هفت عصر هفتم پاییز

نمایش هفت عصر، هفتم پائیز | سه‌گانه‌ای که با جهان‌آرا کامل شد

گزارش نمایش هفت عصر، هفتم پائیز + گفت‌و‌گو با ایوب آقاخانی و لیلا بلوکات

نمایش هفت عصر، هفتم پائیز به کارگردانی و نویسندگی ایوب آقاخانی شهریور و مهر ۹۶ در تئانرشهر سالن چهارسو روی صحنه می‌رود.

با دوربین آرت‌تاکس به تماشای این نمایش نشستیم و گفت‌وگویی کوتاه با ایوب آقاخانی کارگردان و لیلا بلوکات بازیگر نمایش هفت عصر، هفتم پائیز  داشتیم.

نمایش هفت عصر، هفتم پائیز  در دل داستانی عاشقانه با نگاهی به شهادت محمد جهان‌آرا در سانحه هوایی و اندیشه‌های او پیرامون جنگ و دفاع از خرمشهر به زاویه‌هایی از زندگی قهرمان ملی تاریخ جنگ ایران و عراق نیز می‌پردازد.

رحیم نوروزی، لیلا بلوکات، و محسن بهرامی در نمایش هفت عصر، هفتم پائیز  ایفای نقش می‌کنند.

آقاخانی که تجربه‌های موفقی در نمایش‌های جنگی خود به‌خصوص اجرای «تکه‌های سنگین سرب» و «کابوس شب نیمه آذر» را در کارنامه خود دارد. نمایش«هفت عصر، هفتم پائیز» از سومین پرتره‌نگاری‌های جنگِ آقاخانی محسوب می‌شود که روایت این نمایش با صدای محسن بهرامی اجرا می‌شود.
 آقاخانی درباره نمایش هفت عصر، هفتم پائیز می‌گوید: نمایش هفت عصر، هفتم پائیز به دلایلی در این سه گانه‌ای که درباره جنگ نوشته‌ام از جهاتی متفاوت از سه حلقه پیشین است. این تفاوت به‌دلیل تعریف ویژه‌ای که شهید جهان‌آرا در ذهن مردم ایران دارد و نگاه حسی‌تر مردم به این شخصیت به عنوان یک قهرمان ملی بوده است اما در عین حال از مشترکات این نمایش با «تکه های سنگین سرب» و «کابوس شب نیمه آذر» غافل نشدم.

دستاوردهایی در نگارش نمایش هفت عصر، هفتم پائیز  دارم که خیلی سخت به دست می آید و این نکته را فقط یک نویسنده درک می‌کند و من به آن دستاوردها می‌بالم اما این مساله به این معنی نیست که این نمایش را بیشتر از دو نمایش دیگر دوست دارم و یا آنها پایین‌تر از این اثر هستند.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از: ساناز قراملکی(مجری طرح،مدیر تولید و برنامه ریز)، امیرحسین‌دوانی(طراح صحنه و نور)، لادن ‌سید کنعانی (طراح لباس)، الهام‌صالحی (طراح چهره پردازی)، آنکیدو‌ دارش (طراح صدا)، ارسلان آقاخان (پوستر و بروشور)، کیوان معتمدی (مشاور نورپردازی)، وحید لک (مشاور عالی پروژه)، هلن بهرامی (دستیار کارگردان)، سجاد سلمانپور (مدیر صحنه)،  مهرنوش بیگ زاده (منشی صحنه و دستیار تولید)، علی مست علی (پس آرایی تصویری)، عارف عباسی (گرافیک زنده)، هانیه خاکپور (روابط عمومی)، یاسمن طاهری و خسروشاهی (تبلیغات مجازی)، ساناز قراملکی (عکاس).

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *