norooz-ghaab97-day5

با مهران احمدی و بازیگران «مصادره» + حضور ایرانیان در برلیناله ۲۰۱۸ | نوروز ۹۷ با آرت‌تاکس – ۵

گفت‌وگوی سیدجواد یحیوی با مهران احمدی درباره‌ی اولین تجربه‌ی کارگردانی‌اش در «مصادره»، حواشی پیش‌آمده برای آثار ایرانی در برلیناله و ...در پنجمین ویژه‌برنامه‌ی نوروزی آرت‌تاکس

در پنجمین قسمت از ویژه‌برنامه‌ی نوروزی آرت‌تاکس خواهید دید:

«مصادره» پرفروش‌ترین فیلم اکران نوروز است. در این ویژه‌برنامه دو گفت‌وگوی مفصل با سازندگان مصادره خواهیم دید. یکی گفت‌وگوی مفصلی است با مهران احمدی که از اولین تجربه‌ی کارگردانی‌ش می‌گوید و دیگری گپ و گفتی است با بازیگران این اثر.

مهران احمدی در گفت‌وگوش با سیدجواد یحیوی از ساخت مصادره، استرس و بی‌خوابی‌هایی که کشیده حرف می‌زند. او با این‌که خودش را کمدین نمی‌داند  اما به خاطر بیش‌تر بودن مخاطب کمدی تصمیم گرفته برای ساخت اولین اثر سراغ کمدی برود. با این تفاوت که کمدی مدنظر مهران احمدی یک کمدی سرخوش نیست و در رده‌ی کمدی‌های گروتسک قرار می‌گیرد.

بازیگران «مصادره» در زمان جشنواره به استودیوی اختصاصی آرت‌تاکس آمده‌اند و درباره‌ی تجربه‌ی حضورشان در این اثر حرف می‌زنند. هادی کاظمی که در «مصادره» توانست حضوری متفاوت داشته باشد باور دارد «مصادره» فیلمی‌ست که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

این دو گفت‌وگو بخش‌های جداب دیگری هم دارد.

از دیگر قسمت‌هایی که در این ویژه‌برنامه خواهید دید، بررسی حضور نمایندگان سینمای ایران در برلیناله‌ی سال گذشته است. سه فیلم «خوک»، «هجوم» و «درساژ» نمایندگان سینمای ایران در این جشنواره بودند. در این بین تنها «خوک» بود که توانست در بخش رقابتی حضور داشته باشد و دو فیلم دیگر در بخش‌های جنبی برلیناله به نمایش درآمدند. حضور نمایندگان ایران در این دوره به دور از حاشیه نبود؛ از جلسه‌ی پرسش‌وپاسخ فیلم «خوک» که صحبت‌های لیلا حاتمی را در پی داشت تا جایزه‌ای که سازندگان فیلم «هجوم» را وادار به توضیح کرد.

و در پایان این ویژه‌برنامه گروه آرت‌تاکس برای شما یک بخش موسیقایی در نظر گرفته. شهریار صیقلانی در استودیوی شخصی‌اش به اجرای یکی از قطعات‌ش پرداخته است.

 

از «مصادره» بیش‌تر ببینید:

معرفی «مصادره» را این‌جا ببینید.

نقد «مصادره» از نگاه محمدرضا مقدسیان را این‌جا ببینید.

نشست خبری «مصادره» در جشنواره‌ی فجر بخش اول و دوم را ببینید.

 

بیش‌تر ببینید:

سارا بهرامی نخستین میهمان هفت‌سین گفت‌وگوی آرت‌تاکس است.

رضا بهبودی دومین میهمان هفت‌سین گفت‌وگوی آرت‌تاکس است.

مهدی صباغ‌زاده سومین میهمان هفت‌سین گفت‌وگوی آرت‌تاکس است.

ابراهیم ایرج‌زاد چهارمین میهمان هفت‌سین گفت‌وگوی آرت‌تاکس است.

نخستین ویژه برنامه‌ی نوروزی آرت‌‌تاکس را این‌جا ببینید.

دومین ویژه‌برنامه‌ی نوروزی آرت‌تاکس را این‌جا ببینید.

سومین ویژه برنامه‌ی نوروزی آرت‌تاکس را این‌جا ببینید.

چهارمین ویژه برنامه‌ی نوروزی آرت‌تاکس را این‌جا ببینید.

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *