با ما همراه باشید

در پنجمین قسمت از ویژه‌برنامه‌ی نوروزی آرت‌تاکس خواهید دید:

«مصادره» پرفروش‌ترین فیلم اکران نوروز است. در این ویژه‌برنامه دو گفت‌وگوی مفصل با سازندگان مصادره خواهیم دید. یکی گفت‌وگوی مفصلی است با مهران احمدی که از اولین تجربه‌ی کارگردانی‌ش می‌گوید و دیگری گپ و گفتی است با بازیگران این اثر.

مهران احمدی در گفت‌وگوش با سیدجواد یحیوی از ساخت مصادره، استرس و بی‌خوابی‌هایی که کشیده حرف می‌زند. او با این‌که خودش را کمدین نمی‌داند  اما به خاطر بیش‌تر بودن مخاطب کمدی تصمیم گرفته برای ساخت اولین اثر سراغ کمدی برود. با این تفاوت که کمدی مدنظر مهران احمدی یک کمدی سرخوش نیست و در رده‌ی کمدی‌های گروتسک قرار می‌گیرد.

بازیگران «مصادره» در زمان جشنواره به استودیوی اختصاصی آرت‌تاکس آمده‌اند و درباره‌ی تجربه‌ی حضورشان در این اثر حرف می‌زنند. هادی کاظمی که در «مصادره» توانست حضوری متفاوت داشته باشد باور دارد «مصادره» فیلمی‌ست که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

این دو گفت‌وگو بخش‌های جداب دیگری هم دارد.

از دیگر قسمت‌هایی که در این ویژه‌برنامه خواهید دید، بررسی حضور نمایندگان سینمای ایران در برلیناله‌ی سال گذشته است. سه فیلم «خوک»، «هجوم» و «درساژ» نمایندگان سینمای ایران در این جشنواره بودند. در این بین تنها «خوک» بود که توانست در بخش رقابتی حضور داشته باشد و دو فیلم دیگر در بخش‌های جنبی برلیناله به نمایش درآمدند. حضور نمایندگان ایران در این دوره به دور از حاشیه نبود؛ از جلسه‌ی پرسش‌وپاسخ فیلم «خوک» که صحبت‌های لیلا حاتمی را در پی داشت تا جایزه‌ای که سازندگان فیلم «هجوم» را وادار به توضیح کرد.

و در پایان این ویژه‌برنامه گروه آرت‌تاکس برای شما یک بخش موسیقایی در نظر گرفته. شهریار صیقلانی در استودیوی شخصی‌اش به اجرای یکی از قطعات‌ش پرداخته است.

 

از «مصادره» بیش‌تر ببینید:

معرفی «مصادره» را این‌جا ببینید.

نقد «مصادره» از نگاه محمدرضا مقدسیان را این‌جا ببینید.

نشست خبری «مصادره» در جشنواره‌ی فجر بخش اول و دوم را ببینید.

 

بیش‌تر ببینید:

سارا بهرامی نخستین میهمان هفت‌سین گفت‌وگوی آرت‌تاکس است.

رضا بهبودی دومین میهمان هفت‌سین گفت‌وگوی آرت‌تاکس است.

مهدی صباغ‌زاده سومین میهمان هفت‌سین گفت‌وگوی آرت‌تاکس است.

ابراهیم ایرج‌زاد چهارمین میهمان هفت‌سین گفت‌وگوی آرت‌تاکس است.

نخستین ویژه برنامه‌ی نوروزی آرت‌‌تاکس را این‌جا ببینید.

دومین ویژه‌برنامه‌ی نوروزی آرت‌تاکس را این‌جا ببینید.

سومین ویژه برنامه‌ی نوروزی آرت‌تاکس را این‌جا ببینید.

چهارمین ویژه برنامه‌ی نوروزی آرت‌تاکس را این‌جا ببینید.

برنامه‌ها

لوسی بوینتون با حضور در جشنواره فیلم ونیز سوژه دوربین عکاسان شد

لوسی بوینتون

ادامه مطلب

سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

زهرا بهروزمنش در صندلی قرمز: اتفاق باید سر وقتش بیافتد!

زهرا بهروزمنش

گفت‌وگو با زهرا بهروزمنش بازیگر جوان فیلم «قسم» است. او بازیگری را همه‌ی زندگی‌اش می‌داند و از تفاوت‌های بازیگری تئاتر و سینما و پروسه‌ی انتخابش برای این فیلم می‌گوید

بازیگری در کجای زندگی‌ات قرار دارد؟

بازیگری کل زندگی من است و تمام برنامه‌هایم را براساس آن می‌چینم. به‌نظرم بازیگری تئاتر اصولی‌‌ترین شیوه‌ی کسب تجربه و آموزش است و با آن باید مانند یک علم برخورد شود.

چه‌ چیزی در تئاتر برای تو جذاب‌تر از سینماست؟

در تئاتر زندگی جریان دارد و درطول دوساعت بازی‌کردن کاراکتر، با آن زندگی می‌کنی که هرروز این قضیه تکرار می‌شود. گاهی ممکن است با یک نقش در تئاتر نزدیک شش ماه زندگی کنی که چنین فرصتی در سینما وجود ندارد. انگار تو تبدیل به خدا می‌شوی و کاراکتری با بدن، صدا و… خلق می‌کنی.

ماجرای انتخاب شدنت برای فیلم «قسم» چیست؟

پیش از «قسم» نیز در سینما کار کرده بودم. سال ۹۲ با امید توتونچی فیلمی به اسم «نور استنی» کار کرده بودم که ۹۳ در هنروتجربه اکران شد. نه سال با برادران محمودی آشنا هستم و با نوید محمودی در فیلم «هفت‌‌ونیم» تجربه‌ی کار داشته‌ام. قرار بود در کار مشترک برادران محمودی، نقش دختری افغان بازی کنم. من برای تمرین لهجه‌، مدت‌ها با دوستان افغان تمرین کردم تا آن که کار کنسل شد. آقای تنابنده برای معرفی بازیگر دختر افغانی با آقای محمودی تماس گرفتند. آقای محمودی من و چند تن از دختران افغانی را به آقای تنابنده معرفی کردند که در نهایت دستیار ایشان به من تماس گرفتند.  دو نکته برای نقش «نجمه» مورد اهمیت بود: باید در دوهفته زبان افغانی یاد می‌گرفتم و وزن کم می‌کردم. در عرض یک‌ماه و نیم ده کیلو کاهش وزن داشتم.

 

این گفت‌وگو نیز نکات جذاب‌ دیگری نیز دارد که می‌توانید آن را با کیفیت دل‌خواه‌تان ببینید

ادامه مطلب

سینمای جهان

بیست فیلم برتر دهه به انتخاب منتقدان

بیست فیلم برتر

فیلم‌های برتر منتقدان در ده سال اخیر کدام است؟ این ویدیوی اختصاصی آرت‌تاکس به معرفی بیست فیلم برتر از ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۹ می‌پردازد. نکته‌ی جالب توجه حضور «جدایی نادر از سیمین»‌ در میان ده فیلم برتر است.

این بیست فیلم عبارتند از:

۲۰) اینسپشن
۱۹) عمل کشتن
۱۸) مرا با اسم خودت صدا کن
۱۷) او
۱۶) توئین پیکس: بازگشت
۱۵) عمو بونمی
۱۴) تونی اردمان
۱۳) مارگارت
۱۲) کارول
۱۱) زیر پوست
۱۰) برو بیرون
۹) درون لوین دیویس
۸) جدایی
۷)رشته‌ی خیال
۶) رما
۵) استاد
۴) شبکه‌ی اجتماعی
۳) مهتاب
۲) درخت زندگی
۱) مد مکس: جاده‌ی خشم

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها