با ما همراه باشید

زیرنویس اختصاصی از آرت‌تاکس: مصاحبه با تایکا وایتیتی درباره‌ی فیلم جوجو خرگوشه، اثر برگزیده‌ی جشنواره‌ی تورنتو ۲۰۱۹.

اضافه کاری‌های یک کارگردان

صحبت کردن با بازیگری، بعضی‌ها ممکنه بگن جار و جنجال‌پاکن ولی از نظر من هنره. موقع صحبت کردن با یه بازیگر می‌فهمی که می‌خوای تمام توانش رو بذاره. بنابراین هر ترفندی که تو آستینش داره سر صحنه درمی‌آره. کم و بیش باید بیست برداشت داشته باشیم تا تقریبن بی‌نقص از آب دربیاد. البته اگر کارگردان مایل به انجام این کار اضافه باشه تا به اون خوبی برسه. تایکای کارگردان به تایکای بازیگر باور داره و این ارتباطی‌یه که سال‌هاست داشتم.

در کنار تماشای مصاحبه با تایکا وایتیتی از تریلر فیلم جوجو خرگوشه دیدن کنید

خیلی از آهنگ‌ها رو توی نسخه‌ی اول فیلم‌نامه نوشته بودم در نتیجه چندین سال اون‌جا روی کاغذ بودن. ایده‌ی استفاده از اون آهنگ بیتلز چند ماه قبل از فیلم‌برداری به ذهنم خطور کرد. دنبال مستندهای اون زمان بودم و کلی ویدیو از راه‌پیمایی می‌دیدم. داشتم به طرفداران نگاه می‌کردم. مثلن زن‌هایی که گریه یا غش می‌کردن و اون هیجانی که مردم دارن. توجه شدم که خدای من، عملن کپی بیتل‌مانیاست. فقط این بار تو آلمانه و هیتلر هم یه جورایی بیتلز این مردمه.

اون، این ایده رو در ذهنم ایجاد کرد که اگر اون ویدیوها از مردمی رو که دارن غش و ضعف می‌رن بردارم و آهنگ رو هم هم‌زمان پخش کنم که خوندن خود بیتل‌ها به آلمانی‌یه، یه مقدار به امروزی شدنش کمک می‌کنه. در عین حال فکر کنم کمک می‌کنه درگیری ذهنی کشور رو در اون زمان نشون بده که دارن به جنگ می‌رن و اعتقاد راسخی داشتن که این یارو منجی بشریته و هدیه‌ای از طرف خداست و قراره تو این جنگ پیروز بشن. این‌قدر به واسطه‌ی این شست‌وشوی ذهنی هیجان داشتن که فکر کنم مشکل هم همین بود. چشم‌شون رو روی اتفاقی که واقعن داشت رخ می‌داد، بسته بودن.

نابودی یک رویا

توی خیلی از این فیلم‌ها، جنگی که می‌بینیم خیلی افسرده و ناامیدکننده‌ست. خب قطعن بوده ولی همیشه رنگ‌هایی که می‌بینیم، قهوه‌ای، مشکی و کلن رنگ‌های مات هستن و تنوع رنگی فیلم کم شده. ولی اتفاقن آلمان اون زمان خیلی رنگارنگ بوده و خیلی مشتاق فشن و مد روز بودن. برای مثال تمام لباس‌های اسکارلت از همون زمان الهام گرفته شدن و معمولن تو این فیلم‌ها همچین چیزی نمی‌بینیم. نشون دادن رنگ‌های شهر و این که اون زمان چه‌قدر زندگی جریان داشته برای من خیلی جالب بود. این در واقع پوششی از این بود که آلمانی‌ها دارن شادی می‌کنن، فکر می‌کنن نژاد برترن و برنده‌ی جنگ خواهند شد در حالی که ماورای همه‌ی این‌ها، رایش سوم در حال نابودی‌یه و اون رؤیا به پایانش رسیده.

دیدگاه بچه‌ها همیشه برام جذاب و کنجکاوبرانگیز بوده چون یه دیدگاه خالصانه‌تر و صادقانه‌تره. راستشو بگم، کار با بچه‌ها واقعن سخته! خیلی سخت، ولی خب از اون سمت چیزهای زیادی هم با خودش به همراه داره و خیلی ارزشمنده چون اجرای خیلی از بازیگرهای بزرگ‌سالی رو که تو فیلم‌ها دیدم تو جیب‌شون می‌ذارن اونم نه فقط امسال بلکه تمام سال‌ها. رومن بچه‌ی خیلی احساسی‌یه که خیلی با احساساتش نزدیکه و آدما براش اهمیت زیادی دارن و این همون چیزی‌یه که از یه بازیگر می‌خوای. همیشه می‌پرسه به اندازه‌ی کافی احساسی بود یا نه. این صحنه بار عاطفی داشت یا نه. این عالی‌یه، چون همون چیزی‌یه که از کسی که احساسات رو می‌فهمه، می‌خوای و براش ملموسه.

در کنار تماشای مصاحبه با تایکا وایتیتی ببینید:

نقد فیلم جوجو خرگوشه از نگاه منتقد ورایتی

نامه‌ای عاشقانه به مادر

شخصیت اسکارلت رو براساس «آلیس دیگر این‌جا زندگی نمی‌کند» نوشتم. فکر می‌کنم یکی از بهترین مادران تنهایی‌یه که تو سینما نشون داده شده. برای من، این فیلمه. فیلم من، یه نامه‌ی عاشقانه‌ست اولن به مادرم و همه‌ی مادران و در کل والدین تنها. تا وقتی که بزرگ و خودم بچه‌دار نشده بودم، متوجه نبودم که والدین چه‌قدر از خود گذشتگی می‌کنن. بزرگ کردن یه بچه واقعن سخته. می‌خواستم شخصیت اسکارلت دقیقن این موضوع رو بازتاب کنه که بزرگ کردن یه بچه به خودی خود سخته حالا وقتی توسط نازی‌ها شست‌وشوی مغزی می‌شه چه بدتر. چه‌طور تلاش می‌کنه از ورودش به این دنیا جلوگیری کنی چه‌طور معصومیت و کودکانگی‌ش رو نگه می‌داری و از صدمه‌ی فیزیکی و احساسی ازش محافظت می‌کنی و ذهنش رو پرورش می‌دی. این باز هم روی سختی کاری که داره، تأکید می‌کنه.

برای من جالب بود که آلمان‌هایی بودن که فکر می‌کردن تو این جنگ مبارزه می‌کنم چون می‌خوام کشورم پیروز بشه ولی متوجه می‌شن ما آدم بده‌ی قصه‌ایم. همچنین شخصیت‌های سم و آلفی؛ این ایده رو دوست دارم که قبل از شروع جنگ سم تا دمدمای صبح پلاس کلوپ‌های شبانه‌ی برلین بوده. این روتین زندگی‌ش بوده تا این که با به قدرت رسیدن نازی‌ها، این خوش‌گذرونی متوقف می‌شه و این واقعیت که می‌دونه رؤیا تموم شده و همه‌چی در حال فروپاشی‌یه. حالا این فرصتی‌یه که برای آخرین بار، با افتخار برای کشورش بمیره و با اعتماد به نفس و شکوه به استقبال مرگ بره و نشون بده کی‌یه، حداقل فکر کنم این‌جوری باشه.

فاکس سرچ‌لایت: شجاع‌ترین کمپانی سینما

پیدا کردن روش ساختن همچین فیلمی سخته چون فکر کنم می‌تونی عاشق فیلم‌نامه باشی. سال‌ها بود که تو لیست سیاه قرار گرفته بود. البته نه این که، به نظر من حداقل، ساخت همچین فیلمی سخت نیست فقط متعهد شدن به‌ش سخته. از نظر من، فاکس سرچ‌لایت شجاع‌ترین آدم‌های سینمان. تنها چیزی که می‌خوان، اینه که فیلم خوب بسازن و داستان‌های خیلی خوبی روایت کنن. انواع و اقسام فیلم‌هایی که درست کردن، همه‌شون فوق‌العده‌ن. سلیقه‌ی خیلی خوبی دارن و خیلی هم باهوشن. خیلی خوش‌حال بودم که ازم خواستن بیام و باهاشون این فیلم رو بسازم. یادمه گفتن عاشق فیلم‌نامه‌ایم و می‌خوایم این فیلم ساخته شه.

در کنار تماشای مصاحبه با تایکا وایتیتی ببینید:

جوجو خرگوشه از نگاه علی حجوانی؛ نماینده‌ی آرت‌تاکس در تورنتو ۲۰۱۹

ولی فقط به شرطی که خودت نقش هیتلر رو داشته باشی که کاملن مسخره بود. مشخصن انتخاب اول نیستم. یه نگاهی به‌م بندازین. ولی معمولن برای حضور در فیلم، نیازی نیست کسی قانعم کنه چون اگر فیلم‌های دیگه‌م رو دیدین، می‌دونین خودمم توشون هستم. از طرفی منطقی به نظر می‌رسید که نخوای یه ستاره‌ی بزرگ همچین نقشی رو برعهده بگیره چون توجه‌ها همه روی اون می‌ره و تبدیل می‌شه به یه فیلم از هیتلر، تنها کسی هستن که روی پوستر حاضر می‌شن و همه‌ی صحبت‌ها در مورد اونه و در نتیجه موضوع واقعی فیلم که در مورد این بچه‌هاست ناپدید می‌شه. بنابراین نقش رو پذیرفتم.

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

2,030 بازدید کلی, 18 بازدید امروز

آنونس

تریلر فیلم «ایوان منحصر‌به‌فرد» با صداپیشگی آنجلینا جولی | The One and Only Ivan official trailer

تریلر فیلم The One and Only Ivan

زیرنویس فارسی اختصاصی از آرت‌تاکس: تریلر فیلم «The One and Only Ivan / ایوان منحصر‌به‌فرد» به نویسندگی کاترین اپلگیت، کارگردانی مایک وایت و با حضور آنجلینا جولی، سم راک‌ول، دنی دویتو و هلن میرن.

معرفی فیلم «ایوان منحصر‌به‌فرد» با صداپیشگی آنجلینا جولی

«ایوان منحصر‌به‌فرد» فیلم جدیدی از کمپانی دیزنی است که از رمانی به همین نام، نوشته‌ی کاترین اپلگیت اقتباس شده و مایک وایت آن را کارگردانی کرده است. داستان فیلم درباره‌ی گوریل منحصربه‌فردی است که در یک مرکز خرید در حومه‌ی شهر به همراه تعدادی دیگر از حیوانات ساکن است و خاطرات زیادی از دوران زندگی در جنگلش ندارد؛ اما با ورود یک بچه فیل به نام روبی، او شروع به جست‌وجو درباره‌ی گذشته‌اش می‌کند.

بین تهیه‌کنندگان این فیلم، نام آنجلینا جولی را می‌بینیم که علاوه بر تهیه‌کنندگی، صداپیشگی یکی از فیل‌های داستان را به نام استلا هم به عهده گرفته است. افراد نام‌آشنای دیگری نیز، از جمله سم راک‌ول، دنی دویتو و هلن میرن، از صداپیشگان «ایوان منحصربه‌فرد» هستند و برایان کرنستون نیز در آن به ایفای نقش پرداخته است. این فیلم در تاریخ چهاردهم آگوست ۲۰۲۰ روی توسط دیزنی‌پلاس پخش خواهد شد.

در کنار تماشای تریلر فیلم The One and Only Ivan ببینید:

تریلر فیلم «یک خیارشور آمریکایی» با بازی سث روگن

The One and Only Ivan official trailer

An adaptation of the award-winning book about one very special gorilla, Disney’s “The One and Only Ivan” is an unforgettable tale about the beauty of friendship, the power of visualization and the significance of the place one calls home.
The film stars: Sam Rockwell as the voice of Ivan; Angelina Jolie as the voice of Stella; Danny DeVito as the voice of Bob the dog; Helen Mirren as the voice of Snickers the poodle; Brooklynn Prince as the voice of Ruby and Ramon Rodriquez as the mall employee George.

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

1,792 بازدید کلی, 1,789 بازدید امروز

ادامه مطلب

آنونس

تریلر فیلم «او فردا می‌میرد» ساخته‌ی ایمی سایمتز | She Dies Tomorrow official trailer

تریلر فیلم She Dies Tomorrow

زیرنویس فارسی اختصاصی از آرت‌تاکس: تریلر فیلم «She Dies Tomorrow / او فردا می‌میرد» ساخته‌ی ایمی سایمتز و با بازی کیت لین شیل، جین آدامز، کنتاکر آدلی، کیتی آسلتن و کریس مسینا.

معرفی فیلم She Dies Tomorrow ساخته‌ی ایمی سایمتز

او فردا می‌میرد، تریلر درامی آمریکایی نوشته‌، تهیه و کارگردانی شده توسط ایمی سایمتز است که بر روی چندین سریال تلویزیونی معروف از جمله کشتن و چیزهای عجیب کار کرده است. داستان حول ایمی می‌چرخد، زنی که فکر می‌کند فردا قرار است بمیرد و این ترس به دیگران نیز سرایت می‌کند.

بازیگرانی مانند کیت لین شیل، جین آدامز، کنتاکر آدلی، کیتی آسلتن و کریس مسینا در این فیلم به نقش‌آفرینی می‌پردازند.

فیلم قرار است ۳۱ ماه جولای اکران محدودی داشته باشد و سپس هفتم آگوست راهی سرویس‌های استریمینگ شود.

در کنار تماشای تریلر فیلم She Dies Tomorrow ببینید:

تریلر فیلم «یک خیارشور آمریکایی» با بازی سث روگن

She Dies Tomorrow official trailer

She Dies Tomorrow is an upcoming American drama thriller film, written, directed, and produced by Amy Seimetz, best known for working on multiple tv series such as The Killing and Stranger Things. The story revolves around Amy, a woman that thinks she’ll die tomorrow and her thoughts get contagious. The movie stars Kate Lyn Sheil, Jane Adams, Kentucker Audley, Katie Aselton and Chris Messina. It is scheduled to be released in a limited release on July 31, 2020, followed by video on demand on August 7, 2020, by Neon.

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

9,175 بازدید کلی, 7,036 بازدید امروز

ادامه مطلب

خبر

اعتماد هالیوود به لی وانل: پروژه‌ای جاه‌طلبانه برای کارگردان «مرد نامرئی» | Leigh Whannell in talks to direct WOLFMAN

فیلم تازه لی وانل

آرت‌تاکس – گروه سینمای جهان: «مرد گرگی» قرار است نام فیلم تازه لی وانل کارگردان «مرد نامرئی»، در همکاری با شرکت یونیورسال باشد.

اعتماد هالیوود به لی وانل | پروژه‌ای جاه‌طلبانه برای کارگردان «مرد نامرئی»

شرکت یونیورسال با عوامل ساخت فیلم موفق «مرد نامرئی»‌ تماس گرفته تا ساخت «مرد گرگی» فیلم جدید این شرکت را بر عهده گیرند.

لی وانل در حال مذاکره برای کارگردانی این اثر است که رایان گاسلینگ ستاره‌ی اصلی آن خواهد بود. جیسون بلوم از شرکت تولیدی بلوم‌هاوس نیز تهیه‌کنندگی این فیلم را بر عهده خواهد داشت. لارن شوکر بلوم و ربکا آنجلو فیلم‌نامه‌نویسان این اثر هستند.

در کنار مطالعه‌ی خبر فیلم تازه لی وانل بخوانید:

لی وانل از فیلم «مرد نامرئی» می‌گوید | چالشی تکرارناپذیر

Leigh Whannell in talks to direct Wolfman

Universal has tapped the team behind box office hit Invisible Man to take on its latest monster movie, Wolfman. Director Leigh Whannell is in talks to helm the feature that is set to star Ryan Gosling, with Jason Blum’s Blumhouse on board to produce. Lauren Schuker Blum and Rebecca Angelo penned the script.

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

6,878 بازدید کلی, 4,351 بازدید امروز

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها