بانویی-از-اسلو-۱۰۲۴×۶۸۳

نمایش بانویی از اسلو | ارجاع به سینمای نو‌‌‌‌‌‌آر

گزارش آرت‌تاکس از نمایش بانویی از اسلو + گفت‌و‌گو‌هایی با علی اتحاد، شهریار صیقلانی ، نازنین فراهانی و...

نمایش بانویی از اسلو به کارگردانی مجید رحیمی جعفری و علی اتحاد مرداد و شهریور ۹۶ به تهیه‌کنندگی کتایون کیخسروی هر شب  ساعت ۲۱ به مدت یک ساعت و ۲۰دقیقه در تالار حافظ روی صحنه می‌رود.

با دوربین آرت‌تاکس به تماشای نمایش بانویی از اسلو نشستیم. علی اتحاد یکی از کارگردانان و نازنین فراهانی، شهریار صیقلانی و حسام منظور از بازیگران نمایش در این گزارش ویدیویی با ما گفت‌وگو کرده‌اند.

نمایش بانویی از اسلو قصه عشق است و حسادت، فداکاری و ذلت. این نمایش برداشتی آزاد از طرح داستانی «خانه عروسک» نوشته هنریک ایبسن است که مجید رحیمی‌جعفری ‌با دگرگونی کامل قصه، آن را به نگارش درآورده به گونه‌ای که داستان در زمان حال‌ می‌گذرد‌. این نمایش گرامیداشتی برای قصه‌های جذاب و ارجاع به فیلم‌های سینمای نوآر و نئونوآر است.

در نمایش بانویی از اسلو شهریار صیقلانی، نازنین فراهانی، سوگل قلاتیان، حسام منظور و پیام امیر عبدالهیان ایفای نقش می‌کنند.

نکته قابل توجه نمایش بانویی از اسلو حضور خواننده و آهنگساز شناخته‌شده راک و متال به‌عنوان خواننده و بازیگر این نمایش است. شهریار صیقلانی نزدیک به هشت سال است فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرده و از اجراهای او می توان به اجرا و همکاری در گروه نایما حمزه یگانه اشاره کرد. او همراه با همایون مجدزاده در گروه «سرب» نیز حضور دارد. صیقلانی در نمایش بانویی از اسلو چند ترانه مشهور را بازخوانی می‌کند.

دیگر عوامل نمایش بانویی از اسلو عبارتند از: مجید قادری (طراح نور و مهندسی صدا)، هومن شیخ بشارتی (طراح صحنه)، علی اتحاد (طراحی صدا)، سارا بلبلی (طراح گریم)، محیا صالحی و نگار فعلى (طراحان لباس)، هدیه میرزاده (پشتیبانی)، مصطفی خیراندیشه (مدیر صحنه) مرتضی آکوچکیان (گرافیک دیزاین)، رامین اعلایی (دستیار تهیه)، علیرضا لاجورد (عکاس)، گروه نمایش آکادمی هنر (مجری طرح).

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *