با ما همراه باشید

نمایش سه خواهر تازه‌ترین تولید گروه «لیو» نوشته‌ی آنتوان چخوف به کارگردانی حسن معجونی خرداد و تیر ۹۶ در تماشاخانه‌ی پالیز روی صحنه رفته است. این نمایش هر شب ساعت ۲۱:۱۵ به‌جز شنبه‌ها اجرا دارد و مدت زمان آن ۱۱۰ دقیقه است.

با دوربین آرت تاکس به تماشای این نمایش رفتیم و با حسن معجونی طراح و کارگردان نمایش، سعید چنگیزیان، آناهیتا درگاهی و آوا شریفی از بازیگران این اثر گپ کوتاهی زدیم. معجونی که تقریبا تمامی آثار چخوف را روی صحنه برده معتقد است نمایش سه خواهر قطعا سخت‌ترین نمایش‌نامه‌ی چخوف است و در آن به تمامی شخصیت های دیگر نمایش‌نامه‌هایش اشاره می‌کند. شاید بطالت بارزترین عنصر این نمایش‌نامه است.

نمایش‌نامه‌ی ناتورالیستی سه خواهر درباره‌ی پوسیده‌گی و نابودی تدریجی اشرافیت اواخر قرن نوزدهم و آغاز قرن بیستم روسیه است و جست‌وجویی برای یافتن معنای زندگی در دنیای جدید. نمایش سه خواهر شرحی بر زندگی و دل‌مشغولی‌های خانواده پروزروف است که از سه خواهر به نام‌های اولگا، ماشا و ایرینا و برادرشان آندره‌ئی تشکیل شده است. این خانواده از وضعیت موجود خود ناراضی است و چشم انداز آینده را تیره‌وتار و امیدهای خویش را بربادرفته می‌بیند.

در نمایش سه خواهر به ترتیب الفبا؛ حسین امیدی، فریبا جدیکار، سعید چنگیزیان، حسین حسینیان، آناهیتا درگاهی، پوریا رحیمی سام، فراز سرابی، میلاد شجره، آوا شریفی، محمد عاقبتی، به‌آفرید غفاریان، فرزانه میدانی، محمدحسن معجونی، سیاوش البخشی نائینی ایفای نقش می‌کنند.

لیست عوامل اصلی نمایش سه خواهر عبارت است از:

تهیه‌کننده، طراح و کارگردان: محمدحسن معجونی، مدیر پروژه: محمد عاقبتی، دراماتورژ: مهدی چاکری، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: سیاوش البخشی نائینی، منشی صحنه: رها شیرازی، مدیر تولید: نادر مقدم، عکاس: البرز تیمورزاده و الهام قشقایی، طراح پوستر و بروشور: بهراد جوانبخت، موسیقی: پویا پور امین، دستیاران موسیقی: ساناز خانلری و حانیه موسوی، ساخت تیزر: سروش البخشی نائینی، طراح لباس: ندا نصر، دستیار لباس و صحنه: رعنا نوری، طراح صحنه: محمد حسن معجونی، دستیار طراح صحنه: شایلان عشایری، طراح گریم: لعیا خرامان، اجرای گریم: هادی هاشمی، کیمیا اشرافی، مدیر صحنه: احسان صفرزاده، دستیارصحنه: رضا سامانی، مدیر روابط عمومی: مریم سپهری، مشاور رسانه‌ای و مدیر مطبوعاتی: سام بهشتی و مدیر تبلیغات مجازی: آریان امیرخان.

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تئاتر

معرفی نمایش خاندان چن‌چی به کارگردانی امین سعدی

معرفی نمایش خاندان چن چی

اختصاصی از آرت‌تاکس: معرفی نمایش خاندان چن چی را به کارگردانی امین سعدی و بازی علی کشوری، میثم جهانگیری و آرام نیک‌بین با کیفیت دل‌خواه ببینید

از نمایش «خاندان چن‌چی» بیش‌‎تر بدانید:‎

نمایش «خاندان چن چی» روایتی تاریخی – فلسفی‌ست که آنتونن آرتو آن را به روایت قصه‌ی یک کشیش جنایت‌کار در دل تاریخ به رشته تحریر در آورده. این نمایش در سالن اصلی عمارت نوفل لوشاتو روی صحنه رفته است.

در کنار تماشای معرفی نمایش خاندان چن چی ببینید:

معرفی نمایش شاتر شیطان به کارگردانی مریم برزگر

امین سعدی در تازه‌ترین اثر نمایشی خود به سراغ متنی پیچیده از آنتونن آرتو به نام «خاندان چن چی» رفته است. این نمایش‌نامه‌ی اعجاز برانگیز از پیچیدگی ساختاری و مفهومی بسیار زیادی برخوردار است که کمتر کارگردانی در سال‌های اخیر به سراغ آن رفته.

گروه تئاتر آمیتیس به سرپرستی امین سعدی طی شش ماه تمریناتی فشرده را برای به روی صحنه آوردن این نمایش پیچیده پشت سر گذاشته‌اند. اخباری که از تمرینات این نمایش منتشر شده، نشان از خلق یک نمایش با ایده‌پردازی و درماتورژی جدید و هوشمندانه از متن چن چی است که بسیار به متن اصلی وفادار بوده و در عین حال با ذائقه‌ی مخاطب امروزی تئاتر نیز همسو است.

در کنار تماشای معرفی نمایش خاندان چن چی ببینید:

معرفی نمایش خاتون + آنونس نمایش حسین عالم‌بخش

طراحی صحنه، طراحی لباس، فرم بازیگری، کارگردانی، طراحی نور و نورپردازی متناسب با محتوا، از نکاتی‌ست که تیم تولید زمان زیادی برای همسویی آن با اتمسفر نمایش صرف کرده‌اند.

علی کشوری، میثم جهانگیری، آرام نیک بین، نسیم ایمانی، محمد محمد زاده، مصطفی برات‌پور و رزا ارجمندی بازیگران این اثر نمایشی هستند.

 

 

ادامه مطلب

تئاتر

معرفی نمایش فولاد هرگز زنگ نمی‌زند به کارگردانی شیوا دیناروند

معرفی نمایش فولاد هرگز زنگ نمی زند

اختصاصی از آرت‌تاکس: معرفی نمایش فولاد هرگز زنگ نمی زند را به کارگردانی شیوا دیناروند و بازی افشین سنگ‌چاپ، ایمان صفا، آذین فولادوند و محمد سیاهپوش با کیفیت دل‌خواه ببینید.

از نمایش «فولاد هرگز زنگ نمی‌زند» بیش‌‎تر بدانید:‎

نمایش «فولاد هرگز زنگ نمی‌زند» به کارگردانی شیوا دیناروند در عمارت نوفل لوشاتو روی صحنه رفته است.

این نمایش نوشته سیروس همتی است که اجرای خود را از ۲۴ شهریور در عمارت نوفل لوشاتو و با حضور و قدردانی از بهزاد فراهانی آغاز کرد.

در کنار تماشای معرفی نمایش فولاد هرگز زنگ نمی زند ببینید:

معرفی نمایش شاتر شیطان به کارگردانی مریم برزگر

در این اثر نمایشی، مشکلاتِ دخترانِ سرپرستِ خانواری که در کنار داشتن والدین بیمار، مجبور هستند همه هزینه های زندگی را تأمین کنند، به تصویر کشیده شده است.

پرداختن به مشکلات جانبازان و اینکه با وجود بیماری، حمایتی از آنها در تأمین هزینه های درمان و پرستاری صورت نمی گیرد نیز در این نمایش مورد توجه قرار دارد. نکته مورد توجه در نمایشنامه‌ی سیروس همتی این است که در آن به مسائل از جنبه های متفاوتی پرداخت می شود که همین امر این اثر را حائز اهمیت می کند.

در کنار تماشای معرفی نمایش فولاد هرگز زنگ نمی زند ببینید:

معرفی نمایش خاتون + آنونس نمایش حسین عالم‌بخش

در «فولاد هرگز زنگ نمی‌زند» مهرانه دختر جوانی است که برای تأمین هزینه‌های مالی خود و پدرش به شرکت تصویربرداری کام مراجعه کرده و به‌خاطر کار در شرکت، سی میلیون تومان سفته داده است. حال از طرف یکی از شرکای شرکت تهدید می‌شود.

در این نمایش افشین سنگ‌چاپ، ایمان صفا، آذین فولادوند، محمد سیاهپوش و رضوان کرباسی به ایفای نقش می‌پردازند.

ادامه مطلب

تئاتر

معرفی نمایش شاتر شیطان به کارگردانی مریم برزگر

معرفی نمایش شاتر شیطان

اختصاصی از آرت‌تاکس: معرفی نمایش شاتر شیطان را به کارگردانی مریم برزگر و بازی شکیب شجره، فرزانه سهیلی و همایون حیدرزاده با کیفیت دل‌خواه ببینید.

از نمایش «شاتر شیطان» بیش‌تر بدانید:

نمایش شاتر شیطان به کارگردانی مریم برزگر در عمارت نوفل لوشاتو روی صحنه رفته است.

این نمایش که سه بازیگر دارد تلاش می‌کند روایت متفاوتی را در معرض دید تماشاگران بگذارد.

نمایش «شاتر شیطان» سومین بخش از یک سه گانه شخصی و درونی از مریم برزگر کارگردان نمایش است که با نمایش «مارا ساد» آغاز و سپس با نمایش «تهوع» ادامه پیدا کرد و در «شاتر شیطان» کامل شد.

در کنار معرفی نمایش شاتر شیطان ببینید:

معرفی نمایش من تاجی‌ام + آنونس نمایش محمد زعفرانی

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: تسواف به همراه خدمتکارش واگنر در برزخ ذهنی خود گرفتار شده است و این برزخ پیامد شکنجه و عشقی مریض‌گونه به دختری ۱۸ ساله به نام تیرگرام است. غافل از اینکه خدمتکارش واگنر حاصل همان عشق نافرجام و در پی فرصتی جهت انتقام مادرش از تسواف است.

طراحی صحنه این نمایش بسیار مختصر و مفید است و میزانسن‌های بازیگران حجم زیادی را از دکور صحنه تشکیل می‌دهد. موسیقی نیز مانند صحنه به فضاسازی کمک می‌کند.

شکیب شجره، فرزانه سهیلی و همایون حیدرزاده بازیگران این اثر نمایشی هستند که در سالن شماره دو عمارت نوفل لوشاتو روی صحنه رفته است.

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها