hirokoshi

کنزو هیروکوشی تهیه‌کننده‌ی مثل یک عاشق عباس کیارستمی از ایران می‌گوید

کنزو هیروکوشی تهیه‌کننده‌ی پروژه‌ی ژاپنی کیارستمی از سینمای این فیلم‌ساز بزرگ ایرانی و حضورش در ایران با دوربین آرت‌تاکس صحبت می‌کند

کنزو هیروکوشی تهیه‌کننده‌ی پروژه‌ی ژاپنی عباس کیارستمی از سینمای این فیلم‌ساز بزرگ ایرانی و حضورش در ایران با دوربین آرت‌تاکس صحبت می‌کند.

 

از میان حرف‌های کنزو هیروکوشی در بزرگداشت عباس کیارستمی:

  • در طول فعالیت کاری خود تهیه کننده حدود ۲۶ فیلم بوده‌ام که نیمی از آنها کارگردان‌های خارجی داشته‌اند. نخستین تفاوت او با بقیه کارگردان‌ها این بود که کیارستمی آنقدر بزرگ بود که درباره او چیزی نمی‌توانم بگویم. ضمن اینکه او تنها کارگردانی بود که سن بیشتری نسبت به من داشت. حدود ۲۳ سال با کیارستمی دوست بودم و تمامی فیلم های او در ژاپن را پخش کردم. کیارستمی حدود ۱۵ بار به ژاپن سفر کرد و هربار بیشتر از برنامه زمان بندی شده در ژاپن می ماند. او ژاپن را دوست داشت و از حضور در آنجا لذت می برد.
  • کیارستمی در هنگام حضور در ژاپن بسیار شاد بود. او را در ونیز، برلین و.. هم دیده بودم ولی چهره ی شادش در ژاپن را هیچ جای دیگر ندیدم. کیارستمی در ژاپن دوستان زیادی از منتقد، خبرنگار، هنرمند و.. و همینطور طرفداران فراوانی داشت. در خصوص بودجه فیلمی که با هم کار کردیم باید بگویم، بودجه «مثل یک عاشق» با میانگین بودجه فیلم در ژاپن برابری می کرد و نصف بودجه فیلم‌هایی بود که با فرانسوی ها کار کرده بودم.
لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *