با ما همراه باشید

زیرنویس فارسی اختصاصی از آرت‌تاکس: وینس گیلیگان و آرون پال در گفت‌وگویی دیدنی به پرسش‌های مردم درباره‌ی سریال برکینگ بد و فیلم سینمایی آن (ال کامینو) پاسخ می‌دهند.

  • سوال: چرا بازگشت به داستان جسی در این مقطع زمانی مهم بود؟

آرون پال: پول! داشتیم سالگرد ده سالگی آغاز پخش بریکینگ بد رو جشن می‌گرفتیم و وینس به‌م گفت چند وقتی‌یه به یه ایده برای جسی فکر می‌کنم بعد از پایان سریال چه بلایی سر جسی می‌آد و دیدم داستان تو سر تو چه شکلی پیش می‌ره.

وینس گیلیگان: برای من ایده‌ی هیجان‌انگیزی بود. دلم برای کار با این یارو تنگ شده بود و البته گروه تولید و هر آدم دیگه‌ای.

فکر می‌کنی بتونی دوباره با من کار کنی؟

نه. می‌دونی، چرا چیزی رو که خوبه خراب کنیم.

در کنار تماشای گفت‌وگوی وینس گیلیگان و آرون پال ببینید:

اولین تریلر فیلم ال کامینو با بازی آرون پال

  • سوال: مشخصن مردم باید برکینگ بد رو ببینن تا داستان فیلم رو بفهمن. «اگر بهتره با ساول تماس بگیری» رو هم ببینن، ارزش بیش‌تری داره؟

فکر نکنم با این گفته موافق باشم که باید حتمن بریکینگ بد رو ببینید تا داستان فیلم رو درک کنید. شاید با ندیدن بریکینگ بد یا بهتره با ساول تماس بگیری، ارزشش کم‌رنگ‌تر باشه. خب، بیش‌تر بریکینگ بد ولی فکر می‌کنم کسایی که بریکینگ بد رو ندیدن هم می‌تونن فیلم رو ببینن. بدون لو دادن داستان می‌تونم بگم اتفاقی که برای شخصیتت می‌افته، بیننده رو جلب می‌کنه. حتا اگر با سریال‌های قبلی آشنایی کامل نداشته باشه. با همه‌ی این‌ها، آره. بریکینگ بد رو ببنین.

فکر می‌کنم باید بهتره با ساول تماس بگیری رو چندین بار ببینن.

و در کنارش تمام قسمت‌های پرونده‌های ایکس اونم مهمه.

  • سوال: آرون، واکنشی که نسبت به خبر مرگ احتمالی‌ت تو فصل یک داشتی چی بود؟

ناراحت بودم. راستشو بگم خیلی داغون بودم.

به نظر من که باید زنده موندنت رو جشن بگیری. این‌قدر خوب بودی که امکان خارج کردن شخصیتت فراهم نبود.

فکر کردم قراردادم برای کل سریال باشه و بعد برای یک فصل یا یک فصل و نیم بعد هر وقت فیلم‌نامه دستم می‌رسید می‌گفتم دیگه ته خطه.

آره، و برایان کرنستون هم اصلن از این موضوع سواستفاده نکرد

اون آشغال هیچ کمکی به این وضعیت نمی‌کرد! می‌گفت: «فیلم‌نامه‌ی قسمت بعد رو خوندی؟ گرفتی؟» بعد یه نفس عمیقی کشید. منو بغل می‌کرد. گفتم: «چی؟» می‌گفت: «خب قرار بود بالأخره یه روزی تموم شه ولی قراره با افتخار از سریال بری بیرون.» چیزی شبیه این. می‌گم: «در مورد چی داری حرف می‌زنی؟» می‌گفت: «به‌م زنگ بزن تا با هم صحبت کنیم.» بعد همین‌جوری سرش رو انداخت و رفت. بعد برمی‌گشتم و سریعن می‌رفتم به اتاق تولید و می‌گفتم: «فیلم‌نامه رو بهم بدن.» می‌گن هنوز آماده نیست. ولی برایان که دیده، من هم باید ببینم و بعد دیدم فیلم‌نامه رو نگه داشتن چون می‌دونن قراره منو بکشن.

در کنار تماشای گفت‌وگوی وینس گیلیگان و آرون پال ببینید:

دومین تریلر فیلم ال کامینو: یک فیلم برکینگ بد

  • سوال: از اولین ملاقات‌تون چی یادتون می‌آد؟

ما سر فاز انتخاب بازیگر با هم ملاقات کردیم. می‌رم تو دفتر. وینس به رزومه‌م نگاه کرد و گفت: «تو چه قسمتی از پرونده‌های ایکس بودی؟» به‌ش گفتم. گفت: «اه، تو بازیگر نقش کاپیتان دریایی وینکی هستی!لقبم تو کالج این بود.» لحظه‌ای که این رو گفت فشار زیادی از روی شونه‌هام برداشته شد.

  • سوال: آرون، تو روزهای ابتدایی ساخت فصل اول بریکینگ بدچه چیزی از برایان کرنستون یاد گرفتی که هنوز هم یادته؟

هر چیزی که همه‌ی نماهایی که بالای کمرن. هیچ‌وقت شلوار نپوش!

نمی‌خوای جریان خونی که برای بازی نیاز داری تو پایین‌تنه‌ت گیر کنه وقتی باید بره تو مغزت

این رو تو قسمت اول با زیرشلواری سفیدش گفت.

روز قبل از این که اون صحنه از قسمت اول رو بگیریم، گفتم: «برایان، تو شلوار گرم‌کن راحت‌تر نیستی؟» گفت: «آره، قطعن خیلی راحت‌تر هستم.» گفتم: «خب می‌خوای بپوشی؟» گفت: «نه، چرا؟» گفتم: «خب می‌خوام راحت باشی.» گفت: «راحتی هیچ ارتباطی با این قضیه نداره. چه چیزی مناسب این صحنه‌ست؟» گفتم: «خب زیرشلواری.» گفت: «باشه،همونو می‌پوشم.»

خیلی راحت می‌شه گفت حرفه‌ای‌ترین و نابالغ‌ترین آدمی‌یه که تو عمرم دیدم. به شکل غیرقابل‌باوری با استعداده ولی در عین حال به بهترین شکل به شدت ادا و اطوار درمی‌آره. دائمن تو نامناسب‌ترین جاها تیکه می‌پرونه ولی بهترینه.

  • سوال: آرون، درخواستی برای لباس خاص تو این فیلم داشتی؟

راستش یه ژاکت چرمی خفن داشتی که تنت کردیم و بعد این‌قدر می‌خواستم شبیه تو باشم که باید یه دونه برای خودم می‌خریدم.

بیا برای افتتاحیه جفت‌موون بپوشیمش. خیلی عالی و دوست‌داشتنی می‌شه.

در کنار تماشای گفت‌وگوی وینس گیلیگان و آرون پال ببینید:

مصاحبه با آرون پال | در عصر طلایی تلویزیون

  • سوال: آرون، قبلن گفته شده که تو و برایان فیلم‌نامه‌ی قسمت پایانی سریال رو تو خونه‌ی برایان خوندین فیلم‌نامه‌ی فیلم رو کجا خوندی و واکنشت چی بود؟

فکر کردم مناسب بود

منم همین‌طور! باید به طرفدارها چیزی که می‌خوان رو بدیم. می‌دونی چی می‌گم؟ اولین بار فیلم‌نامه‌ی این فیلم رو روی کاناپه‌ای که تو دفترشه خوندم. بعد صفحه‌ی آخر فیلم‌نامه رو بستم و برای یه لحظه در سکوت نشستم. به همین مرد گفتم: «چه آدم نابغه‌ای‌یه!»

آنونس

پاتریک استوارت در گفت‌وگو با ورایتی | هم من پیر شدم هم کاپیتان پیکارد

پاتریک استوارت
 روز اول سر صحنه چه‌طور بود؟ دوباره به عنوان کاراکتر؟

پاتریک استوارت: راستش احساس می‌کردم معذبم. انگار لباس زیر اشتباهی پوشیده باشم یا همچین چیزی!

 

 با برگشتن تحت عنوان ژان لوک پیکارد، فکر می‌کنی حالا چه چیز جدیدی می‌تونی به کاراکتر اضافه کنی؟ یا چه خصوصیت‌هایی هستن که برای جست‌وجو درباره‌شون هیجان داری؟

قرار نیست من چیزی به کاراکتر اضافه کنم، بلکه خود روایت باید چیزی به کاراکتر اضافه کنه. همین الانش هم چند تا سورپرایز جدی داشتیم، مثلن وقتی ژان لوک باهاشون ملاقات می‌کنه روش تأثیر می‌ذارن. این تجربه‌ها اصلن شبیه چیزی نیست که می‌شد در پیشتازان فضا، اینترپرایز دید. به نظرم از قبل توقعاتی وجود داشتن. ما فقط یه صحنه رو در استودیو در سانتا کلاریتا گرفتیم، همین. بقیه‌ی هفته رو به واین کانتری در شمال سانتا باربارا رفتیم. دو ساعت بود که سر صحنه بودیم و باید به خودم یادآوری می‌کردم که ژان لوک هفده سال قبل هم پاتریک استوارت بود. خوبیش این بود که ژان لوک تنها کسی نبود که پیر شده بود، منم پیر شده بودم. بنابراین اینو در پس ذهنم نگه داشتم و چیزی نگذشت که کار برام جذاب شد. کارایی هستن که دیگه نمی‌تونم انجام بدم. ژان لوک هر کاری می‌تونست انجام بده، اما حالا حتا خم شدن هم گاهی برام سخته! پس شاید حالا بیش‌تر شبیه آدما شده.

تریلر سریال Star Trek: Picard | بازگشت کاپیتان پیکارد!

همون‌طور که از تریلرها دیدیم، ژان لوک یه دوستِ سگ داره؛ یه پیت‌بول اگه اشتباه نکنم، نه؟

اسم اون سگ دینروئه. من ازشون یه حیوون خونگی خواستم. در چند سال اخیر من و زنم عاشق سگ‌ها شدیم، به خصوص پیت‌بول‌ها که البته در موردشون چیزای خوبی نمی‌گن. خیلی عادلانه نیست. خلاصه، گفتم یه سگ می‌خوام که تمام مدت کنارم باشه، ولی باید پیت‌بول باشه. تا این‌که یه روز دینرو رو آوردن که حدود هشتاد پوند وزنشه. فک این سگ‌ها خیلی بزرگه، ولی می‌دونین، تنها اثرش اینه که لبخندشون بزرگ‌تر از بقیه می‌‌شه! همیشه هم دارن می‌خندن. خلاصه، دینرو تا حالا کار خاصی نداشته، اما امیدوارم دوباره اونو ببینیم. در این بخش اول، هیچ نشونه‌ای از کارداسین‌ها نیست. اونا همونایی بودن که من رو تحت شکنجه قرار دادن. البته شکنجه‌‌گر اصلی یه بازیگر انگلیسی بود که قبلن یه بار باهاش کار کرده بودم و نمی‌تونم بگم چه‌قدر تحسینش می‌کنم. اسمش دیوید وارنره. برای همین بابت این‌که دست‌هامو بست و از سقف آویزونم کرد بخشیدمش! چون افتخار می‌کردم که اون داره این کار رو باهام می‌کنه!

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

 

ادامه مطلب

تلویزیون

در پشت‌صحنه‌ی سریال You چه می‌گذرد؟ | آشنایی با عشق

سریال You

زیرنویس فارسی اختصاصی از آرت‌تاکس: در کلیپی از پشت‌صحنه‌ی سریال You با عشق جدید قاتل سریالی این مجموعه تلویزیونی آشنا شوید.

در کنار تماشای کلیپ سریال You ، از این سریال بیش‌تر بدانید:

فصل دوم سریال «تو» که به تازگی روی نتفلیکس منتشر شده است، در ادامه‌ی ماجراهای جو گلدبرگ است و آن‌چه که او به عنوان «عشق» از آن یاد می‌کند. او که سعی دارد گذشته‌ی خود را به فراموشی بسپارد و همه‌چیز را از نو شروع کند، از نیویورک به لس‌آنجلس نقل‌ مکان و هویتی جدید برای خودش اختیار می‌کند.

در کنار کلیپ جدید سریال وست ورلد ببینید:

کلیپ جدید سریال وست ورلد | در نگاه وست ورلد جهان به چه شکل رقم خواهد خورد؟

او که تصمیم گرفته از اشتباهاتش درس بگیرد، از عشق فراری‌ست؛ اما با دیدن زنی سرزنده به نام لاو کویین، عادات گذشته‌ی جو دوباره راه‌شان را به زندگی او باز می‌کنند. با این حال، این بار به نظر می‌رسد جو عشق حقیقی زندگی‌اش را پیدا کرده است.

پن بجلی و امبر چایلدرز از بازیگران فصل قبلی سریال هستند که دوباره حضور یافته اند و در کنار آن‌ها، ویکتوریا پدرتی، جنا ارتگا و جیمز اسکالی حاضر شده‌اند که از بازیگران جدید این فصل هستند. ده قسمت جدید این سریال در تاریخ بیست‌وششم دسامبر ۲۰۱۹ منتشر شد و طبق آخرین اخبار، نتفلیکس آن را برای فصل سوم هم تمدید کرده است.

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

آنونس

تریلر سریال Kidding را در روز تولد جیم کری با زیرنویس فارسی ببینید

تریلر سریال Kidding

زیرنویس فارسی اختصاصی از آرت‎تاکس: تریلر سریال Kidding را با بازی جیم کری، فرانک لانگلا، جودی گریر و کول آلن با کیفیت دلخواه ببینید

در کنار تماشای تریلر سریال Kidding از آن بیش‌تر بدانید:

«شوخی کردن»، سریال تلویزیونی کمدی- درام به کارگردانی و تهیه‌کنندگی میشل گوندری‌ست که اولین بار در نهم سپتامبرسال ۲۰۱۸ از شبکه‌ی شوتایم پخش شد. داستان سریال، درباره‌ی مجری تلویزیونی محبوب بچه‌ها، جف پیکریلوست که با وجود موفقیت سرشار در حرفه‌اش، در زندگی شخصی خود با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کند.

در کنار تماشای تریلر سریال Kidding بیش‌تر ببینید:

تریلر فصل چهارم سریال فارگو | جنایت با چاشنی سانتی‌مانتال

از جمله بازیگران این سریال می‌توان به جیم کری، فرانک لانگلا، جودی گریر و کول آلن اشاره کرد. جیم کری و میشل گوندری پیش از این در فیلم «درخشش ابدی یک ذهن بی‌آلایش» با یکدیگر همکاری کرده‌اند.

 

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها