art-960508625

نمایش روال عادی | بازتولید پس از هفت سال با یک تغییر بزرگ

گزارش اختصاصی آرت‌تاکس از اجرای نمایش روال عادی + گفت‌وگوهایی با دکتر محمدرضا خاکی و کوروش سلیمانی

دکتر محمد رضا خاکی نمایش روال عادی را که هفت سال پیش کارگردانی کرده بود امسال با تغییر یک بازیگر در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه برده است. دکتر مسعود دلخواه و کوروش سلیمانی بازیگران این نمایش هستند.

با دوربین آرت‌تاکس به تماشای این نمایش رفتیم و با محمدرضا خاکی کارگردان نمایش و کوروش سلیمانی یکی از بازیگران آن  گپ کوتاهی زدیم. این نمایش هر شب به‌جز شنبه‌ها ساعت ۲۱ در سالن استاد سمندریان مجموعه‌ی ایرانشهر تیر و مرداد ۹۶ روی صحنه می‌رود. مدت زمان آن ۶۰ دقیقه و بهای بلیت ۳۵هزار تومان است.

نمایش روال عادی داستانی ساده و سرراست با دو پرسوناژ دارد که یکی «کمیسر» است و دیگری «خبرچین». صحنه نمایش، اتاق کمیسر است؛ کمیسری که به‌تازگی به این سمت رسیده و پیش از او فرد دیگری برای مدتی طولانی در این‌ جایگاه حضور داشته. خبرچین اما، سال‌هاست که مشغول همکاری با این سیستم است و تاکنون گزارش‌های مختلفی درباره هر آدمی که به او شک داشته نوشته است. در نمایش، کمیسرِ تازه‌کار، خبرچین را احضار کرده تا از او درباره گزارش‌هایی که علیه خود خبرچین رسیده بپرسد. حالا خبرچین خودش در جایگاه متهم قرار گرفته و آن‌طور که کمیسر می‌گوید گزارش‌های متعددی درباره او در دست است. تا این‌جا همه‌چیز عادی است اما ماجرا وقتی پیچیده می‌شود که خبرچین ادعا می‌کند در همه این سال‌ها خود او علیه خودش گزارش می‌نوشته است. خبرچین درحالی‌که در برابر شدیدترین اتهام‌ها قرار دارد، در اوج خونسردی می‌گوید از سال‌ها پیش طبق «روالی عادی» به نوشتن گزارش می‌پرداخته.

از دیگر عوامل نمایش روال عادی می‌توان به دستیار کارگردان و برنامه ریز: حمیدرضاسنگیان/ طراح صحنه: فرحناز عسگری/ ساخت دکور وآکسسوار: محسن باباخانی/ عوامل ساخت وتهیه دکور: مهدی رستمی، حسین خدمتی، سعید سرداری/ طراح لباس: فریده عسگری/ طراح گریم واجرا: سینا دشتی/ طراح پوستر و بروشور: آرش بدرطالعی/ انتخاب موسیقی و افکت: نیما خاکی/ عکاسان: امیرخدامی، مهدیه خالقیان، محمدرضا کریمی/ منشی صحنه: فاطمه دهقان‌نسب/ مدیر صحنه: شطیطه مازنی/ روابط عمومی و تبلیغات مجازی: فریبا جدیدی/ امور هماهنگی: شهرآشوب مفتاحی/ مشاور رسانه: امین کردبچه اشاره کرد.

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *