معرفی فیلم: قسم

کرگردان: محسن تنابنده | ۱۳۹۷ + آنونس فیلم قسم

معرفی فیلم قسم

محسن تنابنده در دومین تجربه سینمایی خود به سراغ یک داستان جدی رفته است. او برخلاف «گینس» که داستانی کمیک داشت و فروش خوبی در گیشه تجربه کرد، این‌بار دست روی داستانی درام گذاشته است.

در ادامه معرفی فیلم قسم می‌توان اشاره کرد که فیلم‌نامه را تنابنده نوشته و تورج اصلانی مدیر فیلمبرداری است. الهام غفوری و جلیل شعبانی نیز تهیه‌کنندگان این فیلم هستند.

فیلمی که براساس شنیده‌ها کارگردانی منسجم و خوبی دارد و بازی آقاخانی راضی‌کننده از آب درآمده است.

خلاصه فیلم قسم

خلاصه داستان رسمی فیلم، کاملا محو و مبهم است. در خلاصه داستان فیلم آمده که «پنج ساله یه آب خوش از گلوم پایین نرفته، نمی‌ذارم سایه یه خون دیگه رو زندگیم باشه» در خلاصه‌ای دیگر که بازهم دیالوگی از فیلم است، اینگونه آمده: «به جان نیاز، طلاقت می دم. جان یه دونه دخترمونو قسم خوردم که بدونی این کارو می‌کنم به جان نیاز.» اما خلاصه داستان در دنیای واقعی، از قتل یک زن خبر می‌دهد. قتل زنی که خانواده‌اش معتقدند  همسرش او را کشته و رد خون را پاک کرده است.

بازیگران فیلم قسم

هیچ‌کدام از بازیگران «گینس» در فیلم تازه حضور ندارند و تنابنده نیز ترجیح داد تا از بازی در فیلم کناره بگیرد و فرمان را به دست مهناز افشار، سعید آقاخانی، حسن پورشیرازی و مهران احمدی بسپارد تا نقش‌های اصلی را بازی کنند.

 

از قسم بیش‌تر ببینید:

فوتوکال قسم | لینک تماشا

نشست خبری قسم | لینک تماشا

نقد فیلم قسم از زبان علی باذل | لینک تماشا

 

سی‌وهفتمین جشنواره‌ی فیلم فجر را در صفحه‌ی ویژه‌ی این رویداد در آرت‌تاکس دنبال کنید.

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *