معرفی فیلم: بنفشه آفریقایی

کرگردان: مونا زندی حقیقی | ۱۳۹۷ + آنونس فیلم بنفشه آفریقایی

معرفی فیلم بنفشه آفریقایی

مونا زندی حقیقی سال ۱۳۸۴ فیلمی با نام «عصر جمعه» ساخت. فیلمی که چندین سال در توقیف باقی ماند تا بالاخره فرصت دیده شدن را به دست آورد. در آن فیلم رویا نونهالی در نقش یک مادر سختی‌کشیده روزهای گذشته‌اش را از پسر نوجوانش پنهان می‌کند و از دردهایی صحبت می‌کند که سنت به جانش انداخته است.

در ادامه معرفی فیلم بنفشه آفریقایی می‌توان گفت که داستان این فیلم، برگرفته از یک داستان واقعی است و مونا زندی حقیقی در تلاش است تا تصویری متفاوت از زن در فیلمش ارائه کند. تلاشی که از «عصر جمعه» آغاز کرده بود و در دومین فیلم نیز به همان مسیر ادامه داده است اما با تلاش برای به تصویر کشیدن روابط انسانی، قدمی هم در راه جهانی‌سازی سینما برداشته است یا دستکم تهیه‌کننده «بنفشه آفریقایی» چنین عقیده‌ای دارد.

خلاصه فیلم بنفشه آفریقایی

زندی حقیقی در دومین فیلم بلندش به سراغ داستانی متفاوت از فیلم پیشین رفته است و فرار رو به جلو انجام داده و داستان زن و مردی را روایت می‌کند که تصمیم می‌گیرند همسر پیشین زن را به خانه خودشان بیاورند و از او مراقبت کنند.

بازیگران فیلم بنفشه آفریقایی

فاطمه معتمدآریا، سعید آقاخانی و رضا بابک بازیگران این فیلم سینمایی هستند و مهدی حسینی‌نیا، رویا جاویدنیا، ندا جبرائیلی و مریم شیرازی دیگر بازیگران فیلم هستند. فیلمی خوش آب و رنگ که سعی می‌کند از زاویه‌ای متفاوت به عشق نگاه کند.

 

از بنفشه آفریقایی بیشتر ببینید:

نشست خبری بنفشه آفریقایی | لینک تماشا

نقد بنفشه آفریقایی از زبان صوفیا نصرالهی | لینک تماشا

 

سی‌وهفتمین جشنواره‌ی فیلم فجر را در صفحه‌ی ویژه‌ی این رویداد در آرت‌تاکس دنبال کنید.

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *