به یاد ناصر چشم آذر | صحبت‌ها، تصاویر اختصاصی و نظرات دیگران

ویدیویی از سردبیر آرت‌تاکس در رثای ناصر چشم آذر آهنگ‌ساز برجسته‌ی ایرانی که ۱۴ اردی‌بهشت ۱۳۹۷ درگذشت

خسرو نقیبی: «سال‌هاست ناصر کار می‌‌کند. فیلم و سریال و تله‌فیلم و …! زیاد قدر خودش را نمی‌داند. کدام‌یک از ما قدر خودمان را دانسته‌ایم؟ ناصر هم یکی از ما! با این تفاوت که ما باید قدر او را بدانیم و مراقبش باشیم و از احساس زیبا و مثال‌زدنی‌اش مراقبت کنیم تا هم‌واره «باران عشق» بسازد. زیبا و پر تصویر! ناصر  چشم آذر مرد باران‌هاست. مرد باران‌های موسمی.»

این‌ها را سیروس الوند نوشته است. بر دیباچه‌ی کتاب «باران عشق». باید این فعل‌ها را ماضی کرد؟ فقط بهانه‌‌ی پرکشیدن آ‌هنگ‌ساز، برای ماضی‌شدن افعال هر متنی در ستایش‌اش کافی‌ست؟ دل ما که نمی‌آید. بگذارید همراه سیروس الوند تکرار کنم که «سال‌هاست ناصر کار می‌کند.» بعد رفتنش هم. هربار، هر چه از او بشنویم، کار تازه‌ای خواهد بود. با هر حال تازه‌ی ما، ملودی چشم آذر هم تازه می‌شود. او ناصر چشم آذر است؛ چشم و چراغ موسیقی ایران.

این ویدیو یادمانی‌ست برای ناصر چشم آذر، در روزی که از میان ما رفت؛ از خلال ویدیوی بلندی که داشتم برای کتاب «باران عشق» حسین عصاران می‌ساختم. بخش‌هایی از گفت‌وگوی خودش با ما، تصاویری که از عصاران برای ویدیوی کتابش گرفته بودم و بخشی از موسیقی‌های آقای آهنگ‌ساز. کاملش بماند برای تکمیل آن ویدیو، ولی نمی‌شد امروز را بدون ساختن چنین چیزی گذراند؛ بدون از چشم آذر گفتن.

 

در همین‌باره:

گفت‌وگوی آرت‌تاکس را با ناصر چشم‌آذر سر تمرین کنسرتش در اسفند ۱۳۹۵ این‌جا تماشا کنید.

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه (2)

  1. گفت‌وگوی آرت‌تاکس را با ناصر چشم‌آذر سر تمرین کنسرتش در اسفند ۱۳۹۵ این‌جا تماشا کنید. این لینک چرا باز نمیشه دوستان ؟؟

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *