با ما همراه باشید

کارگردان فیلم‌های سایه‌ی فیل و سبز کله غازی از آخرین اخبار مربوط به آثارش می‌گوید. در ادامه داستان آشنایی او با جشنواره‌ی نهال و تاثیر تشویق این جشنواره در سیر حرفه‌ای این فیل‌ساز را می‌شنویم. آرمان خوانساریان جشنواره نهال را یکی از مهم‌ترین رویدادهای فیلم کوتاه خوانده و جایگاه فعلی فیلم کوتاه ایران را در بالاترین سطح بین‌المللی می‌داند.. سپس نظر خود در مورد مفهوم فیلم‌کوتاه را تعریف کرده و تفاوت‌های آن با فیلم بلند را ذکر می‌کند. داور بخش آکادمی نهال، جوانسازی هیئت داوری بخش مسابقه را الزامی خوانده و فاکتوری ضروری برای پیشرفت این جشنواره می‌داند.

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌بندی نشده

گالری عکس روز سوم جشنواره ٣۶ فیلم فجر

ادامه مطلب

دسته‌بندی نشده

شادی کرم‌‏رودی از مشکلات تولید ” هنوز نه” می‏‌گوید

نویسنده‌ی فیلم هنوز نه از بازنویسی مشترک برگرفته شده از ایده‌ی آقای وزیردفتری می‌گوید و نتیجه‌ی کار را رضایت بخش دانسته و بازی فرهاد اصلانی و پانته‌آ پناهی‌ها را کمک شایانی به تولید این فیلم می‌داند. او از ویژگی‌های فیلم‌نامه نویسی در فیلم کوتاه می‌گوید و به انتقادهای صریح و دوست داشتنی مخاطبین جوان جشنواره نهال اشاره می‌کند.

ادامه مطلب

دسته‌بندی نشده

گفت‌و‌گو با علیرضا قاسمی | استعدادیابی، میوه‌‏ی اصلی نهال است

کارگردان فیلم وقت ناهار، از استقبال پرشور از نهال چهاردهم با وجود تغییرات گفته و راه موفقیت در فیلم‌سازی فیلم ساختن و عدم ناامیدی می‌داند. او مهم‌ترین ویژگی جشنواره نهال را استعدادیابی دانسته و آن را مشوقی برای فیلم‌سازان جوان معرفی میکند. فیلم وقت ناهار برنده‌ی جوایز بهترین عکس فیلم، بهترین بازیگر زن، بهترین فیلم داستانی بیشتر از ۱۵ دقیقه و جایزه بخش آکادمی شد. همچنین این فیلم نامزد نخل طلای فیلم کوتاه کن شده است و در سایر جشنواره‌های بین‌المللی حضور پررنگی داشته است و به جشنواره اسکار فیلم دانشجویی ۲۰۱۸ معرفی شده است.

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها