کریستف رضاعی در استودیو آرت‌تاکس | در دنیای تو ساعت چند است؟

گفت‌وگوی نسیم قاضی‌زاده با کریستف رضاعی به بهانه‌ی اجرای موسیقی‌های فیلم او در کنسرت نیمه‌ی اردی‌بهشت

گزیده‌ای از آثار کریستف رضاعی آهنگساز در روزهای ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت با حضور تعدادی از بهترین نوازندگان سازهای کلاسیک تهران به سرپرستی بردیا کیارس اجرا شد. به این بهانه کریستف رضاعی به استودیو آرت‌تاکس آمد تا از موسیقی‌های درخشانش در چندسال اخیر و اجرای آن‌ها روی صحنه بگوید.

کریستف رضاعی در فرانسه به دنیا آمده و از حدود دو دهه پیش در ایران زندگی می‌کند. این موزیسین تجربیات مختلفی در حوزه‌ی موسیقی تبلیغاتی، فیلم، تئاتر و تلفیقی داشته و فعالیت‌های چون تشکیل آنسامبل باروک و گروه نور را نیز در کارنامه دارد. رسیدن به سیمرغ بلورین بهترین موسیقی جشنواره‌ی فیلم فجر برای فیلم «نگار» در سال گذشته و همچنین برنده‌شدن جوایز خانه سینما، انجمن منتقدان و جشن حافظ به ترتیب برای موسیقی فیلم‌های «ماهی و گربه»، «در دنیای تو ساعت چند است؟» و «اژدها وارد می‌شود» از جمله افتخارات کریستف رضاعی است.

در کنسرت آثار کریستف رضاعی که در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار شد، منتخب آثار برنده سیمرغ بلورین بهترین موسیقی فیلم سی‌ودومین جشنواره فیلم فجر توسط ارکستر سازهای کلاسیک به اجرا درآمد.ترکیبی از یک کوارتت زهی؛ که در آن نوازندگانی چون بردیا کیارس، پریسا پیرزاده، لعیا اعتمادی و مهرداد عالمی و همچنین سایوری شفیعی (کلارینت)، آرمین قیطاسی (فلوت)، امیر دارابی (پیانو) و پریناز حیدری نژاد (گیتار کلاسیک) حضور داشتند. در این دو اجرا قطعاتی از موسیقی فیلم‌هایی چون «در دنیای تو ساعت چند است؟» به کارگردانی صفی یزدانیان، «نزدیک‌تر» به کارگردانی مصطفی احمدی، موسیقی تئاتر «متولد شصت‌ویک» به کارگردانی پیام دهکردی و همچنین فیلم «سعادت آباد» به کارگردانی مازیار میری توسط ارکستر نواخته شد. برای این دو کنسرت تمهیداتی هم اندیشیده شد که حین اجرای برخی از قطعات موسیقی فیلم‌های مذکور، تصاویری از آن فیلم‌ها نیز بر روی پرده نمایشگر سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به نمایش درآمد تا به تأثیرگذاری موسیقی‌های بی‌کلام ساخته‌ی کریستف رضاعی کمک کند.

 

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *