با ما همراه باشید

با پرفروش‌ های نشر چشمه آشنا شوید:

۱– عشق و چیزهای دیگر

رمان تازه‌ی مصطفی مستور «عشق و چیزهای دیگر» روایتی ساده و پرکشش است.

این رمان، داستان روایت عاشقی یک پسر جوان و رسیدن به معشوقش پرستوست. پرستویی که برای او مثل نان بود. مثل متوفورمین و انسولین برای بیمار دیابتی بود. راوی داستان، هانی یادگاری، متولد اهواز است که پنج سال بعد از شروع جنگ متولد می‌شود و پانزده سال بعد از شروع جنگ به دانشگاه می‌رود و نوزده سال و ده ماه و دوازده روز بعد از پذیرش قطعنامه‌ی ۵۹۸ عاشق پرستو می‌شود. او که در دانشگاه تهران فیزیک می‌خواند، نسبت خود را با جنگ بیان می‌کند و شرح می‌دهد که چرا بر فاصله‌ی اتفاق‌های مهم زندگی‌اش با جنگ تاکید دارد.

۲- هرس

هرس دومین رمان نسیم مرعشی روایتی‌‌ست تلخ از جنگ ایران و عراق. جنگی که زندگی‌ها را هرس کرد. این رمان با استفاده از فضاهای متعدد روایی سرنوشت خانواده‌ای خوزستانی به نام‌های رسول و نوال است که با شروع جنگ و مرگ اولین فرزندشان هیچگاه به شکل عادی خود باز نمی‌گردند. هَرَس رازهایی را روایت می‌کند که سرنوشتِ پسران و مادرانی را رقم زد که در لایه‌های تاریخی غلیظ گم شدند…

۳- هربار که معنی زندگی را فهمیدم عوضش کردند

کتاب «هربار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند» یک کتاب فلسفی عامیانه است با چاشنی طنز. دانیل کلاین Daniel Klein ، نویسنده‏‌ی کتاب، در ایام جوانی به امید این‌که از طریق افکار فلاسفه به بهترین شیوه‌‏ی زیستن و زندگی پی ببرد، جملات قصار فلاسفه‏‌ی محبوبش را در دفترچه‌ای می‌نوشته. این کتاب حاصل بازنویسی این یادداشت‌ها در فصل‌هایی کوتاه است.

 

دیدن ویدیوهای اختصاصی آرت‌تاکس از سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران  | لینک تماشا

 

بیش‌تر ببینید:

مرور کارنامه‌ی ۱۶ساله‌ی مصطفی مستور | لینک تماشا

معرفی رمان «من منچستر یونایتد را دوست دارم» | لینک تماشا

دیدار با عادل فردوسی‌پور به بهانه‌ی چاپ پنجاهم «هنر شفاف اندیشیدن» | لینک تماشا

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید