با ما همراه باشید

زیرنویس اختصاصی از آرت‌تاکس: ورایتی در برنامه‌ای اختصاصی نامزدهای احتمالی آکادمی اسکار را در بخش‌های اصلی بررسی می‌کند و در این قسمت به پیش بینی بهترین بازیگر مرد اسکار ۲۰۲۰ می‌پردازد: از درایور و فینیکس تا دنیرو و دی‌کاپریو

آدام درایور | داستان ازدواج

جنل رایلی: احتمالات زیادی وجود دارن و مطمئن نیستم کی می‌بره. یک نفر و فقط یک نفر هست که به نظر من احتمال نامزد شدنش قطعی‌یه اونم آدام درایور از داستان ازدواجه. داره همه‌ی کارهای درست رو انجام می‌ده. فیلم موفقی داره که اجراش، مشخصن برای رقابته. تبلیغات تا جایی که تونسته، انجام شده. یکی از بهترین بازیگرهای حال حاضر دنیای سینماست و فکر نکنم کسی بتونه با این موضوع مخالفت کنه.

واکین فینیکس | ژوکر

مارک مالکین: فکر می‌کنم اون قطعی‌یه ولی واکین فینیکس هم به نظرم حتمن نامزد می‌شه. با هر کسی در مورد ژوکر صحبت می‌کنی، حتا اگر فیلم رو دوست نداشتن همیشه بعدش می‌گن ولی واکین فوق‌العاده‌ست و کاملن به ژوکر تبدیل شده. به نظرم دو نفر قطعی، آدام و واکین هستن.

رابرت دنیرو | مرد ایرلندی – لئوناردو دی‌کاپریو | روزی روزگاری در هالیوود

جنل رایلی: بازیگرهای زیادی هستن که اجراهای فوق‌العاده‌ای دارن که از حضورشون مطمئن نیستم. مثلن رابرت دنیرو و لئوناردو دی‌کاپریو، جفت‌شون بهترین بازی زندگی‌شون رو ارائه می‌دن.. نمی‌دونم چه‌قدر دارن تبلیغ می‌شن و این تأثیر داره.

مارک مالکین: فکر می‌کنم علاقه‌ای که برای لئو و دنیرو داریم احتمال نامزد شدن‌شون کم نیست ولی بازم می‌گم، مطمئن نیستم می‌برن یا نه.

در کنار تماشای پیش بینی بهترین بازیگر مرد اسکار ۲۰۲۰ از صفحه‌ی اختصاصی فیلم مرد ایرلندی دیدن کنید

آنتونیو باندراس | رنج و افتخار

جنل رایلی: بعد کسایی مثل آنتونیو باندراس هستن که جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد فستیوال کن رو برای رنج و افتخار گرفت.

مارک مالکین: از بهترین اجراهاشه و نقشش رو با زیبایی هر چه تمام‌تر بازی کرده. در کنار این‌ها براش تبلیغ شده و همه‌جا اسمش رو می‌بینیم.

تارون اجرتون | راکت‌من

جنل رایلی: تارون اجرتون از راکت‌من که نهایت توانش رو گذاشته. وقتی راکت‌من پخش شد، خیلی‌ها به شوخی گفتن اگر رامی مالک تونست برای راپسودی بوهمی ببره، تارون اجرتون باید جایزه رو بگیره‌.

مارک مالکین: ولی مشکل اینه که این‌قدر زود پخش شد و افتتاحیه‌ش تو جشنواره‌ی کن بود. برای همین باید براش تبلیغ بشه و جون بگیره. از طرفی بردن رامی مالک به ضررش تموم می‌شه. مردم می‌گن به رامی مالک برای راپسودی بوهمی دادیم. ولی کار تارون کاملن متفاوته.

جنل رایلی: راکت‌من هم فیلم خیلی بهتری‌یه.

جاناتان پرایس | دو پاپ

جنل رایلی: بعد جاناتان پرایس رو از دو پاپ داریم که خیلی سخته نادیده گرفتش.

مارک مالکین: مردم برای دو پاپ هیجان‌زده هستن برای این که انتظار همچین چیزی رو نداشتن. سر اولین نمایش من فیلم رو دیدم و وقتی مردم داشتن بیرون می‌رفتن می‌گفتن اصلن فیلمی نبود که انتظارش رو داشتیم. خیلی‌ها قبل دیدنش فکر می‌کنن داستان، بحث مذهبی بین دو نفره و سنگین و تاریکه ولی خیلی خنده‌داره و جذاب. این دو بازیگر فیلم رو برای خودشون کردن.

ادی مورفی | اسم من دولمایت است

جنل رایلی: بعد بازیگری داریم که من بعد دیدن فیلمش، عاشقش شدم و وقتی این فیلم رو قبل تورنتو دیدم. ادی مورفی تو اسم من دولمایت است. فکر کنم یک سری دست کم گرفتنش. احتمالن گلدن‌گلوب کمدی رو ببره و چون فیلم روی نت‌فلیکسه، همه فیلم رو دیدن. تو این فیلم بازیگر خیلی خوبی‌یه. در کنار این، مجری برنامه‌ی آخر دسامبر «شنبه شب، زنده» هستش که خیلی به‌ش کمک می‌کنه.

رابرت پتینسون | فانوس دریایی

جنل رایلی: این‌ها رو بذاریم، کسایی مثل رابرت پتینسون از فانوس دریایی رو داریم.

مارک مالکین: همه تا الآن فهمیدن که فانوس دریایی از فیلم‌های موردعلاقه‌مه و کارش، اجرای خیلی خوبی‌یه. رابرت و ویلم دفو برای مکمل فوق‌العاده‌ن.

آدام سندلر | الماس‌های نتراشیده

مارک مالکین: آدام سندلر تو الماس‌های نتراشیده که یکی دیگه از فیلم‌های موردعلاقه‌مه. فکر می‌کنم آدام سندلر کسی‌یه که باید از این که فقط به عنوان بازیگر کمدی دیده بشه، بگذره.

جنل رایلی: تا به حال نقش‌های فوق‌العاده متعددی داشته.

مارک مالکین: بذار بگم اگه دست من بود، نامزد می‌شد.

کریستین بیل و مت دیمون | فورد علیه فراری

جنل رایلی: فکر می‌کنم کریستین بیل برای فورد علیه فراری هم شانس نامزد شدن داره. به همراه مت دیمون خیلی خوبن. فکر می‌کنم خیلی‌ها از اون فیلم خوش‌شون خواهد اومد.

مارک مالکین: فورد علیه فراری فیلم خوبی‌یه ولی به نظرم نه کریستین و نه مت نامزد می‌شن. نه که شانسی ندارن ولی وقتی به بازیگرهای دیگه نگاه می‌کنین و در کنار این، کریستین و مت باید با هم رقابت کنن برای این که جفت‌شون، نقش اصلی رو نشونه گرفتن.

پاول والترهاوزر | ریچارد جول

جنل رایلی: دو تا فیلم هم هست که هنوز ندیدیم. پاول والترهاوزر تو فیلم ریچارد جول که صرفن براساس تریلر می‌شه گفت فوق‌العاده‌ست.

جورج مک‌کی | ۱۹۱۷

جنل رایلی: جورج مک‌کی تو ۱۹۱۷ که هنوز ندیدیم. ممکنه صحنه‌ی رقابتو کلن عوض کنه.

ادوارد نورتون | بروکلین بی‌مادر

جنل رایلی: فیلم ادوارد نورتون بروکلین بی‌مادر از دید فروش موفق نبوده ولی مخاطبان صنف بازیگری جذاب باشه. خیلی برای خودنمایی‌یه.

مارک مالکین: جذابیت زیادی نداره.

جنل رایلی: اول برای صنف بازیگران پخش بشه بعد ببینیم.

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنونس

موزیک ویدیو فیلم انیمیشن آخرین داستان با صدای شهرام ناظری

موزیک ویدیو فیلم انیمیشن آخرین داستان

موزیک ویدیو فیلم انیمیشن آخرین داستان تازه‌ترین فیلم سینمایی اشکان رهگذر با صدای شهرام ناظری و آهنگسازی فرید الهامی

معرفی انیمیشن آخرین داستان

انیمیشن آخرین داستان اولین انیمیشن بلند سینمایی به کارگردانی اشکان رهگذر است که از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۶ در استودیو هورخش تولید شده است. داستان این فیلم برداشتی آزاد از داستان «ضحاک» شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی است.

در کنار موزیک ویدیو فیلم انیمیشن آخرین داستان ببینید:

معرفی انیمیشن آخرین داستان

خلاصه داستان انیمیشن آخرین داستان

در دورانی که سایه «اهریمن» بر سرزمین‌ها سیطره یافته، «جمشید کی» با سپاهی متشکل از متحدانش و با تکیه بر فرّ خود در مقابل سپاهیان اهریمن صف آرایی می‌کند، به خواست «یزدان» جمشید بر اهریمنیان ظفر می‌یابد. جمشید بر تخت تکیه زده و مغرور از ظفر، خود را دارای فراست ایزدی می‌داند. وی متحدان را برای اشغال سرزمین‌های دیگر و شکار اهریمن فرا می‌خواند اما یزدان از وی روی برگردانده و فرّ و فراست جمشید را از وی می‌ستاند. جمشید تنها، گرفتار طمع و جنونی سیری ناپذیر می‌شود. وی دخترش «شهرزاد» را تنها می‌گذارد و به شورای وزراء وصیت می‌کند تا در زمان غیابش «مرداس» متحد و والی سرزمین‌های جنوبی بر تختش تکیه زند. جمشید فردای همان روز با سپاهی از غیورترین سربازانش برای شکار اهریمن عازم سرزمین‌های شمالی می‌شود و دیگر هیچ‌گاه بازنمی‌گردد. مرداس مرده‌است و به دستور شورا تنها فرزند و جانشینش «ضحاک» به نیابت از پدر بر تخت جمشید تکیه می‌زند، اما صد افسوس که وجود ضحاک، آبستن پاره‌ای از تاریکیست. تاریکی وجود ضحاک بر شهر سیطره می‌یابد و جمکرد در تاریکی و ترس غوطه ور می‌شود. اما دگر بار چرخش ایام به گردش درمی آید و با رفتن جمشید کودکی در دل مردمان سرزمین «جمکرد» و در آغوش کشاورز زاده‌ای متولد می‌شود که نامش را «آفریدون» می‌گذارند…

صداپیشگان انیمیشن آخرین داستان

پرویز پرستویی، لیلا حاتمی، حسن پورشیرازی، اشکان خطیبی، بیتا فرهی، حامد بهداد و شقایق فراهانی

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

زهرا بهروزمنش در صندلی قرمز: اتفاق باید سر وقتش بیافتد!

زهرا بهروزمنش

گفت‌وگو با زهرا بهروزمنش بازیگر جوان فیلم «قسم» است. او بازیگری را همه‌ی زندگی‌اش می‌داند و از تفاوت‌های بازیگری تئاتر و سینما و پروسه‌ی انتخابش برای این فیلم می‌گوید

بازیگری در کجای زندگی‌ات قرار دارد؟

بازیگری کل زندگی من است و تمام برنامه‌هایم را براساس آن می‌چینم. به‌نظرم بازیگری تئاتر اصولی‌‌ترین شیوه‌ی کسب تجربه و آموزش است و با آن باید مانند یک علم برخورد شود.

چه‌ چیزی در تئاتر برای تو جذاب‌تر از سینماست؟

در تئاتر زندگی جریان دارد و درطول دوساعت بازی‌کردن کاراکتر، با آن زندگی می‌کنی که هرروز این قضیه تکرار می‌شود. گاهی ممکن است با یک نقش در تئاتر نزدیک شش ماه زندگی کنی که چنین فرصتی در سینما وجود ندارد. انگار تو تبدیل به خدا می‌شوی و کاراکتری با بدن، صدا و… خلق می‌کنی.

ماجرای انتخاب شدنت برای فیلم «قسم» چیست؟

پیش از «قسم» نیز در سینما کار کرده بودم. سال ۹۲ با امید توتونچی فیلمی به اسم «نور استنی» کار کرده بودم که ۹۳ در هنروتجربه اکران شد. نه سال با برادران محمودی آشنا هستم و با نوید محمودی در فیلم «هفت‌‌ونیم» تجربه‌ی کار داشته‌ام. قرار بود در کار مشترک برادران محمودی، نقش دختری افغان بازی کنم. من برای تمرین لهجه‌، مدت‌ها با دوستان افغان تمرین کردم تا آن که کار کنسل شد. آقای تنابنده برای معرفی بازیگر دختر افغانی با آقای محمودی تماس گرفتند. آقای محمودی من و چند تن از دختران افغانی را به آقای تنابنده معرفی کردند که در نهایت دستیار ایشان به من تماس گرفتند.  دو نکته برای نقش «نجمه» مورد اهمیت بود: باید در دوهفته زبان افغانی یاد می‌گرفتم و وزن کم می‌کردم. در عرض یک‌ماه و نیم ده کیلو کاهش وزن داشتم.

 

این گفت‌وگو نیز نکات جذاب‌ دیگری نیز دارد که می‌توانید آن را با کیفیت دل‌خواه‌تان ببینید

ادامه مطلب

راهنمای فیلم

نقد فیلم سرخ‌پوست | همه چیز برای سینما

نقد فیلم سرخپوست

نقد فیلم سرخپوست از نگاه محمدرضا مقدسیان

محمدرضا مقدسیان با حضور در استودیو آرت‌تاکس به نقد فیلم سرخ پوست ساخته نیما جاویدی پرداخت.

 

از محمدرضا مقدسیان بیش‌تر ببینید:

نقد فیلم آشفته‌گی | لینک تماشا

نقد فیلم بیست و سه نفر | لینک تماشا

 

از سرخ‌پوست بیش‌تر ببینید:

معرفی فیلم سرخ پوست | لینک تماشا

نشست خبری فیلم سرخ پوست در کاخ رسانه | لینک تماشا

فوتوکال فیلم سرخ پوست | لینک تماشا

 

دیگر ویدیوهای ما از سی‌وهفتمین جشنواره‌ی فیلم فجر را در صفحه‌ی اختصاصی این رویداد در آرت‌تاکس ببینید

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها