با ما همراه باشید

دانکرک / DUNKIRK فیلمی جنگی به کارگردانی و نویسندگی کریستوفر نولان است که در سال ۲۰۱۷ اکران می‌شود. داستان DUNKIRK در جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد و درباره‌ی تخلیه‌ی نیروهای بریتانیا، فرانسه و بلژیک از شهر دانکرک در فرانسه است. اصل ماجرا این است که سربازان متفقین از انگلیس، کانادا، بلژیک و فرانسه توسط سربازان مسلح آلمانی در سواحل دانکرک محاصره شده‌اند و بدین صورت عملیات تخلیه‌ی دانکرک از ۲۶ مه تا ۴ ژوئن ۱۹۴۰ شکل می‌گیرد…

هری استایلز، کنت برانا، تام هاردی، مارک رایلنس، جک لودن، آنوربن برنارد، فیون وایتهد، کیلین مورفی، جیمز دارسی، بری کیگان و تام گلین‌کارنی بازیگران اصلی فیلم هستند تا این یکی فیلم نولان علیرغم مردانه‌بودنش باز هم پرستاره باشد.

در سپتامبر ۲۰۱۵، برادران وارنر اعلام کرد که فیلم جدید کریستوفر نولان در تاریخ ۲۱ ژوئیه ۲۰۱۷ اکران خواهد شد. اواخر همان سال، ورایتی اعلام کرد که داستان آن درباره‌ی تخلیه‌ی سربازان بریتانیا، فرانسه و بلژیک از شهر دانکرک در فرانسه است و فیلمبرداری این فیلم در ماه مه ۲۰۱۶ در محل واقعی وقوع این رخدادها آغاز خواهد شد و درنهایت فیلم در همین تاریخ بر روی فرمت فیلم آی‌مکس ۶۵۵ میلی‌متری ضبط شد. می‌گویند این جاه‌طلبانه‌ترین پروژه‌ی نولان از ابتدای فیلم‌سازی‌اش تاکنون است. جاه‌طلبانه‌تر از INCEPTION حتمن چیز عجیب‌وغریبی خواهد بود.

تریلر نهایی فیلم DUNKIRK را با زیرنویس فارسی اختصاصی آرت‌تاکس در همین صفحه ببینید.

آنونس

تریلر جدید قسمت دوم فیلم منجمد/Frozen زیر ذره‌بین

فیلم Frozen

دیزنی بالاخره تریلر قسمت دوم فیلم Frozen را منتشر کرد. تمرکز قسمت دوم این انیمیشن روی پیدا کردن ریشه‌‌ی نیروهای الساست. این‌جا به بررسی دوازده جزئیاتی می‌پردازیم که ممکن است از زیر دست‌تان در رفته باشد. علاوه‌بر دیدن این ویدیوی تحلیلی، می‌توانید نسخه‌ی  مکتوب آن را مطالعه کنید:

نکته‌ی اول: درک گذشته

اولین صحنه‌ی تریلر، السا را در حال مقابله با امواج غول‌آسا نشان می‌دهد. این که السا با اقیانوس‌ مشکل داشته باشد، از نظر داستانی منطقی به نظر می‌آید. چون به هر حال پدر و مادرش را در یک طوفان در اقیانوس از دست داده است. جدل او با امواج ممکن است نشان‌دهنده‌ی این باشد که در حال تلاش برای دست یافتن به درک بهتر از گذشته‌اش است.

نکته‌ی دوم: ناک؛ محافظ راز جنگل

بعد از این‌که امواج او را در بر می‌گیرند، السا در برابرش اسبی ساخته‌ شده از آب می‌بیند که با چشمان درخشان آبی به او خیره شده. خلاصه‌ی رسمی فیلم توضیح می‌دهد که اسم این موجود «ناک» است؛ یک روح آبی اسطوره‌ای که شکل اسب به خودش می‌گیرد و با استفاده از قدرت اقیانوس، از راز جنگل محافظت می‌کند. این ارواح جادویی، اغلب در بین اساطیر اسکاندیناوی دیده می‌شوند که یکی از عوامل مهم تاثیرگذار روی یخ‌زده هستند.

در کنار تریلر قسمت دوم فیلم Frozen زیر ذره‌بین ببینید:

تریلر جدید ژوکر زیر ذره‌بین

نکته‌ی سوم: ترول‌ها

به نظر می‌رسد وجود ترول‌ها دیگر راز نیست، چون پابی بزرگ در حالی جلوی السا ظاهر می‌شود که افراد دیگه‌ای هم آن‌جا هستند.

نکته‌ی چهارم: گذشته آن‌طور که به نظر می‌آید نیست!

صحبت‌های پابی به مفهومی اشاره می‌کند که از قبل هم وجود داشت: «گذشته آن‌طور که به نظر می‌آید نیست.» اگر کلماتش به گوش‌تان آشناست، به خاطر یکی از جمله‌های ترانه‌ی «رهایش کن» است که ترانه‌ی پرطرفدار فیلم اول بود: «گذشته‌ها گذشته»

اما منظور پابی از حرفی که می‌زند چیست؟ آیا ربطی به خاستگاه قدرت‌های السا دارد؟ یا شاید والدینش هنوز زنده هستند؟ طرفدارها حدس می‌زنند که یکی از والدین السا یا شاید هر دو نفرشان، قدرت‌هایی داشتند که از کشتی‌شکستگی نجات‌شان داده و اسبی را که از جنس آب بود برای این فرستاده‌اند تا بگویند هنوز زنده هستند.

نکته‌ی پنجم: آیا مادر السا زنده است؟

این احتمال، باعث می‌شود نمایی که می‌بینیم رمزآلودتر شود: مادر مرحوم السا و آنا، یعنی ملکه ایدونا را می‌بینیم. با وجود این که فقط پشت سرش را می‌بینیم، واضح است که همان لباسی تنش است که در فیلم اول پوشیده بود. موهای قهوه‌ای‌اش هم دقیقن به همان شکل آرایش شده‌اند.

نکته‌ی ششم: فصل پاییز در فیلم

هم این تریلر، هم تیزری که چند ماه قبل منتشر شده بود، نشان می‌دهند که بخش عظیمی از این فیلم در فصل پاییز اتفاق می‌افتد. در آخرین پوستر فیلم هم آنا و السا را در جنگل می‌بینیم که بین مه و برگ‌های پاییزی احاطه شده‌اند.

در کنار تریلر قسمت دوم فیلم Frozen زیر ذره‌بین ببینید:

تریلر قسمت دوم انیمیشن «منجمد/Frozen» | منجمد گیشه را آتش می‌زند

نکته‌ی هفتم: مارشملو؛ غول خوش‌قلب مهربان

در نمایی قصر یخی السا هم ظاهر می‌شود. در پایان یخ‌زده، مارشملو، غول یخی را که السا خلق کرده بود می‌بینیم، در حالی که به قصر برمی‌گردد و تاج حاکمیت را بر سر خودش می‌گذارد. از ‌آن‌جایی که مارشملو الان به عنوان یک موجود خوش‌قلب شناخته می‌شود، شاید کریستوف برای این عازم آن‌جاست که از او کمک بخواهد.

نکته‌ی هشتم: اولاف؛ موجودی جاودانه

در عین حال، السا را در حال قایق‌سواری با یک قایق یخی می‌بینیم. او در حال سفر کردن همراه با آدم‌برفی جادویی، یعنی اولاف است و دارد از دست او به عنوان پارو استفاده می‌کند. همان‌طور که در فیلم اول دیدیم قسمت‌های مختلف بدن اولاف از هم مستقل‌ند، بنابراین می‌توانند شکسته یا جابه‌جا شودن، بدون این‌که به او آسیبی برسد.

نکته‌ی نهم: چهار عنصر اصلی در فیلم Frozen

سال‌هاست که طرفدارها حدس می‌زنند در قسمت دوم کاراکترهای جدیدی معرفی خواهند شد که هرکدام قدرت‌های عنصری یا فصلی خاص خودشان را دارند. تریلر شامل تصاویری از چهار عنصر اصلی است: خاک، آتش، آب و هوا. با توجه به این‌که السا می‌تواند یخ و برف درست کند، پس قدرت‌هاش از عنصر آب سرچشمه می‌گیرند.

آیا سه کاراکتر دیگر با قدرت‌هایی شبیه بقیه‌ی عناصر وجود دارند؟ اگر این‌طور باشد احتمالن هر کسی که باد را تحت کنترل دارد، همان امواج غول‌پیکری را ساخته که السا در برابرشان قرار گرفته بود و یک نفر دیگر هم آتشی را درست کرده که السا سعی داشت با یخ مهارش کند. اما هنوز برایمان مشخص نشده که قدرت عنصر خاک به چه شکل است.

نکته‌ی دهم: سنگ‌های جنگل دارای نشان چهار عنصر طبیعت است

اگر از نزدیک به سنگ‌های جنگل دقت کنیم، می‌بینیم که روی هر کدوم از آن‌‌ها نماد یک عنصر حک شده. حکاکی روی سنگ سمت چپ، شبیه یک گل در حال شکوفا شدن است که نماینده‌ی عنصر خاک است. حکاکی بعد به شکل لوزی‌، شبیه کریستال برف و نماد آب است. دیگری به شکل شعله هست که مشخصن نماد آتش است و بالاخره، حکاکی روی سنگ راست، چیزی شبیه یک سنگ یا شئ گرد است که در سه خط موازی قرار دارند. به طور معمول از خطوط موازی افقی برای نشان دادن باد استفاده می‌شود.

در کنار تریلر قسمت دوم فیلم Frozen زیر ذره‌بین ببینید:

تریلر فیلم «به سوی ستارگان» | برد پیت به فضا می‌رود

نکته‌ی یازدهم: کریستال‌های یخ

در یک نمای دیگر، نمادهایی هماهنگ می‌بینیم که نشان می‌دهد السا کریستال‌های یخ را در آسمان درست می‌کند. این الگوها در تیزر اولیه مشخص‌تر بودند.

نکته‌ی دوازدهم: توییت جاش گاد، صداپیشه‌ی اولاف، درباره‌ی چهار عنصر

ماه فوریه، جاش گد، که صداپیشگی اولاف را بر عهده دارد، توییت کرد که در پوستر فیلم نشانه‌های مهمی دیده می‌شود. به نظر می‌آید او در حال اشاره به وجود چهار عنصر بوده که در طراحی دانه‌ی برف روی پوستر حک شده‌ است.

ادامه مطلب

آنونس

تریلر قسمت دوم انیمیشن «منجمد/Frozen» | منجمد گیشه را آتش می‌زند

تریلر Frozen 2

زیرنویس اختصاصی از آرت‌تاکس: تریلر Frozen 2 به کارگردانی جنیفر لی و کریس باک، با صداپیشگی کریستن بل، ایدینا منزل و جش گد

به بهانه‌ی انتشار تریلر قسمت دوم انیمیشن «منجمد/Frozen» از این فیلم بیشتر بدانید:

داستان خیال‌انگیز منجمد یا همان Frozen که پرفروش‌ترین فیلم گیشه در سال ۲۰۱۳ بود، قرار است امسال ادامه یابد. قسمت دوم منجمد به مانند گذشته توسط زوج کریس باک و جنیفر لی کارگردانی شده و صداپیشه‌های فیلم قبلی مانند آیدینا منزل و کریستن بل در قسمت جدید نیز حضور دارند.

در کنار تریلر Frozen 2 ببینید:

تریلر فیلم به سوی ستارگان با بازی برد‍ پیت

با توجه به محبوبیت این سری، می‌توان به‌راحتی گفت منجمد ۲ گیشه‌ها را در ۲۲ نوامبر سال میلادی آتی به آتش خواهد کشید.

ادامه مطلب

آنونس

تریلر فیلم فورد علیه فراری | وقتی کریستین بیل و مت دیمون رقیب هم می‌شوند

تریلر فیلم فورد علیه فراری

به بهانه‌ی انتشار تریلر فیلم فورد علیه فراری از این فیلم بیشتر بدانید:

جیمز منگولد، کارگردان فیلم‌های نام‌آشنایی چون لوگان، سر به راه باش و بازسازی ۳:۱۰ به یوما در جدیدترین فیلمش به رقابت افسانه‌ای میان دو غول خودروسازی فورد و فراری می‌پردازد؛ جایی که کارول شلبی، تکنیسین مشهور آمریکایی (با بازی مت دیمون) با کمک راننده‌ی ماهر بریتانیایی، کن مایلز (با بازی کریستین بیل) توانستند خودروی فورد جی‌تی‌۴۰ را ساخته و به کمک آن در سال ۱۹۶۶ به سلطنت فراری در مسابقات ۲۴ ساعت لمان پایان دهند.

در کنار تریلر فورد علیه فراری ببینید: تریلر فیلم به سوی ستارگان با بازی برد‍ پیت

در کنار دیمون و بیل، بازیگران معروفی چون جو برنتال، کاتریونا بالف و تریسی لتس در فیلم حضور دارند. فورد علیه فراری قرار است پانزدهم نوامبر سال ۲۰۱۹ میلادی تحت نظر دیزنی (از سوی زیرشاخه‌ی فاکس قرن بیستم) در سراسر جهان اکران شود.

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها