art-970216996

محمد حسینی مقابل دوربین آرت‌تاکس: متاسفانه به فروپاشی فرهنگی دچار شده‌ایم

سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران | محمد حسینی در مصاحبه‌اش با دوربین آرت‌تاکس از ضربه‌ای که نمایشگاه به کتاب‌فروشی‌های کوچک می‌زند صحبت کرد

محمد حسینی متولد دوم اسفند ۱۳۵۰ تهران نویسنده اهل ایران است. در کارنامه‌ی ادبی محمد حسینی ، ویراستاری، روزنامه نگاری و برگزاری جلسات متعدد ادبی دیده می‌شود. «شب‌های تجربه» از مهم‌ترین این جلسات در دهه‌ی هشتاد بود که ویژه‌ی علی‌اشرف درویشیان، محمد محمد‌علی و بهمن فرزانه برگزار شد و پس از آن اجازه ادامه نیافت. رمان “آبی تر از گناه” محمد حسینی جایزه ادبی گلشیری و جایزه مهرگان ادب(پکا) برای بهترین رمان سال ۱۳۸۳ را از آن خود کرد.

محمد حسینی حدفاصل سال‌های ۱۳۷۸ تا ۱۳۹۶ ویراستار و ز کارشناسان کتاب نشر ققنوس بود و از سال ۱۳۸۷ مدیریت تحریریه و دبیری بخش داستان نشر ثالث را بر عهده دارد.

توجه به زبان و به کارگیری شیوه‌های نو داستان‌نویسی و انعکاس تحلیلی رویدادهای جاری جامعه از مهم‌ترین ویژگی‌های آثار اوست.

محمد حسینی تدریس ویراستاری را با درس مبانی ویرایش داستان از سال هفتاد و هشت در هنرستان ادبیات داستانی آغاز کرده و در مراکز مختلف ادامه داده است.

او در گفت‌وگوی خود با حسام‌الدین مطهری به بررسی کمی و کیفی این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران می‌پردازد و معتقد است هرگاه امور دیگر سامان بگیرند، اوضاع ادبیات هم در ایران سامان خواهد گرفت.

این گفت‌وگو بخش‌های جذاب دیگری هم دارد.

 

دیدن ویدیوهای اختصاصی آرت‌تاکس از سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران  | لینک تماشا

 

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *