با ما همراه باشید

تارانتینو: یک نکته‌ی جالبی وجود دارد این که این فیلم بر اساس هیچ‌ فیلم دیگری ساخته نشده است، از یک مجموعه یا کاراکتر دیگر اقتباس نشده و بازراه‌اندازی نیست که البته این اصطلاح برای من فرقی با بازسازی ندارد. من به این حقیقت افتخار می‌کنم که متن فیلم‌هایم را خودم از صفر می‌نویسم.

نقد فیلم روزی روزگاری در هالیوود از نگاه منتقدان ورایتی و گاردین

یکی از چیزهایی که خیلی دوست دارم این است که حالا که این‌جا هستم و برای فیلمم دورتادور دنیا سفر می‌کنم، می‌دانم که یک روز در یک زمانی نشستم پشت میز و روبه‌رویم یک برگه‌ی سفید گذاشتم و آن موقع هیچ‌کدام از این‌ها وجود نداشت تا زمانی که شروع نمی‌کردم به پر کردن آن برگه‌ی سفید هیچ‌کدام از این‌ چیزها خلق نمی‌شد. پس همیشه می‌توانم برگردم به آن زمان و یادم بیاید که هیچی وجود نداشت تا این‌که با یک خودکار شروع کردم به پر کردن صفحه، کار شاعرانه را نمی‌شود پشت کامپیوتر نوشت.

نشست خبری روزی روزگاری در هالیوود با حضور مارگو رابی و کوئنتین تارانتینو در جشنواره کن ۲۰۱۹

مارگو رابی: هیچی قابل مقایسه با حس رفتن به سینما و دیدن فیلم همراه با جمعیت نیست وقتی که بین مخاطبینی می‌نشینی که همه آن‌ها قرار است یک تجربه‌ی مشترک داشته باشند. وقتی که مردم را می‌بینی که دارند می‌خندند یا تعجب می‌کنند تجربه‌ت خیلی جالب‌تر می‌شود، وقتی سرشان را با آهنگ تکان می‌دهند هم همین‌طور است. خیلی تجربه‌ی قشنگتری‌‌ست نسبت به وقتی که فیلم را در خانه‌ت ببینی این دو تجربه خیلی با هم متفاوت هستند. نکته‌ی دیگر این است که روی نگاتیو فیلم‌برداری شده و در سینما نمایش داده شده که باعث می‌شود یک تجربه‌ی سینمایی واقعی بشود. من این را می‌دانم چون شانسش را داشتم که از نزدیک ببینمش. صحنه‌ها بعدن اضافه نشدند، هیچ جلوه‌ی کامپیوتری به کار نرفته و پرده‌ی سبزی در کار نبود. کسی نمی‌گفت بعدن درستش می‌کنیم تا شبیه آن دوران بشود. فعلن از تخیل‌تان استفاده کنید، من آن‌جا بودم و توانستم ببینمش. و باید به شما بگویم، وقتی آن‌جا باشید حقیقی بودنش را احساس می‌کنید، انگار که واقعن به سال ۱۹۶۹ سفر کرده باشید.

فوتوکال فیلم روزی روزگاری در هالیوود با حضور مارگو رابی و کوئنتین تارانتینو

تارانتینو: معمولن برای فیلم‌هایم سعی می‌کنم احساسات مختلفی داخلش بگنجانم. که بعضی وقت‌ها با هم در تضاد هستند و بخشی از کاری که سعی می‌کنم انجام بدهم این است که بیننده‌ها را هدایت کنم. حس می‌کنم شغل من به یک رهبر ارکستر شباهت دارد و بیننده‌ها ارکستر من هستند. فیلم را فقط برای این نمی‌سازم که بشینند و تصاویر از جلوی چشم‌شان بگذرد، می‌خواهم به فیلم عکس‌العمل نشان بدهند. برای همین مخاطب را مجبور می‌کنم که عکس‌العمل نشان بدهد،نه این‌که فقط تماشا کند.

فرش قرمز فیلم روزی روزگاری در هالیوود با حضور مارگو رابی و کوئنتین تارانتینو

این را دوست دارم که یک لحظه دارند می‌خندند، می‌خندند و می‌خندند، حالا دیگر نباید بخندند. نخندید، نخندید، حالا دوباره بخندید. قبلن کارگردان‌هایی با خودم همین‌ کار را کرده‌اند به نظرم این یعنی در سینما دارد به بیننده‌ها خوش می‌گذرد و این همان دلیلی‌ست که به سینما می‌روم.

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سینمای جهان

از نزدیک و شخصی با ستاره‌های سینما | داکوتا فنینگ

داکوتا فنینگ

زیرنویس اختصاصی از آرت‌تاکس: گفت‌وگوی اختصاصی مجله W با داکوتا فنینگ درباره‌ی تجربه‌ی اولین حضورش مقابل دوربین، انتظارات مردم و روزهایی که غمگین است

وقتی خواهرم از من ترسید!

داکوتا فنینگ: «نقشم در فیلم نغمه‌ی آمریکایی چند سال پیش گیرم اومد. اسم کاراکترم مری بود و به خاطرش مجبور بودم شرایط سختی رو بگذرونم. ولی به عنوان یه بازیگر، مشتاقم که این اتفاق پیش بیاد. بیش‌تر از بقیه‌ی کارها دوستش دارم، چون باعث می‌شه حس کنم از پس یه کار سخت براومدم. خواهرم فیلم رو دید و عکس‌العملش نسبت بهش خیلی ترسناک بود. فیلم واقعن ناراحتش کرد! البته من خوش‌حال شدم، چون این یعنی یه نفر رو تحت تاثیر قرار دادم؛ چه برسه به این‌که خواهرم باشه که این‌قدر خوب من رو می‌شناسه.»

وقتی مردم می‌خواهند عاقل باشی

«من باید همیشه بی‌خیال توقعاتی که بقیه ازم داشتن یا این‌که بقیه فکر می‌کنن چی‌کار می‌تونم بکنم می‌شدم، چون بالاخره بقیه از قبل در مورد شخصیتم و توانایی‌هام ایده‌های خودشون رو داشتن. من خیلی زود وارد دنیای بازیگری شدم که البته عادلانه نیست. ولی بی‌خیالش شدم. اگه این کار رو نمی‌کردم دیوونه می‌شدم. همیشه حس می‌کردم بقیه ازم توقع دارن بالغ‌تر باشم و عاقلانه‌تر رفتار کنم یا بزرگ‌تر از سنم رفتار کنم. مردم درباره‌م همین رو می‌گفتن که البته به نظرم تعریفه. بعضی روزها همین‌طوری‌ام ولی بعضی روزها نه.»

از نزدیک و شخصی با میشل ویلیامز

«وقتی احساس نا‌امنی می‌کنم حس می‌کنم لازمه فیلم «تقریبن مشهور» رو ببینم. من رو به گریه می‌اندازه و می‌خندونه. از اون فیلم‌هاس که وقتی پخش می‌شه دیگه نمی‌تونم قطعش کنم. خیلی دوستش دارم، مخصوصن اون‌جایی که داخل ون آهنگ می‌خونن و وقتی پسره به کیت هادسن می‌گه که در ازای یه جعبه آب‌جو معامله‌ش کرده بودن و دختره می‌گه چه مدلیش؟»

ادامه مطلب

آنونس

تریلر فیلم آماده ای یا نه | بازی مرگبار در شب عروسی

تریلر فیلم آماده ای یا نه

از فیلم آماده‌ای یا نه بیش‌تر بدانید:

«آماده‌ ای یا نه؟» فیلمی‌ست به کارگردانی مت بتینلی الپین و تایلر جیلت، که بازیگرانی از جمله سامارا ویوینگ، اندی مک‌ ‌داول، آدام برودی و مارک اوبرین در آن به نقش‌آفرینی می‌پردازند. می‌توانید تریلر فیلم آماده ای یا نه را در سایت ببینید.

در کنار تریلر فیلم آماده ای یا نه ببینید: تریلر فیلم بالای سایه | تریلر فیلم اسرار رسمی

داستان این فیلم، درباره‌ی نوعروسی‌ست که در شب ازدواجش مجبور به شرکت در یک بازی با خانواده‌ی همسرش می‌شود. اما این بازی قایم‌باشک هیچ شباهتی به بازی‌های دیگر ندارد.
این فیلم ژانر ترسناک که نشانه‌هایی از کمدی سیاه هم در آن دیده می‌شود، آگوست ۲۰۱۹ اکران خواهد شد.

 

ادامه مطلب

سینمای جهان

سوزان کالینز پس از هانگر گیمز به سرزمین پانم می‌رود

سوزان کالینز

سوزان کالینز ، نویسنده‌ی مجموعه کتاب‌های هانگر گیمز سراغ رمان جدیدی رفته است و در مورد پروژه‌ی جدیدش توضیح می‌دهد. کالینز که با سری هانگر گیمز برای ۶۰ هفتهٔ پیاپی در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز جایگاه نخست را داشت، امیدوار است با رمان جدیدش موفقیت سابق را تکرار کند.

سوزان کالینز در پی چالشی تازه

سوزان کالینز یک دهه پس از پایان دادن به ماجراهای هانگر گیمز، قرار است خوانندگانش را باری دیگر به سرزمین پانم ببرد؛ البته با این تفاوت که داستان شصت و چهار سال پیش از وقایع کتاب‌ها روایت می‌شود.

سوزان کالینز در مورد این داستان گفته:

دوست داشتم به سال‌های پس از روزگار سیاه، انقلاب ناموفق در پانم برگردم. در این کتاب می‌خواهم وضعیت طبیعت، چیزی که ما هستیم و آن‌چه برای زنده ماندن نیاز داریم را بر روی کاغذ بیاورم. ده سال بعد از آن انقلاب شکست‌خورده، پانم هنوز نتوانسته خود را بازسازی کند و این، زمینه‌ای فراهم می‌کند برای خلق شخصیت‌هایی که با این سؤالات، دیدگاه‌شان نسبت به انسانیت را بیان می‌کنند.

احتمال ساخت سری اقتباسی از رمان جدید

سه‌گانه‌ی هانگر گیمز بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه در سرتاسر جهان فروخته و چهار فیلم ساخته شده از این سری با بازی جنیفر لارنس محبوبیت بسیاری کسب کرده‌اند. هر چند حرفی از اقتباس سینمایی تا به حال زده نشده، ساختش دور از انتظار نمی‌رسد. این رمان که هنوز نامی ندارد، قرار است ۱۹ می سال ۲۰۲۰ عرضه شود.

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها