khane-kaghazi-neshast

نخستین نمایش خانه کاغذی | فیلمی در امتداد «خانه خلوت»

گزارش ویدیویی نشست پرسش‌وپاسخ فیلم «خانه کاغذی» + گفت‌وگوهای اختصاصی آرت‌تاکس با مهدی صباغ‌زاده (کارگردان) و علی مسعودی‌نیا (نویسنده)

نخستین نمایش خانه کاغذی و جلسه پرسش و پاسخ این فیلم در جشنواره جهانی فجر در سینما فلسطین برگزار شد.

جلسه پرسش و پاسخ فیلم «خانه کاغذی» با حضور مهدی صباغ زاده، کارگردان، پرویز پرستویی، حسین پاکدل، شقایق فراهانی، خسرو نقیبی و علی مسعودی‌نیا فیلمنامه نویس، جمعه اول اردیبهشت ماه در سینما فلسطین برگزار شد.

مهدی صباغ‌زاده بعد از نخستین نمایش فیلم «خانه کاغذی» گفت: «در این فیلم به نوعی به «خانه خلوت» نگاه داشتم و تلاش کردم تا اثری به یاد ماندنی بسازم.»

او افزود: «از رضا میرکریمی ممنونم که چنین فرصتی را فراهم کرد. پیش از این مقداری نگران نمایش فیلم در این جشنواره بودم ولی امشب احساس خوبی دارم و همه اینها به خاطر کارگردانی فهیم مثل میرکریمی است که جرات دفاع از این کار را دارند.»

پرویز پرستویی هم ضمن تشکر از مخاطبان توضیح داد: «قرار بود این فیلم در بخش ملی جشنواره فیلم فجر به نمایش در بیاید. اما نمی‌دانم به چه دلیلی دیده نشد. خوشحالم که در این جشنواره «خانه کاغذی» به نمایش درآمد. همیشه سعی کردم به دنبال موضوعات تاثیرگذار باشم که در ابتدا برای خودم جذاب باشد. چرا که در هر کاری به دنبال خودم می گردم. متن فیلمنامه را دوست داشتم و موضوع آن برایم جذابیت داشت.»

او ادامه داد: «تینا پاکروان در اینجا حضور ندارد. او بسیار برای این فیلم تلاش کرد. از دوست عزیزم حسین پاکدل بسیار انرژی مثبت گرفتم و بازی کردن در کنارش برایم افتخار بود. امیدوارم این فیلم با مخاطب ارتباط برقرار کند. فکر می‌کنم به چنین موضوعاتی در جامعه ما تاکنون کم پرداخته شده است.»

در ادامه، حسین پاکدل گفت: «به نظرم کاری که مهدی صباغ‌زاده و تینا پاکروان در این فیلم انجام دادند به شدت شرافتمندانه است. افتخار می کنم که در گوشه کوچکی از آن نقش داشتم که می‌توانم تا آخر عمر در آن احساس سربلندی کنم. متاسفانه ما عادت کردیم هر روز با شنیدن اخبار بد بیدار شویم و شب را این چنین به پایان برسانیم. همین مساله باعث شده تا دیگر نسبت به مسائل حساسیت نداشته باشیم. اما این فیلم می خواهد اعلام کند سینمای ما به ناهنجاری عادت نمی‌کند.»

خسرو نقیبی، فیلمنامه نویس «خانه کاغذی» نیز در این جلسه گفت: «به لحاظ موضوعی «خانه کاغذی» سعی می‌کند به سینمای قصه‌گو، عاشقانه و امروزی نزدیک شود. این سینما خیلی تحویل گرفته نمی‌شود چون مد روز فیلم آپارتمانی کثیف و سیاه است. تلاش کردیم این فیلم ادامه «خانه خلوت» باشد. «خانه خلوت»، فیلم نوستالژیک نسل ماست. بعد از صحبت با علی مسعودی نیا تلاش کردیم تا «خانه کاغذی» هم به فیلم نوستالژیک نسل تازه تبدیل شود.»

در پایان این جلسه علی مسعودی‌نیا، دیگر فیلمنامه نویس «خانه کاغذی» نیز گفت: «نمی‌توانم خوشحالی ام را از نمایش این فیلم پنهان کنم چرا که این اولین فیلمنامه من است که به ثمر می‌رسد. ممنونم از خسرو نقیبی برای اعتمادی که به من کرد. ما سعی کردیم واقع گرا باشیم و به موضوعی بپردازیم که ارزش تالیف کردن داشته باشد. به طور کلی فیلم بی‌خاصیتی نباشد.»

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *