معرفی کتاب: چین خوردگی | به شیوه‌ی کیان فتوحی

هادی معصوم‌دوست | نشر هیلا | ۱۳۹۶ + گفت‌وگو با نویسنده‌ی کتاب چین خوردگی

چین خوردگی نوشته‌ی هادی معصوم‌دوست داستان نویس و مستندساز است. از معصوم دوست، پیش از این رمان «نُه مرگ» نیز به چاپ رسیده است.

چین خوردگی درباره‌ی زندگی مردی‌ ۳۵ ساله به نام کیان فتوحی‌ست که در یک شرکت فیلم‌برداری و تدوین کار می‌کند. کیان که زندگی یکنواختی دارد، دچار چین‌خوردگی می‌شود و بغض‌ها، کینه‌ها، میل به شورش، فرار و تسلیمِ زندگی‌اش را با ظرافت به‌تصویر می‌کشد.

چین خوردگی رمانی‌ست خوش‌خوان که مخاطب را وادار می کند آن را یک نفس بخواند. زبان رمان ساده است و سرراست، یعنی درست همان چیزی‌ست که باید باشد. سرگذشت این رمان پر از فراز و فرود است؛ از انتشار نسخه‌ی اینترنتی آن با نام «به‌شیوه‌ی کیان فتوحی» تا گرفتن مجوز ارشاد و تغییر نام آن به چین‌خوردگی.

در پشت جلد کتاب چین خوردگی آمده: زندگی مثل بعضی از این فیلم‌های هالیوودی نیست که طرف توی سه تا دیزالو اعتیادش را ترک می‌کند، توی سه تا دیزالو شغلش را عوض می‌کند و توی سه تا دیزالو زندگی‌اش را از نو می‌سازد. نمی‌دانست که بخش مهم داستان فاصله بین این دیزالوهاست که ما هیچ‌وقت نمی‌بینیمش. چندبار باید به گوش ماکان سیلی می‌زدم؟ چندبار باید تا صبح عذاب وجدان می‌گرفتم و نیمه‌شب می‌رفتم بالای سرش و گونه‌اش را می‌بوسیدم؟ چقدر می‌شد به تن و بدن مهتاب بپیچم؟ به بیزاری بعدش فکر کرده‌ای؟

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *