art-9702181006

با پرفروش‌ های نشر ققنوس آشنا شوید | آثاری از کازوئو ایشی‌گورو، کیم هیون هی و یاسمن خلیلی‌فرد

سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران | اگر قصد رفتن به نمایشگاه دارید با پرفروش‌های نشر ققنوس آشنا شوید

با پرفروش‌ های نشر ققنوس آشنا شوید:

۱- انگار خودم نیستم

رمان «انگار خودم نیستم» نوشته‌ی یاسمن خلیلی‌فرد روزمرگی‌های زندگی امروز را به‌‌تصویر می‌کشد. روزمرگی‌هایی که به‌مرور منجر به تحول انسان می‌شوند. این رمان هفت راوی دارد که فصل‌های مختلف رمان با اسامی راوی آن فصل نام‌گذاری شده است.

خلیلی‌فرد می‌گوید: «این گم‌گشتگی و این‌که عده‌ای گویی دیگر خودشان نیستند، داستان زندگی خیلی از ماست. انگار خودم نیستم رمانی رئالیستی‌ست که راوی‌ها رویدادهای گذشته و حال آن را به هم پیوند می‌زنند.»

۲- روح گریان من

«روح گریان من» داستان زندگی زنی‌ست که تحت حکومت کره‌ی شمالی، در نوجوانی از خانواده‌اش جدا شد، سخت‌ترین آموزش‌های نظامی را از سرگذراند، به‌عنوان جاسوس به بسیاری از کشورهای جهان سفر کرد و یکی از خوف‌ناک‌ترین مأموریت‌های جاسوسی ممکن را به سرانجام رساند. او فرصت یافت از فراز و نشیب‌های زندگی پرماجرا، دردناک و سرشار از ترس و رنج خود و حکومت مرموز کره‌ی‌ شمالی بگوید و پس از ترجمه‌ی کتابش به یازده زبان زنده‌ی دنیا، افراد بسیاری از داستان زندگی کیم هیون هی kim hyun hee باخبر شدند. این کتاب شرح حال جذاب‌ترین جاسوس تاریخ کره است؛ شرح حال یک جاسوس زن.

فرشاد رضایی مترجم کتاب معتقد است «روح گریان من» کتابی‌ست که برای زمانه‌ی ما و به‌خصوص دوره‌ی ما مناسب، درخور حال و کارآمد است.

۳- هرگز رهایم مکن

«هرگز رهایم مکن» نوشته‌ی کازوئو ایشی‌گورو نویسنده‌ی انگلیسی ژاپنی‌تبار است که بسیاری آن را بهترین کار این نویسنده می‌دانند.

راوی رمان کتی اچ ۳۱ ساله و پرستار است، داستان از دوران کودکی او آغاز می‌شود. کتی و دوستانش انسان‌هایی واقعی نیستند. آن‌ها شبیه‌سازی شده‌اند تا اعضای بدن خود را بی‌هیچ پرسشی اهدا کنند. افرادی که ابتدا به‌نظر می‌رسد عادی هستند، عواطف انسانی را به‌خوبی درک می‌کنند و مثل انسان‌ها زندگی می‌کنند.

«هرگز رهایم مکن» یک رمان علمی‌ـ‌تخیلی است اما نمی‌توان این رمان را در طبقه‌بندی‌های رایج قرار داد چرا که این رمان یک کتاب سرگرم‌کننده است.

 

دیدن ویدیوهای اختصاصی آرت‌تاکس از سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران  | لینک تماشا

 

پرفروش‌های دیگر نشرها:

پرفروش‌های نشر به نگار | لینک تماشا

پرفروش‌های نشر افراز | لینک تماشا

پرفروش‌های نشر چشمه |  لینک تماشا

 

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *