیمی لنیستر به قتل رسید قبل از این‌که کسی بتواند از دستورش برای سوزاندن شهر پیروی کند. این بار نیز کسی نبود که جلوی دنریس را بگیرد. کینگزلندینگ هیچ‌وقت به آرامش نمی‌رسد.

۹ نکته از امیلیا کلارک که نمی‌دانید

یکی از مضامین مهم این سریال به یاد آوردن گذشته‌ است. آیا از آن عبرت می‌گیریم؟ یا دوباره تکرارش می‌کنیم؟ آیا دنریس به تخت سلطنت می‌نشیند؟ یا عشقش مانع از رسیدنش به تاج و تخت می‌شود؟ یا شاید هم مثل شاه دیوانه توسط محافظ قسم‌خورده‌اش کشته می‌شود؟

هفته‌ی دیگر در آخرین قسمت متوجه خواهیم شد

ویدیو را روی سایت با کیفیت HD و زیرنویس اختصاصی تماشا کنید.

تلویزیون

اختصاصی با سالی بسمه در استودیو آرت‌تاکس | از لبنان تا تهران با بازیگری

سالی بسمه

گفت‌وگوی اختصاصی گل‌بو فیوضی با سالی بسمه به بهانه‌ی پخش سریال «رالی ۲« در استودیو آرت‌تاکس (مکتوب این ویدیو به زودی در سایت آرت‌تاکس قرار خواهد گرفت)

ادامه مطلب

آنونس

تریلر سریال Star Trek: Picard | بازگشت کاپیتان پیکارد!

تریلر سریال Star Trek: Picard

معرفی سریال Star Trek: Picard

در کنار تریلر سریال Star Trek: Picard ببینید:

تریلر فیلم Top Gun: Maverick | زوج تام کروز و وال کیلمر بعد از ۳۴ سال

کاپیتان پیکارد، فرمانده‌ی کشتی فضایی یو‌اس‌اس انترپرایز در سریال محبوب و به‌یادماندنی پیشتازان فضا: نسل بعد، به زودی به تلویزیون بازمی‌گردد. پیکارد بعد از اکتشاف، دومین سریال در شبکه‌ی استریمینگ سی‌بی‌اس است که در دنیای پیشتازان فضا می‌گذرد و بازگشت ژان لوک پیکارد به نیروی فضایی را بیان می‌کند.

در کنار تریلر سریال Star Trek: Picard ببینید:

تریلر فیلم ۲۱ پل | نیویورک در محاصره‌ی قاتلین

به مانند همیشه سر پتریک استوارت در نقش پیکارد قرار گرفته و برخی شخصیت‌های سریال نسل بعد مانند دیتا و هیو در سری‌جدید حاضر هستند. پیکارد در زمانی نامعلوم در سال آینده‌ی میلادی پخش می‌شود

ادامه مطلب

آنونس

تریلر سریال the witcher با زیرنویس فارسی اختصاصی

تریلر سریال the witcher

معرفی سریال The Witcher

در کنار تریلر سریال the witcher ببینید:

تریلر فیلم Top Gun: Maverick | زوج تام کروز و وال کیلمر بعد از ۳۴ سال

ویچرها، شکارچی هیولاها هستند که از قدرت‌های مافوق بشری برخوردارند و سریال the witcher ، اقتباسی‌ست از رمان‌های پرفروش آندره ساپکفسکی قرار است پاییز امسال از شبکه‌ی اینترنتی نتفلیکس پخش شود.

در این سریال فانتزی، طی برخورد دنیاها، انسان‌ها و هیولاها به دنیای الف‌ها حمله و جنگ بی‌پایانی آغاز می‌شود. گرالت از ریویا با بازی هنری کویل، یکی از ویچرهایی است که به مردم‌ تمریا کمک می‌کند و در این میان درگیر‌ ماجراهای پیچیده‌تری می‌شود. در کنار گرالت، سایر شخصیت‌های سری نیز حاضر هستند.

در کنار تریلر سریال the witcher ببینید:

تریلر فیلم ۲۱ پل | نیویورک در محاصره‌ی قاتلین

 

 

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها