art-970215993

با پرفروش‌ های نشر قطره آشنا شوید | آثاری از اروین یالوم، شهلا حائری و الیف شافاک

سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران | اگر قصد رفتن به نمایشگاه دارید با پرفروش‌های نشر قطره آشنا شوید

با پرفروش‌ های نشر قطره آشنا شوید:

۱– آتش از پشت شیشه

«آتش از پشت شیشه» آخرین رمان شهلا حائری استاد و مدیر برنامه‌ی مطالعات زنان دانشگاه بوستون آمریکاست.

رمان «آتش از پشت شیشه» داستان زندگی زنی به نام میناست که زندگی و خانواده‌اش را دوست دارد، اما نمی‌داند چقدر باید به همسرش اعتماد کند. مینا باید موانع بزرگی را از پیش رو بردارد تا زندگی‌اش را حفظ کند.

در این رمان زندگی و افکار زنان امروزِ جامعه، سوژه‌ی اصلی‌ست و مضمون آن حول حسادت، بدخواهی، شک، دودلی و بی‌اعتمادی و اعتماد می‌چرخد.

۲- خلق‌شدگان یک روز

دکتر اروین یالوم  Irvin Yalom استاد روان‌پزشکی دانشگاه استنفورد آمریکاست. او علاوه بر فعالیت در شاخه‌ی درمان، بیشتر به‌عنوان نویسنده‌ی رمان‌های روان‌شناختی شهرت دارد. یالوم در «خلق‌شدگان یک روز»، «یک روز» را نماد فناپذیری انسان و زندگی گذرا و کوتاه او در نظر گرفته است. او با کلامی شیوا، طرحی ساده و مکالمات خودمانی پزشک و بیمار، داستان را طوری پیش می‌برد که گویی خود خواننده در آن حضور دارد.

۳- اسکندر

الیف شافاک نویسنده‌ی ترک‌تبار رمان اسکندر را در سال ۲۰۱۱ نوشت. در این کتاب برعکس سایر رمان‌های شافاک عشق کم‌رنگ‌تر دیده می‌شود.

اسکندر داستان روستاییانی‌ست که به امید زندگی بهتر به شهرهای بزرگ مهاجرت می‌کنند و کودکان‌شان در شهرها بزرگ می‌شوند. در این رمان، جوانان مهاجر بازیگر اصلی میدان هستند. آن‌ها بخشی از جامعه‌ای هستند که بزرگ‌ترهای خود را در تقابل با خویش می‌بینند و مدرنیته را در مقابل سنت‌های قدیمی مغلوب می‌پندارند. آن‌‌ها لباس‌های غربی می‌پوشند؛ به موزیک‌های غربی گوش می‌دهند اما خصلت‌های شرقی را همچنان در خود حفظ کرده‌اند.»

 

بیش‌تر ببینید:

معرفی رمان بازمانده‌ روز، شناخت جهان ایشی‌گورو از دریچه‌ی یک ترجمه‌ی درخشان | لینک تماشا

 

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *