در نشست نوزدهمین جشن خانه سینما چه گذشت؟

گزارش آرت‌تاکس از نشست نوزدهمین جشن خانه سینما با حضور هارون یشایایی، تورج منصوری و منوچهر شاهسواری

نشست رسانه ای نوزدهمین جشن بزرگ سینمای چهارشنبه ۸ شهریور با حضور هارون یشایایی، تورج منصوری و منوچهر شاهسواری در سالن سیف‌الله داد خانه سینما برگزار شد.

 

به گزارش آرت تاکس، نشست رسانه‌ای نوزدهمین جشن خانه سینما صبح ۸ شهریور ماه در سالن سیف‌الله داد خانه سینما با حضور هارون یشایایی، تورج منصوری دبیر انجمن عالی فنون و هنرهای سینمایی، کامران ملکی عضو هیات مدیره خانه سینما و منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما برپا و از همان ابتدا اعلام شد که بخشی از نشست با توجه به فرارسیدن سالگرد حضور منوچهر شاهسواری در خانه سینما به پرسش و پاسخ درباره این نهاد صنفی اختصاص دارد.

تورج منصوری درباره تندیس خانه سینما گفت: اوایل دهه هفتاد از آقای عبدالله اسکندری هم خواستیم که طرحی به ما بدهد و بعد توسط یک مجسمه ساز به نام محمدی این تندیس طراحی شد که یک‌سرستون باستانی تخت جمشید و شبیه نمادهای فرهنگ قدیمی ماست و نمادهای فرهنگ و اندیشه را پرواز می‌دهند در حالی که خودش مثل شمع آب می‌شود.شکل اصلی تندیس تغییر نکرده و فقط پرداخت روی آن عوض شده است. همان اول هم یک تندیس مات و انگار پتینه شده بود که زیبایی خود را داشت و یک مدل دیگر هم که مجسمه ساز ارائه کرده بود همین طرح براق بود.

منصوری درباره تغییر روش دیدن فیلم‌ها نسبت به سال گذشته و برنامه‌ریزی‌هایی که برای آکادمی انجام شده بود گفت: ما خیلی دیر توانستیم بجنبیم و همه چیز با هم‌ جور شد. تقصیر کسی‌ هم نبود چون می‌خواستیم یک سیستم درست کنیم و هنوز مهارت‌های فردی کار را جلو می‌برد. برای سال آینده قول می‌دهم که دوستان داور همراه با نفس تماشاچی فیلم‌ها را تماشا کنند.

منوچهر شاهسواری،مدیرعامل خانه سینما درباره نوزدهمین دوره جشن خانه سینما گفت: امسال مضمون جشن خانه سینما «آب» است، چون فکر می‌کنیم آب به عنوان یک عنصر حیاتی برای آینده کشور در شرایط خطیری قرار دارد و باید همه نسبت به آن به یکدیگر هشدار دهیم و برای دفاع از نگه داشت آب و نگرانی از کمبود آن آنچه را به عنوان زیبایی‌شناسی و فهم از آب در سینما بلدیم به کار خواهیم بست.

این جشن بیست و یکم شهرویر ماه ۹۶ همزمان با روز ملی سینما از ساعت ۱۹:۳۰در موسسه فرهنگی، ورزشی و رفاهی پیام واقع در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، روبروی پارک اندیشه، درب پانزده برگزار می شود.

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *