با ما همراه باشید

هومن اژدری در استودیو آرت‌تاکس روبه‌روی بهنام مظاهری نشسته و از تجربیاتش در سال‌های اخیر می‌گوید. این ویدیو بخش‌های جذاب دیگری هم دارد: دو. اجرای آنپلاگد و مرور آن‌چه بر تاریخ موسیقی راک در ایران گذشته است.

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موسیقی

رهبر ارکستر فیلارمونیک بورلی هیلز از فاصله‌ی موسیقی ما با غرب می‌گوید

مهران تبیانی

مهران تبیانی را شاید همه در ایران نشناسند اما او تا همین یک دهه پیش، در موسیقی ایران فعال بود. با ارکستر «موسیقی نو» پروفسور علیرضا مشایخی به عنوان دستیار، کارش را شروع کرد و به گروه آهنگسازان معاصر تهران پیوست.

او از زمانی که ایران را ترک کرده، ارکستر سمفونی‌های بسیاری را رهبری کرده که از میان آنها می‌توان به «ارکستر سمفونی نیویورک»، «کلورادو» و «سی سان» اشاره کرد. مهران تبیانی این روزها رهبری ارکستر فیلارمونیک بورلی هیلز را که خودش تأسیس کرده بر عهده دارد.

بهزاد عبدی در گفت‌وگو با آرت‌تاکس: به خودم فکر می‌کنم نه مخاطب!

باید فاصله‌مان را با موسیقی غرب بپذیریم

تبیانی در گفت‌وگویش با آرت‌تاکس دلیل بازگشتش به ایارن را عشق به کشوش می‌داند. او که برای برگزاری مسترکلاسی به تهران آمده خبر می‌دهد در ژانویه‌ی سال ۲۰۲۰ قرار است رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران باشد.

 بیست‌وپنجمین سال‌مرگ کرت کوبین | همان‌طور که هستی بیا

مهران تبیانی معتقد است که یکی از مشکلات ما در حوزه‌ی موسیقی کمبود نیروی انسانی‌ست و باید به تربیت افراد در این حوزه بپردازیم. او فاصله میان ارکسترهای ایارنی و غربی را غیرقابل انکار نمی‌داند و به نظرش امری طبیعی‌ست چرا که آن‌ها نزدیک هزار سال قبل از ما کار را در این زمینه شروع کرده‌اند.

رامین جوادی از ساخت موسیقی بازی تاج‌وتخت می‌گوید

این گفت‌وگو نکات جذاب دیگری هم دارد.

ادامه مطلب

موسیقی

Shape Of You به روایت اد شیرن و تیم سازنده‌اش

Shape Of You

ادامه مطلب

موسیقی

بیست‌وپنجمین سال‌مرگ کرت کوبین | همان‌طور که هستی بیا

کرت کوبین

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها