art-970202956

اختصاصی با الیویه مگاتُن سازنده‌ی اکشن‌های Taken، هیتمن، ترانسپورتر و … | تهران هویت دارد

سی‌وششمین جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر | Olivier Megaton ‎ اکشن‌ساز مشهور فرانسوی رودررو با محمدرضا مقدسیان مقابل دوربین آرت‌تاکس

او از چهره‌های شاخص دنیای سینما و بالاخص سینمای اکشن است که در این دوره از جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر به تهران آمده؛ از الیویه مگاتن حرف می‌زنیم.

Olivier Megaton نویسنده، کارگردان و تدوین‌گر فرانسوی است که بیش‌تر برای کارگردانی فیلم‌های «آژیر قرمز»، «مأمور انتقال ۳»، «کلمبیانا» و قسمت‌های دوم و سوم اکشن-تریلر «ربوده شده/ Taken» شناخته می‌شود. او در ایران با فیلم‌هایی مثل «ربوده شده ۲»، «ربوده شده ۳» و «مامور انتقال ۳» شناخته می شود.

Olivier Megaton یک روز قبل از نشست خبری‌اش با اصحاب رسانه مقابل دوربین‌ آرت‌تاکس نشست و در یک مصاحبه‌ی مفصل از جنبه‌های مختلف کارنامه‌ی کاری و زندگی شخصی‌اش سخن گفت. او خودش را بزرگ‌شده‌ی یک منطقه‌ی فقیرنشین در فرانسه می‌داند و معترف است که در کودکی هیچ‌گاه به این‌که روزی کارگردان سینما خواهد شد فکر نکرده چون بعید می‌دانسته روزی آن‌قدر پول‌دار شود که بتواند فیلمی بسازد.

در ادامه مگاتن از نحوه‌ی ورودش به وادی سینما که به شکلی کاملن اتفاقی و غیرآکادمیک بوده تا نظرش در مورد ژان پی‌یر ملویل و ذوق‌زدگی‌اش بابت شناخت این کارگردان بزرگ سینما توسط ایرانی‌ها صحبت می‌کند.

در قسمت‌های دیگر این گفت‌وگو، مگاتن از استرس و ترس روزهای ابتدایی ورودش به هالیوود می‌گوید ترسی که باعث شد او بیش‌تر از قبل تلاش کند تا در آن‌جا عمر هنری‌ش بی‌ثمر به پایان نرسد. این گفت‌وگو جزئیات جذاب دیگری هم دارد و دیدن آن خالی از لطف نخواهد بود.

 

ویدیوهای آرت‌تاکس را از سی‌وششمین جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر در صفحه‌ی ویژه‌ی این رویداد دنبال کنید.

 

از سری گفت‌وگوهای آرت‌تاکس با چهره‌های مطرح سینمای جهان:

گفت‌وگوی علی مسعودی‌نیا با فرانکو نرو | لینک تماشا

گفت‌وگوی گل‌بو فیوضی با دبورا یانگ | لینک تماشا

لینک کوتاه:

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *