با ما همراه باشید

تارانتینو: یک نکته‌ی جالبی وجود دارد این که این فیلم بر اساس هیچ‌ فیلم دیگری ساخته نشده است، از یک مجموعه یا کاراکتر دیگر اقتباس نشده و بازراه‌اندازی نیست که البته این اصطلاح برای من فرقی با بازسازی ندارد. من به این حقیقت افتخار می‌کنم که متن فیلم‌هایم را خودم از صفر می‌نویسم.

نقد فیلم روزی روزگاری در هالیوود از نگاه منتقدان ورایتی و گاردین

یکی از چیزهایی که خیلی دوست دارم این است که حالا که این‌جا هستم و برای فیلمم دورتادور دنیا سفر می‌کنم، می‌دانم که یک روز در یک زمانی نشستم پشت میز و روبه‌رویم یک برگه‌ی سفید گذاشتم و آن موقع هیچ‌کدام از این‌ها وجود نداشت تا زمانی که شروع نمی‌کردم به پر کردن آن برگه‌ی سفید هیچ‌کدام از این‌ چیزها خلق نمی‌شد. پس همیشه می‌توانم برگردم به آن زمان و یادم بیاید که هیچی وجود نداشت تا این‌که با یک خودکار شروع کردم به پر کردن صفحه، کار شاعرانه را نمی‌شود پشت کامپیوتر نوشت.

نشست خبری روزی روزگاری در هالیوود با حضور مارگو رابی و کوئنتین تارانتینو در جشنواره کن ۲۰۱۹

مارگو رابی: هیچی قابل مقایسه با حس رفتن به سینما و دیدن فیلم همراه با جمعیت نیست وقتی که بین مخاطبینی می‌نشینی که همه آن‌ها قرار است یک تجربه‌ی مشترک داشته باشند. وقتی که مردم را می‌بینی که دارند می‌خندند یا تعجب می‌کنند تجربه‌ت خیلی جالب‌تر می‌شود، وقتی سرشان را با آهنگ تکان می‌دهند هم همین‌طور است. خیلی تجربه‌ی قشنگتری‌‌ست نسبت به وقتی که فیلم را در خانه‌ت ببینی این دو تجربه خیلی با هم متفاوت هستند. نکته‌ی دیگر این است که روی نگاتیو فیلم‌برداری شده و در سینما نمایش داده شده که باعث می‌شود یک تجربه‌ی سینمایی واقعی بشود. من این را می‌دانم چون شانسش را داشتم که از نزدیک ببینمش. صحنه‌ها بعدن اضافه نشدند، هیچ جلوه‌ی کامپیوتری به کار نرفته و پرده‌ی سبزی در کار نبود. کسی نمی‌گفت بعدن درستش می‌کنیم تا شبیه آن دوران بشود. فعلن از تخیل‌تان استفاده کنید، من آن‌جا بودم و توانستم ببینمش. و باید به شما بگویم، وقتی آن‌جا باشید حقیقی بودنش را احساس می‌کنید، انگار که واقعن به سال ۱۹۶۹ سفر کرده باشید.

فوتوکال فیلم روزی روزگاری در هالیوود با حضور مارگو رابی و کوئنتین تارانتینو

تارانتینو: معمولن برای فیلم‌هایم سعی می‌کنم احساسات مختلفی داخلش بگنجانم. که بعضی وقت‌ها با هم در تضاد هستند و بخشی از کاری که سعی می‌کنم انجام بدهم این است که بیننده‌ها را هدایت کنم. حس می‌کنم شغل من به یک رهبر ارکستر شباهت دارد و بیننده‌ها ارکستر من هستند. فیلم را فقط برای این نمی‌سازم که بشینند و تصاویر از جلوی چشم‌شان بگذرد، می‌خواهم به فیلم عکس‌العمل نشان بدهند. برای همین مخاطب را مجبور می‌کنم که عکس‌العمل نشان بدهد،نه این‌که فقط تماشا کند.

فرش قرمز فیلم روزی روزگاری در هالیوود با حضور مارگو رابی و کوئنتین تارانتینو

این را دوست دارم که یک لحظه دارند می‌خندند، می‌خندند و می‌خندند، حالا دیگر نباید بخندند. نخندید، نخندید، حالا دوباره بخندید. قبلن کارگردان‌هایی با خودم همین‌ کار را کرده‌اند به نظرم این یعنی در سینما دارد به بیننده‌ها خوش می‌گذرد و این همان دلیلی‌ست که به سینما می‌روم.

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبر

همه‌ی آن‌چه باید از «بلک‌ پنتر ۲» بدانید | Marvel’s ‘Black Panther’ sequel shoot to begin in July

فیلم بلک پنتر ۲

آرت‌تاکس – گروه سینمای جهان: استودیوی مارول و رایان کوگلر (کارگردان) به ساخت فیلم «بلک پنتر ۲» پس از مرگ ناگهانی چادویک بوزمن ادامه خواهند داد.

همه‌ی آن‌چه باید از فیلم «بلک پنتر ۲» بدانید:
مارول اعلام کرد از جلوه‌های ویژه برای تصویرسازی چادویک بوزمن استفاده نخواهد کرد

به نظر می‌رسد استودیوی مارول در حال پیش‌تولید ادامه‌ی فیلم بلک پنتر است. این ادامه پس از مرگ ناگهانی و نابه‌هنگام ستاره‌ی اصلی‌اش، چادویک بوزمن به صورت موقت به تعلیق درآمد ولی مارول و کارگردان فیلم رایان کوگلر معتقد به ادامه‌ی کار هستند.

لتیشیا رایت، لوپیتا نیوگو، وینستون دوک و آنجلا بست همگی به ادامه‌ی «بلک پنتر» بازخواهند گشت و در کنار این بازیگران، تنوک هوئرتا، بازیگر سریال پرطرفدار «نارکس: مکزیک» به این جمع اضافه شده است. هنوز تصمیمی در مورد نحوه‌ی ادامه‌ی داستان بدون حضور بوزمن گرفته نشده اما مارول تأیید کرد که از جلوه‌های کامپیوتری برای جای دادن ستاره‌ی فقید سری فیلم‌هایش استفاده نخواهد کرد.

Marvel’s ‘Black Panther’ sequel shoot to begin in July

Marvel studio’s plans for the sequel to Black Panther are starting to come into focus. the sequel was sidelined after the sudden and unexpected death of star Chadwick Boseman and a planned march 2021 production start was waylaid as filmmaker Ryan Coogler and Marvel tried to navigate grief and the need to move forward.

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

آنونس

فرانسیس فورد کوپولا تریلر نسخه جدید فیلم پدرخوانده را منتشر کرد | Coda: The Death of Michael Corleone Official Trailer

تریلر نسخه جدید فیلم پدرخوانده

زیرنویس فارسی اختصاصی از آرت‌تاکس: تریلر نسخه جدید فرانسیس فورد کوپولا از فیلم «پدرخوانده ، کودا: مرگ مایکل کورلئونه / Coda: The Death of Michael Corleone»

به این فیلم زندگی دوباره بخشیده شده است
فرانسیس فورد کوپولا تریلر نسخه جدید فیلم پدرخوانده را منتشر کرد

«پدرخوانده، کودا: مرگ مایکل کورلئونه» بازنگری کاملی بر پدرخوانده: بخش سوم است که به هنگام اکران نتوانست موفقیت دو قسمت پیشین را تکرار کند و به عنوان ضعیف‌ترین بخش این سه‌گانه‌ی افسانه‌ای سینما یاد می‌شود.

مطابق آنچه فرانسیس فورد کوپولا، کارگردان این سری می‌گوید، کودای پدرخوانده همان نسخه‌ای است که او و ماریو پوزو (نویسنده‌ی کتاب پدرخوانده) برای این فیلم در نظر داشته‌اند و تجربه‌ی جدیدی را با تدوین و چینش دوباره‌ی قصه ارائه می‌دهد. این نسخه قرار است پس از اکران محدود در سینماها، هشتم دسامبر در پلتفرم‌های دیجیتال و فیزیکی منتشر شود.

بخوانید: همه‌ی آن‌چه باید نسخه‌ی کارگردان «پدرخوانده ۳» بدانیم

Coda: The Death of Michael Corleone Official Trailer

Mario Puzo’s The Godfather, Coda: The Death of Michael Corleone follows Michael Corleone, now in his 60s, as he seeks to free his family from crime and find a suitable successor to his empire. Just in time for the 30th anniversary of The Godfather: Part III, director/screenwriter Francis Ford Coppola has re-edited the final film in his epic Godfather trilogy. This new version, entitled Mario Puzo’s The Godfather, Coda: The Death of Michael Corleone, achieves Coppola and screenwriter Puzo’s original vision for the finale, which has been meticulously restored for the finest presentation of the Corleone saga’s last chapter.

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

خبر

تماشای «واندروومن ۱۹۸۴» بر روی اچ‌بی‌او مکس هم‌زمان با اکران جهانی | Wonder Woman 1984 to hit HBO Max and theaters this December

واندر وومن ۱۹۸۴

وارنر کوتاه آمد!
تماشای «واندروومن ۱۹۸۴» بر روی اچ‌بی‌او مکس هم‌زمان با اکران جهانی

آرت‌تاکس – گروه سینمای جهان: کمپانی برادران وارنر امروز به شکل رسمی اعلام کرد فیلم مورد انتظار «واندروومن ۱۹۸۴» هم‌زمان با اکران در سینماها در ۲۵ دسامبر امسال، بر روی سرویس استریمینگ اچ‌بی‌او مکس نیز عرضه خواهد شد.

کارگردان فیلم، پتی جنکینز در اطلاعیه‌ای نوشت: «زمان آن رسیده است که باید انتخاب کنید چه‌طور می‌خواهید عشق و شادی را با دیگران تقسیم کنید. ما همان‌طور که عاشق فیلم‌مان هستیم، طرفداران‌مان را نیز دوست داریم و امیدواریم تعطیلات خوشی را برای شما رقم بزند. اگر در شرایط امنی هستید، فیلم را در سینما ببینید و اگر نه، فیلم از طریق اچ‌بی‌او مکس نیز قابل مشاهده است. کریسمس مبارک. امیدوارم به اندازه‌ی ما از این فیلم لذت ببرید.»

این تصمیم عجیب به نظر می‌رسد. فیلم اول واندر وومن با بازی گل گدوت بیش از ۸۲۱ میلیون دلار در گیشه‌های جهان فروش کرد و پیش‌بینی می‌شد ۱۹۸۴ رکورد فیلم قبل را نیز بزند.

بخوانید: همه‌ی آن‌چه باید از «واندر وومن ۱۹۸۴» بدانید 

Wonder Woman 1984 to hit HBO Max and theaters this December

In a major shift for the highly anticipated superhero sequel, Warner Bros. and parent company Warner Media have set new plans for an HBO Max streaming release with a theatrical run. The decision is eyebrow-raising, to say the least. The first Wonder Woman grossed more than $821 million worldwide after hitting theaters in 2017. The sequel was expected to gross even more.

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها