با ما همراه باشید
بازیگران روبه‌روی هم‌ – ۳ | نیکول کیدمن و ایمی آدامز نگران روزی هستند که فرزندان‌شان فیلم‌هایی را که بازی کردند ببینند

در قسمت سوم «بازیگران روبه‌روی هم»، نیکول کیدمن و ایمی آدامز در استودیوی ورایتی روبه‌روی هم نشستند. آدامز در ابتدای این گفت‌وگو ورود کیدمن به دنیای دی‌سی را تبریک می‌گوید. کیدمن از تجربه‌ی بازی در «آکوامنِ» می‌گوید. فیلمی که توانسته با دخترانش به سینما برود و آن را تماشا کند.

بحث سینما رفتن با فرزندان که مطرح می‌شود، آدامز می‌گوید: «یک بار دخترم از من پرسید می‌توانم سریال «چیزهای تیز» را ببینم و با قاطعیت جواب دادم هرگز! او پرسید حتا اگر شانزده سالم شود هم نمی‌توانم؟ گفتم هیچ‌وقت.»

کیدمن هم که دغدغه‌ای مشابه دارد، می‌گوید: «همیشه یکی از مسائلی که به آن فکر می‌کنم این است که درباره‌‌ی بازی در برخی از فیلم‌هام باید چه جوابی به‌شان دهم؟ به نظرم وقتی سن‌شان به حدی برسد که بتوانند فیلم‌های ما را ببینند به یک شناخت متفاوت از ما خواهند رسید.»

این گفت‌وگو بخش‌های جذاب دیگری هم دارد…

سری بعدی این گفت‌وگو را با داکوتا جانسون و آرمی همر از دوازدهم فروردین تماشا کنید.

از سینمای جهان بیش‌تر ببینید:

بازیگران روبه‌روی هم

ایمی آدامز و نیکول کیدمن

قسمت اول | ایمی آدامز دلم می‌خواست شبیه نیکول کیدمن باشم!‌ | لینک تماشا

قسمت دوم | ایمی آدامز و نیکول کیدمن از چیزی می‌گویند که تا ابد برای آن‌هاست |‌ لینک تماشا

۷۳سئوال با مجله‌ی ووگ:

دنیل ردکلیف روبه‌روی دوربین مجله ووگ | لینک تماشا

زک افرون روبه‌روی دوربین مجله ووگ | لینک تماشا

لیدی گاگا روبه‌روی دوربین مجله ووگ | لینک تماشا

سیرشا رونان روبه‌روی دوربین مجله ووگ | لینک تماشا

 

بیش‌تر ببینید:

کریس ایوانز در استودیو هالیوود ریپورتر به سئوالات مردم پاسخ می‌دهد | لینک تماشا

جنیفر لارنس و دستگاه دروغ‌سنج  | حتمن آدم‌فضایی‌ها وجود دارند | لینک تماشا

رایان رینولدز و بلیک لایولی از کارآگاه پیکاچو می‌گویند | لینک تماشا

امیلیا کلارک «ترین‌»های بازی تاج و تخت را معرفی می‌کند | لینک تماشا

 

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سینمای جهان

داستان یک سفر | یادداشت نریمان معروفی درباره‌ی فیلم سرزمین خانه‌به‌دوشان

نقد فیلم سرزمین خانه به دوشان

اختصاصی از آرت‌تاکس: نقد فیلم سرزمین خانه به دوشان نوشته‌ی نریمان معروفی عضو حلقه منتقدان آرت‌تاکس به کارگردانی کلوئی ژائو و با بازی فرنسیس مک‌دورمند

فیلم سرزمین خانه‌به‌دوشان روایت سفر است. سفری از شکست و ناکامی در دل تمدنی تباه‌شده، به تولدی دوباره در میان طبیعت. سفری دایره‌وار که از پایان زندگی «فِرن» در امپایر شروع می‌شود و با شروع زندگی جدید او پایان می‌یابد. سفری بیرونی برای بقا و تجربه زندگی کولی‌وار و در عین حال سفری درونی که فرن را از حس درماندگی و حسرت رها می‌کند و به او می‌آموزد وجهه زخم‌خورده‌اش از زندگی گذشته را در هم‌نشینی و انس گرفتن با طبیعت التیام بخشد؛ و از هرگونه سکونی که روحش را فرسوده می‌کند، دور باشد.

فرن از کودکی، روحی رها و آزاد داشته و از زندگی شهری فراری بوده، اما در مقطعی از زندگی‌اش،‌ نیروی عشق او را مدتی طولانی متوقف کرده و فرن در امپایر به زندگی زناشویی و همسرش وابسته شده؛ شهری صنعتی که در کنار کارخانه و معدن گچ برپاشده و جلوه‌ای از زندگی شهری را در مقیاس کوچک‌تر بازآفریده. اما فرن بعد از سال‌ها زندگی، تمام تعلقاتش را از دست داده؛ عشق، خانه، مرتبه‌ی شغلی، دوستان و حتی شهری که در آن زندگی می‌کرده، تماماً از بین رفته‌اند؛ در همان سکانس اولی که فرن به امپایر بازگشته تا از میان برخی وسایل و اثاث خانه‌ی گذشتهاش چیزهایی بردارد، از نشانه‌هایی مانند نگه داشتن لباس‌های همسر درگذشته‌ش، برخی وسیله‌ها و اشیای خاطره‌انگیز در گاراژ و اشک‌های او، پی می‌بریم هنوز نتوانسته از زندگی گذشته‌اش دل بکند و وجودش مملو از حسرت فقدان است. حالا او ناچار است زندگی‌اش را در یک خودروی ون ادامه دهد و در عین حال شغلی به دست آورد تا هزینه‌ی زندگی ساده‌اش را فراهم کند. او در این راه با کولی‌هایی برخورد می‌کند که همچون فرن روزانه کار می‌کنند و شب را در خودروی ونی می‌گذرانند.

اما به شکلی مداوم در سفر هستند و هیچ‌گاه مدتی طولانی، در جایی توقف نمی‌کنند. آن‌ها فرن را تشویق می‌کنند که همین روش را برای زندگی دنبال کند و این اولین جرقه‌ای‌ست که فرن را به حرکت وا می‌دارد. هر چند او ابتدا قصد ندارد به یک کولی تمام‌عیار تبدیل شود، از صمیمیت با دیگر کولی‌ها اجتناب می‌کند و از اجرای توصیه اطرافیان، سرباز می‌زند؛ اما ناگزیر، به کولی‌هایی که در جنوب گرد هم‌آمده‌اند، می‌پیوندد و به‌مرور با آن‌ها و شیوه زندگی‌شان همراه می‌شود.

او با خانه‌به‌دوشانی روبه‌رو می‌شود که هر کدام، درمانده از زندگی شهری و مصائب آن، با تلنگری وادار شده‌اند دل به طبیعت بزنند و رها از هر تعلق‌خاطری که متوقف‌شان می‌کند، همواره در حرکت و تغییر باشند. آن‌ها در مقابل تمدن شهری طغیان کرده و به زندگی پیش از یک‌جانشینی بازگشته‌اند. زندگی متمدنانه و مدرن شهری برای این مردم، بازی از پیش باخته‌ای‌ست که شخص را مجاب به ماندن در یک موقعیت جغرافیایی و اجتماعی ثابت می‌کند و او را برای انجام وظایفی ازپیش‌تعیین‌‌شده به اسارت می‌گیرد. این سبک زندگی به انسان القا می‌کند اگر سال‌ها کار کند و به بازی تمدن و ارزش‌های آن تن دهد، و به خانه، اسباب مدنیت، مرتبه شغلی و انسان‌های اطرافش وابسته شود، به موفقیت و رستگاری می‌رسد و سرانجام بی‌نیاز شده و در آرامش زندگی می‌کند. ولی خانه‌به‌دوشان دیر یا زود با این حقیقت مواجه شده‌اند که در بازی تمدن، نه تنها بی‌نیاز و موفق نمی‌شوند و چیزی به دست نمی‌آورند، بلکه در مقام قربانیان تمدن، به‌سادگی موقعیت و تعلقات کوچک‌شان را از دست می‌دهند و آن‌هایی که با امیدواری بهترین سال‌های عمرشان را فدای این سبک زندگی کرده‌اند، حالا فرسوده و فرتوت شده و دیگر توانی برای ادامه‌ی زندگی ندارند. بیشترشان مثل فرن چیزی یا کسی را از دست داده‌ یا شاهد زندگی آدم‌‌هایی بوده‌اند که با دلی مملو از آرزو و افسوس در اسارت زندگی عذاب‌آورشان، به پایان عمر رسیده‌اند.

در نتیجه تمدن را رها کرده و شیوه متفاوتی از زندگی را پیش‌گرفته‌اند تا سال‌های پایانی عمر خود را آزاد زندگی کنند. آن‌ها به این باور رسیده‌اند که زندگی حقیقی و خوشبختی را، در طبیعت آزاد و به دور از قیدوبندهای جامعه‌ی مدرن می‌توان یافت.

فرن با دیگر کولی‌ها و باور آن‌ها احساس نزدیکی و همذات‌پنداری می‌کند و با آیین‌شان بیشتر اخت می‌گیرد؛ برداشت بلندی که دوربین به همراه فرن حرکت می‌کند و قدم زدن او را با موسیقی آرامی میان کمپ کولی‌ها و طبیعت نمایش می‌دهد، نمایان‌گر آرامشی است که فرن بین کولی‌ها به آن دست یافته است.

سفر فرن با دیگر هم‌قطاران در دل طبیعت و زیستن به شیوه کولی‌ها، تجربیات و چیزهای بسیاری به او می‌آموزد. او در این سفر با طبیعت بکر مانوس می‌شود، به دیدن نادیدنی‌ها می‌رود، کارهای متفاوتی به عهده می‌گیرد و با انسان‌های بسیاری هم‌نشین می‌شود. به‌مرور تغییری اساسی در وجودش رخ می‌دهد و در نقطه عطف ماجرا، چنان به زندگی کولی‌وار دل‌باخته و خوگرفته که نمی‌تواند شب را در تخت‌خواب خانه خواهرش یا دیو، صبح کند. زخم‌های‌گذشته‌‌اش نیز عامل دیگری‌ست که زندگی در خانه را برایش ناممکن کرده.

 

لیست کامل برندگان اسکار ۲۰۲۱

 

 

سرانجام سفر یک ساله‌ی فرن مجدداً به گردهمایی کولی‌ها ختم می‌شود؛ صحبت‌های رهبر کولی‌ها درباره کنارآمدن با فقدان و دل کندن از گذشته، قدم پایانی را به فرن نشان می‌دهد تا سفر درونی‌ش را تکمیل کند. فرن تصمیم می‌گیرد به‌کلی از گذشته و خاطراتش رها شود؛ به امپایر باز می‌گردد، وسایل و اثاث زندگی قبلی‌اش را می‌بخشد و برای آخرین بار، از خانه‌اش و محل کار همسرش در امپایر دیدن می‌کند، تا برای همیشه آن‌ها را وداع گوید. فرن در سکانس پایانی، خانه و خاطراتش را پشت سر می‌گذارد و برای همیشه به سمت دشت‌های بی‌انتها و جاده، قدم برمی‌دارد تا به آرامش و آزادی کامل دست یابد. حالا سفر ابدی و پایانی او آغاز شده و فرن امیدوار است در پایان این سفر به همسرش بپیوندد.

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

آنونس

تریلر فیلم خیانت‌کار آمریکایی: محاکمه‌ی اکسیس سالی با بازی آل‌پاچینو

تریلر فیلم خیانت‌کار آمریکایی

تریلر فیلم خیانتکار آمریکایی : محاکمه‌ی اکسیس سالی با بازی آل‌پاچینو

 

خیانت‌کار آمریکایی: محاکمه‌ی اکسیس سالی درام دادگاهی به کارگردانی مایکل پولیش براساس فیلم‌نامه‌ای به نوشته‌ی ونس اوون و داریل هیکس برگرفته شده از کتابی با همین نام است.

این فیلم داستان محاکمه‌ی زنی با نام میلدرد گیلرس را بیان می‌کند که در زمان جنگ جهانی دوم، صدای پروپاگاندای نازی‌ها علیه سربازان آمریکایی بوده و اکنون پس از بازگشت به آمریکا به جرم خیانت به دادگاه کشانده می‌شود.

بازیگران اصلی این فیلم آل پاچینو، میدو ویلیامز و توماس کرتشمن هستند. این فیلم در ۲۸م ماه می در سینماها اکران خواهد شد.

 

American Traitor: The Trial of Axis Sally is an upcoming drama film directed by Michael Polish, from a screenplay by Vance Owen and Darryl Hicks, based upon the book Axis Sally Confidential. It stars Al Pacino, Meadow Williams, Swen Temmel, Thomas Kretschmann and Mitch Pileggi. It is scheduled to be released on May 28, 202

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

خبر

لیست کامل برندگان اسکار ۲۰۲۱

برندگان اسکار ۲۰۲۱

لیست کامل برندگان اسکار ۲۰۲۱

💢 بهترین فیلم‌نامه‌ی ارژینال: امرالد فنل (زن جوان خوش‌آتیه)
💢 بهترین فیلم‌نامه‌ی اقتباسی: کریستین همپتون و فلوریان زلر (پدر)
💢 بهترین فیلم‌ بین‌المللی: یه دور دیگه (توماس وینتربرگ)
💢 بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: دنیل کالویا (یهودا و مسیح سیاه)
💢 بهترین چهره‌پردازی و آرایش مو: بلک باتم ما رینی
💢 بهترین طراحی لباس: بلک باتم ما رینی
💢 بهترین کارگردان: کلوئی ژائو (سرزمین خانه‌به‌دوشان)
💢 بهترین صدا: صدای متال
💢 بهترین فیلم کوتاه: غریبه‌های دوردست
💢 بهترین انیمیشن کوتاه: هر اتفاقی بیفته عاشقتم
💢 بهترین انیمیشن بلند: روح
💢 بهترین مستند کوتاه: کولت
💢 بهترین مستند بلند: معلم اختاپوس من
💢 بهترین جلوه‌های ویژه: تنت
💢 بهترین بازیگر نقش مکمل زن: یون یو-جونگ (میناری)
💢 بهترین طراحی صحنه: منک
💢 بهترین فیلم‌برداری: منک
💢 بهترین تدوین: صدای متال
💢 بهترین موسیقی متن: روح
💢 بهترین ترانه: یهودا و مسیح سیاه
💢 بهترین فیلم: سرزمین خانه‌به‌دوشان
💢 بهترین بازیگر زن: فرنسیس مک‌دورمند (سرزمین خانه‌به‌دوشان)
💢 بهترین بازیگر مرد: آنتونی هاپکینز (پدر)

 

نامزدهای اسکار ۲۰۲۱ اعلام شدند

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها