با ما همراه باشید

First Man قصه‌ای جهانی با برداشتی شخصی

 

بیش‌تر ببینید:

از نزدیک و شخصی با ستاره‌های سینما | کلیر فوی و امیلی بلانت | لینک تماشا

همه‌ی آن‌چه باید درباره‌ی «ستاره‌ای متولد شده» بدانید | لینک تماشا

همه‌ی آن‌چه باید درباره‌ی «رما» بدانید‌ | لینک تماشا

همه‌ی آن‌چه باید درباره‌ی «سوگلی» بدانید | لینک تماشا

همه‌ی آن‌چه باید درباره‌ی «کتاب مرجع» بدانید | لینک تماشا

همه‌ی آن‌چه باید درباره‌ی «راپسودی بوهمی» بدانید | لینک تماشا

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ستاره‌ها

سیرشا رونان به روایت سیرشا رونان در پنج‌پرده‌! | Saoirse Ronan over the past decade, and her new film Ammonite

سیرشا رونان

آرت‌تاکس – سینمای جهان: به مناسبت حضور فیلم «آمونیت» در فستیوال فیلم تورنتو ۲۰۲۰ با بازی سیرشا رونان ، نگاهی خواهیم داشت به زندگی او از زبان خودش

سیرشا رونان به روایت سیرشا رونان در پنج‌پرده‌!

درباره‌ی علاقه به بازیگری

از روی ناچاری بازیگر شدم اما به محض این که پایم به‌روی صحنه باز شد به آن علاقه‌مند شدم … من نظمی را که در نمایش‌های تئاتر وجود دارد دوست داشتم اما در ۱۲ سالگی و با بازی در «تاوان» بود که به مادرم گفتم: «من می‌خواهم برای همیشه این کار را بکنم.»

درباره‌ی بازی در بروکلین

فکر می‌کنم چیزی که «بروکلین» را تاثیرگذار کرد این است که ترکیبی شدید از دو دنیا بود. من به شدت وحشت‌زده بودم ولی در نهایت این برای من فیلم بسیار ویژه شد و روایت این داستان افتخاری برای من بود.

درباره‌ی شباهت‌های کاراکترش در «لیدی برد» و «بروکلین»

فکر می‌کنم چیزی که این فیلم را تاثیرگذار کرد این است که ترکیبی شدید از دو دنیا بود. من به شدت وحشت‌زده بودم ولی در نهایت این برای من فیلم بسیار ویژه شد و روایت این داستان افتخاری برای من بود.

درباره‌ی تیموتی شالامه

من همیشه می‌دانستم که او خیلی خاص است. ما همیشه با هم بسیار احساس راحتی می‌کردیم. واقعاً از این که این قدر با یک‌دیگر متفاوتیم مرا به وجد می‌آورد. او کسی است که دوست دارم کار را با او ادامه دهم. می‌خواهم ببینم وقتی پیرتر شویم چه خواهد شد.

درباره‌ی «آمونیت»

حدس می‌زنم تمام نکته این باشد که آمونیت و فسیل‌ها نماد شروع چیزی باشند. پیدا کردن چیزی زیبا در آن نیازمند زمانی طولانی و مراقبتی ویژه است و این همان چیزی است که دو کاراکتر اصلی فیلم در حق هم انجام داده‌اند.»

Saoirse Ronan over the past decade, and her new film Ammonite

Four-time Oscar nominee Saoirse Ronan joins host Anne Donahue for a special In Conversation With… to discuss her powerhouse performances over the past decade, and her new film “Ammonite”.

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

سینمای جهان

سیرشا رونان و کیت وینسلت از بازی در «آمونیت» می‌گویند | Kate Winslet and Saoirse Ronan talks about Ammonite

سیرشا رونان و کیت وینسلت

زیرنویس فارسی اختصاصی از آرت‌تاکس: سیرشا رونان و کیت وینسلت در مصاحبه‌ی آنلاین در حاشیه‌ی فستیوال فیلم تورنتو ۲۰۲۰ از بازی در فیلم «آمونیت» می‌گویند

سیرشا رونان و کیت وینسلت از بازی در «آمونیت» می‌گویند

کیت وینسلت:

چیزی که من رو شیفته‌‌ی کاراکترم در این فیلم کرد اینه که کاملن خود واقعی‌ش رو نشون می‌ده. همون‌طور که فرانسیس گفت، زنان اون زمان واقعن هدفی نداشتن. برای داشتن یه زندگی خوب، باید با یه مرد ازدواج می‌کردن. مری هیچ چیزی نداشت ولی با مردی هم ازدواج نکرد تا خودش رو از فقر نجات بده. به کاری که علاقه داشت، ادامه داد و باور داشت این موضوع بسیار چالش‌برانگیز ولی لذت‌بخشی‌یه.

سیرشا رونان:

تا چند ماه قبل از فیلم‌برداری، هر هفته، یکی دو بار شروع کردم به صحبت کردن با فرانسیس. فکر می‌کنم در مورد همه چی صحبت کردیم؛ در مورد روابط و زندگی‌مون. یه جورایی کم‌تر در مورد شخصیت‌ها و شارلوت صحبت کردیم و هر چند وقت یک بار به زندگی واقعی‌ش هم نگاه می‌کردیم. چون مهم بود یادمون باشه این، یه نسخه‌ی فرضی از اون افراده. داستان و زندگی‌شون از اون‌ها الهام گرفته شدن ولی داشتیم یک زندگی مجزا شکل می‌دادیم.

فرانسیس لی:

فکر می‌کنم کیت و سرشا نعمت بودن که واقعن با تعهد برای بازی در نقش‌شون اومدن. هر روز قبل از فیلم‌برداری شروع به کار می‌کردن. کار فیزیکی برای من خیلی مهمه تا شخصیت‌ها واقعن در اون دنیا زیست داشته باشن. فکر می‌کنم اون فعالیت‌ها از دید فیزیکی تغییرشون می‌ده و به‌شون اجازه می‌ده در کالبد شخصیت فرو برند.

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

سینمای جهان

نقد فیلم «آمونیت» با بازی سیرشا رونان و کیت وینسلت | Ammonite Review by Peter Debruge

نقد فیلم آمونیت

نقد فیلم «آمونیت» از آثار حاضر در تورنتو ۲۰۲۰ | نوشته‌ی پیتر دوبروژ، منتقد ورایتی | کارگردان: فرانسیس لی | بازیگران: سیرشا رونان و کیت وینسلت

نقد فیلم «آمونیت» با بازی سیرشا رونان و کیت وینسلت

«آمونیت» فیلمی غم‌انگیز و در عین حال بی‌باکانه است. داستان این فیلم که در سواحل لایم ریجیس در حوالی سال ۱۸۴۰ میلادی رخ می‌دهد. درباره‌ی شخصیتی واقعی، دیرینه‌شناسی آماتور: ماری اَنینگ، را با بازی به شدت متعهدانه‌ی کیت وینسلت روایت می‌کند که روزهای خود را به جمع‌آوری و تمیز کردن این دست فسیل‌ها برای گردشگران می‌گذراند.

آن چه لی نمی‌توانسته هنگام بر عهده گرفتن مسئولیت «آمونیت» دانسته باشد این است که زندگی‌ای که او برای مری برگزیده در مقایسه با «پرتره‌ی زنی در آتش»، فیلمی غنی‌تر و باظرافت‌تر که سال پیش منتشر شد و از تشبیه‌های بسیار نزدیکی استفاده می‌کند، ضعیف به نظر خواهد آمد.

«آمونیت» از نظر لحن و مایه به شکلی افراطی غم‌انگیز است و این موضوع با پالت رنگی که عملاً تک‌رنگ است تقویت می‌شود: زنانی رنگ‌پریده با کلاه‌های بانت و لباس‌های سیاه در برابر صخره‌هایی خاکستری و خانه‌هایی غبارآلود. آرایش وینسلت به صورتی است که به نظر برسد که او هیچ آرایشی به صورت خود ندارد و او را خسته و کوفته نشان می‌دهد.

این فیلم بیش‌تر از این که رضایت‌بخش باشد نمادین است، باعث می‌شود که از پذیرفتن چنین داستانی توسط دو ستاره در این حد و سطح راضی باشیم اما کاش تلاش‌های آنان اثر ماندگارتری روی ما می‌گذاشت.

منتقد: پیتر دوبروژ – ورایتی

مترجم: پویا مشهدی‌ محمدرضا

Ammonite Review by Peter Debruge

Ultimately more symbolic than satisfying, the project leaves one grateful that two stars of this caliber would take on such a story, while wishing their efforts had left us with a more resonant artifact…

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها