با ما همراه باشید

زیرنویس اختصاصی از آرت‌تاکس: همه‌ی نکاتی که از قسمت پنجم فصل آخر بازی تاج و تخت که از چشمان‌تان دور مانده است

 

🔴هشدار فاش شدن داستان قسمت پنجم فصل آخر بازی تاج و تخت

بالاخره اتفاق افتاد. دنریس به یک تارگرین واقعی تبدیل شد. انگار برای نابودی کینگزلندینگ به پادشاه شب یا سه اژدها نیازی نبود، وایت‌واکر واقعی همان ملکه‌ی اژدهاهایی بود که در تمام طول سریال می‌دیدیم. در اپیزود آخر برای دنریس زمینه‌ای فراهم شد تا از کوره در برود و همین اتفاق به شکل خیلی حماسی افتاد اما از خیلی قبل‌تر نشانه‌هایش وجود داشت.

در فصل دوم وقتی که دنریس و همراهانش در شهر کارث توقف کرده بودند آن‌جا از خانه‌ی نامردگان دیدن می‌کند (مرکز فرماندهی جادوگران شهر) تا بچه‌ اژدهاهایش را که ازش دزدیده شده بودند پیدا کند. با ورودش به آن‌جا چیزهای مختلفی‌ را می‌بیند. وارد تالار پادشاهی تخریب شده در کینگزلندینگ می‌شود و از لابه‌لای چیزی شبیه برف رد می‌شود که متوجه می‌شیم خاکستر یک شهر سوخته ا‌ست. به سمت جایگاه پادشاهی می‌رود و دستش را به سمتش می‌برد اما لمسش نمی‌کند. شاید همین حاکی از این است که او هیچ‌وقت به تاج و تخت نمی‌رسد.

رامین جوادی از ساخت موسیقی بازی تاج و تخت می‌گوید

سپس به سمت شمال کشیده می‌شود، سمت دیگر دیوار، نزد عشقش در آن زمان یعنی دراگو. این هم حاکی از این قضیه است که در کینگزلندینگ نمی‌تواند مستقیم به‌خاطر جان اسنو و مشکلات شمال به سراغ تاج و تخت برود. درست بعد از دیدن این‌ صحنه‌ها همراه با اژدهاهایش اولین قربانی‌اش را می‌سوزاند. نشانه‌ی بعدی اتفاقی‌ است که در فصل ششم برای برن افتاد. در مرور گذشته و آینده برن صحنه ای را می‌بینیم که یک اژدهای تنها بر فراز کینگزلندینگ در حال پرواز است، که با نماهایی از ایریس یا شاه دیوانه که پدر دنریسه ترکیب شده است، که فریاد می‌زند: همه را بسوزانید. آشنا نیست؟

چرا جان اسنو شانس اصلی کسب تاج و تخت است؟

برای پیش‌بینی کردن آینده‌ی دنریس بد نیست مرگ شاه دیوانه را مرور کنیم. بعد از این‌که رابرت باراتیون یک شورش موفق ضد ایریس تارگرین به پا کرد، تایوین لنیستر که مشاور شاه ایریس بود در کینگزلندینگ پیشروی و آن‌جا را غارت کرد که سبب جراحت، مرگ و نابودی‌های فراوان شد. به نظر آشنا می‌آید. در زمان غارت کینگزلندینگ ایریس در تالار پادشاهی توسط یکی از محافظانش یعنی جیمی لنیستر به قتل رسید قبل از این‌که کسی بتواند از دستورش برای سوزاندن شهر پیروی کند. این بار نیز کسی نبود که جلوی دنریس را بگیرد. کینگزلندینگ هیچ‌وقت به آرامش نمی‌رسد.

۹ نکته از امیلیا کلارک که نمی‌دانید

یکی از مضامین مهم این سریال به یاد آوردن گذشته‌ است. آیا از آن عبرت می‌گیریم؟ یا دوباره تکرارش می‌کنیم؟ آیا دنریس به تخت سلطنت می‌نشیند؟ یا عشقش مانع از رسیدنش به تاج و تخت می‌شود؟ یا شاید هم مثل شاه دیوانه توسط محافظ قسم‌خورده‌اش کشته می‌شود؟

هفته‌ی دیگر در آخرین قسمت متوجه خواهیم شد

ویدیو را روی سایت با کیفیت HD و زیرنویس اختصاصی تماشا کنید.

تلویزیون

با امیلیا کلارک پس از پایان بازی تاج و تخت

با امیلیا کلارک

در سریالی حضور داری که هر قسمت ممکنه آخرین حضورت در سریال باشه، نمی‌دونم چه‌قدر از این قضیه باخبری انگار که نمی‌دونیم قسمت بعدی زنده‌ایم یا نه؟

مرگ یا زندگی، آره! اگر تو سریال باشی باهات تماس می‌گیرن.

و برای ده سال اخیر منتظر این تماس تلفنی بودی؟

نه، بستگی داره. روزهای اول می‌گفتیم نه بابا، قرار نیست کسی رو بکشن. باز هم می‌گم، تضمین شده بودیم که بتونیم اجاره خونه‌مون رو پرداخت کنیم! ز سمت دیوید و دن که خالقان سریال باشن تماس دریافت می‌کنی و همه از این تماس تلفنی می‌ترسن. چون با خودت فکر می‌کنی وای، قراره بریم شام و اون لحظه‌ای‌یه که متوجه می‌شی کارت تو سریال تموم شده.

فکر کنم کسی دلش نخواد باهاشون بره شام یا حتا به‌ش زنگ بزنن

اما از اون به بعد هر وقت می‌گن شام بریم بیرون، در ادامه‌ش می‌گن که قرار نیست بکشیمت. قراره فقط با هم شام بخوریم و می‌خوایم در مورد سریال صحبت کنیم. اما برای من خیلی جدی بود چون موقع شروع خیلی خام بودم و واقعن شکرگزار این بودم که انتخاب شدم. فکر می‌کردم هر دفعه‌ای که فیلم‌نامه رو می‌خونم قرار بود شخصیتم کنار گذاشته بشه چون کارم افتضاح بود و این که دیگه این دفعه آخرین باری‌یه که تو سریال هستی. هر فصل واقعن نگران بودم.

سؤال می‌پرسیدی؟ می‌پرسیدی که شخصیت چه سمت و سویی می‌گیره؟ چه‌قدر به‌ت اطلاع می‌دادن؟

حقیقتش هیچی لو نمی‌دن

آیا این کمکت می‌کنه؟

آره دوست ندارم که ترک کنم. تو فصلی جز اون فصلی که توش حاضر هستم، کنار گذاشته بشم. شخصیت دنریس به شدت متحول شده و خیلی رشد کرده و هر فصل اتفاق جدیدی براش می‌افته. برای همین هر دفعه یه شخصیت تازه‌ست و واقعن از این دید احساس خوش‌بختی می‌کنم. ده ساله با این شخصیت زندگی کردم اما با هم رشد کردیم. بنابراین باید با هر مسأله‌ای وقتی سر راهم قرار گرفت حلش کنم. بحث‌های زیادی داشتیم و فکر می‌کنم خیلی زود شروع کردن به نوشتن دیالوگ‌ها برای هر بازیگر اما با من یه مقدار متفاوت بود. می‌تونین تو کارگردانی صحنه ببینین کاملن تغییر می‌کنه. بیش‌تر دستورهایی که سر صحنه می‌دادن به شدت مسخره و خنده‌دار بودن. یه سری حرف‌های بد هست که نمی‌تونم این‌جا بگم. آره، شروع کردن تا جایی که می‌تونستن برای ما دیالوگ نوشتن و فکر می‌کنم می‌دونستن هر چیزی که بی‌احساس باشه یا احساسات سرد که نوشته بودن تلاش کردم گرم‌تر باشه و یه مقدار انسانیت بیش‌تر به شخصیت اضافه کنم و این بحثی بود که همیشه داشتیم و هر فصل می‌رفتم یه کاری انجام می‌دادم بعدش می‌گفتم چه‌طورین؟ بعد دنریس قراره از این به بعد این شکلی بشینه و هر دفعه می‌گفتن، اه چه‌قدر بامزه ولی صاف بایست و لبخند هم نزن و اصلن خنده‌دار نبود و به این ترتیب باید دائمن برگردی به این که به پارامترهایی که خودم تعیین کردم. خیلی جوون بودم و این شکلی شد.

می‌دونستم کی تو هالیوود موفق شدم. تو همچین لحظه‌ای داشتی؟

یه دورهمی بود و من یکی ازم پرسید، یه چیزی رو برای مزایده بذار. داشتیم می‌دیدیم که چه چیزی رو می‌شه برای مزایده گذاشت و بعد نمی‌تونستم تصمیم بگیرم. فکر کردم چی می‌شه یه اژدها رو برای مزایده بذاریم؟ البته نمی‌شه همچین کاری کرد. منم گفتم که بیاین برای شام و دیدن قسمت موردعلاقه‌تون از سریال با امیلیا کلارک رو مزایده بذاریم. همچین فکر تو ذهنمه و هیچ در موردش تا زمان رسیدن به اون جا فکر نکرده بودم. حالا رفتم نشستم و دقت کردم همه‌ی سلبریتی‌های دنیا اونجان. فکر کردم قرار بود یه مجلس شخصی باشه و همه خبردار نمی‌شن. دارن منو تشویق می‌کنن و باید پاشم مزایده شروع می‌شه. اتاق کاملن ساکت می‌شه و دارم فکر می‌کنم که دارم می‌میرم و بعد یکی از دوست‌هام که پشت میز نشسته بود. شماره‌شو بالا می‌گیره بعد یه سری دیگه شماره‌هاشونو بالا می‌گیرن.

ادامه مطلب

آنونس

رودررو با جهان بیرون پارک | تریلر فصل سوم وست ورلد

تریلر فصل سوم وست ورلد

از سال ۲۰۱۶ که نخستین اپیزود سریال وست‌ورلد منتشر شد این اثر جاناتان نولان توانست هواداران پر و پاقرصی را برای خودش پیدا کند. حالا تریلر فصل سوم وست ورلد منتشر شده و اچ‌بی‌او اعلام کرده فصل جدید در سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد.

تریلر سریال نیروی اهریمنی‌اش

از دیگر نکات قابل‌توجه این تریلر تازه منتشرشده که می‌توانید آن را با زیرنویس فارسی اختصاصی ببینید. حضور آرون پل ستاره‌س سریال بریکینگ بد است.

ادامه مطلب

آنونس

تریلر سریال نیروی اهریمنی اش | با جایگزین بازی تاج‌وتخت آشنا شوید

تریلر سریال نیروی اهریمنی اش

در حالی که چند روز قبل جدیدترین تریلر سریال نیروی اهریمنی اش منتشر شد حال خبر آن رسیده است که شبکه‌ی HBO قصد دارد این سریال را جایگزین بازی تاج و تخت کند.

معرفی فیلم دی‌روز : وقتی بیتل‌ها ناپدید می‌شوند

سه‌گانه‌ی «نیروی اهریمنی‌اش» نوشته‌ی فیلیپ پولمن، در کنار آثار پرطرفداری مانند هری‌پاتر و توایلایت از سرآمدان ژانر فانتزی‌ند. با این همه سرنوشت اقتباس از «نیروی اهریمنی‌اش» به خوبی آن دو کتاب دیگر نشد. «قطب‌نمای طلایی»: در نتیجه‌ی درگیری داخلی در استودیو و کمرنگ کردن مضامین مذهبی معروف کتاب، هم در تایید منتقدین ناکام ماند هم هواداران دو آتشه‌ی کتاب را دل‌سرد کرد.

معرفی فیلم هابز و شاو | نخستین اسپین‌آف از سریع و خشن

حال سال‌ها پس از اکران آن فیلم، بی‌بی‌سی با همراهی اچ‌بی‌او سراغ ساخت یک سریال براساس این سه‌گانه رفته و امیدوار است به نتیجه‌ی بهتری دست پیدا کند. در کنار بازیگران معروفی چون جیمز مک‌اووی، روث ویلسون و لین مانوئل میراندا، ستاره‌ی اصلی این سریال دفنی کین در نقش لیرا بلاکا، پروتاگونیست این سری است. سینمادوستان بازی بی‌نظیر او در فیلم لوگان را به خاطر دارند. هر چند تاریخ شروع پخش سریال نامعلوم است اما بی‌بی‌سی و اچ‌بی‌او اعلام کردند سریال آماده است.

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها