با ما همراه باشید

شروعی بعد از پایان بازی

مارول بالأخره تریلر جدیدی از «اسپایدرمن: دور از خانه» منتشر کرد و در مقایسه با تریلر اولی، به شکل خوبی دنیای بعد از «پایان بازی» رو به تصویر می‌کشه. در کمیک‌بوک‌های مارول، جهان های موازی وجود دارن. راهی‌یه برای روایت داستان‌های متفاوت با شخصیت‌هایی که باهاشون آشنایید و از سری داستانی اصلی مارول خارجن. اما روی این خط‌های داستانی تأثیری ندارن.

دنیایی با قوانین منحصربه‌فرد

ساده بگم، کار با مولتی‌ورس مثل کار با جهان‌ها و واقعیت‌های موازی‌یه. به هر جهان به شکل یک واقعیت با خط زمانی مخصوص خودش نگاه کنین. حالا اگر کنار هم بذارین‌شون، می‌شه مولتی‌ورس. اگر انیمیشن «اسپایدرمن: در اسپایدرورس» رو دیده باشین. با این مفهوم آشنایی دارین: هر دنیا قوانین و قهرمانان خودش رو داره. بعضی اوقات شباهت‌های غیرقابل انکاری وجود داره. ولی معمولن تفاوت‌ها بیش‌تر هستن.

اسپایدرمن در جهان عنکبوتی | نه شبیه واقعیت نه مانند کارتون

برای مثال دنیایی که جهان مارول توش جریان داره، زمین ۶۱۶ئه. این همون جهانی‌یه که برای ۸۰ سال وجود داشته و به جز دنیای سینمایی مارول، اونی‌یه که عموم مردم باهاش آشنان. اما اگر نویسنده بخواد داستانی متفاوت بنویسه، برای مثال داستانی که توش چارلز اگزاویر در سنین جوانی کشته می‌شه و زنجیره حوادثی رخ میدن که طی‌اش آپوکالیپس تقریبن تمام دنیا رو تحت کنترل خودش در می‌آره. بنابراین به یک زمان دیگه نیاز داریم. براش یه شماره تعیین کنین مثلن ۲۹۵ و قضیه حله. داستان‌تون رو بگین.

داستان‌گویی در زمان دیگر!

هر بلایی که دوست داشتین سر شخصیت‌هاتون بیارین و هیچ کدوم نباید تأثیری روی زمان اصلی داشته باشن. اما در مورد اون بیش‌تر صحبت خواهیم کرد. حالا سفر در زمان تو خلق این دنیاهای موازی تأثیر داره. ایکس‌من دائمن در حال سفر در زمان‌ند تا از رخ دادن فجایع جلوگیری کنن. چه سنتینل‌ها در داستان آینده‌ی روزهای گذشته یا داستان اخیر، لوگان پیرمرد. هر دو داستان در آینده‌های دیستوپیایی پی‌گیری می‌شن و در اون‌ها ایکس‌من از زمین ۶۱۶ حاضر هستن. اما آینده‌ی داستان آینده روزهای گذشته رو زمین ۸۱۱ئه ولی آینده‌ی داستان لوگان پیرمرد رو زمین ۸۰۷,۱۲۸ئه.

در واقع روشی‌یه برای کار با شخصیت‌هایی که می‌شناسین و دوست دارین و کلی داستان و پیچش و تغییرات به وجود می‌آرن. البته می‌دونم لوگان پیرمرد رو برای ایکس‌من‌هایی ساختن که باهاشون آشنا نیستیم اما جهت‌گیری داستان‌های مختلف رو تو ویدیوی دیگه‌ای بررسی می‌کنیم. حالا یادتونه گفتیم شخصیت‌های جهان‌های موازی روی خط زمانی جهان اصلی تأثیرگذار نیستن؟ خب این قضیه یه خورده پیچیده‌تر از این حرف‌هاست. اگر شخصیت یا چیز دیگه‌ای از یک جهان موازی محبوبیت زیادی کسب کنه، مثلن نسخه‌ی شیطانی «بیست» از سری داستان عصر آپوکالیپس، به شکلی از زمان و مکان‌شون می‌گذرن تا به دنیای اصلی مارول، زمین ۶۱۶ برسن.

شخصیت‌‌ها از جهانی دیگر سر می‌رسند

شخصیت‌ها همیشه از یک جهان وارد جهان دیگه می‌شن. یک سری از کمیک‌بوک‌ها به اسم اکزایل شخصیت‌های مختلف از جهان‌های متفاوت رو جمع می‌کنه تا از یک دنیا به دنیای دیگه برن، از فجایع جلوگیری کنن و اشتباهات بزرگ در خط‌های زمانی مختلف رو تصحیح کنن. هر کدوم از مأموریت‌هاشون رو می‌شه دزدی زمان نام برد. آیا از خودتون پرسیدین کاپیتان آمریکا چه‌طور خط زمانی‌اش رو بهم بزنه؟ احتمالن بهم زده. به احتمال بالایی موندنش در گذشته، خودش یه زمان جدیدی به وجود آورده.

دنیای سینمایی مارول رو زمین ۱۹۹,۹۹۹ پی‌گیری می‌شه. ممکنه با بازگشتش به گذشته و موندن، زمین جدیدی مثل ۳۰۲,۴۸۱ رو خلق کرده باشه. باید به زمان اصلی دنیای سینمایی برگشته باشه تا سپر رو به سم بده اما خیلی ناگهانی روی اون نیمکت تو «پایان بازی» ظاهر می‌شه. بنابراین همچین اتفاقی ممکنه. برادران روسو تأکید کردن که این کاپیتان آمریکا از خط زمانی دیگه‌ای اومده و چون گروه ابرقهرمانی‌ای وجود داره که وظیفهشون تصحیح خطوط زمانی‌یه. احتمالن گروه اکزایل رو روی پرده‌ی سینما خواهیم دید.

مارول ممکنه برای این قضیه جهان‌های موازی رو وارد کرده باشه که بتونه انتقام‌جویان، ایکس‌من و چهارشگفت‌انگیز رو کنار هم قرار بده. اگر هر کدوم از این گروه‌ها جهان خودشون رو داشته باشن، این که هیچ‌وقت به هم برنخوردن رو توجیه می‌کنه و همچنین این که مثلن چرا ایکس‌من تو نبرد با تانوس کمک نکردن. حالا، بحث‌های خیلی زیادی هست در مورد جهان‌های موازی و صحبت کردن ازشون در این ویدیو، پیچیده‌ترش می‌کنه.

جهانی که کافی نیست!

اما باید بدونین که مرلین، بله همون مرلین معروف یا دخترش رما معمولن نگهبان جهان‌های موازی هستن. از جمله گروه‌های فرعی ایکس‌من، اکس‌کالیبور به شدت با جهان‌های موازی در ارتباطن و رید ریچاردز از اعضای گروه چهارشگفت‌انگیز، دائمن در حال ساخت دستگاه‌های مختلف برای سفر در زمان یا بین جهان‌های موازی‌یه. بنابراین، پتانسیل گرد هم آوردن همه‌ی این گروه‌ها به این شکل وجود داره. البته نمی‌گم قطعن این شکلی قصه رو پیش می‌برن اما بعد از مطرح کردن بحث سفر در زمان تو پایان بازی و آوردن جهان‌های موازی تو اسپایدرمن: دور از خانه. مشخصه مارول تصمیم گرفته یک جهان کافی نیست و می‌خوان برای بی‌نهایت جهان برن.

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنونس

جدیدترین تریلر فیلم گزارش فرانسوی به کارگردانی وس اندرسون

جدیدترین تریلر فیلم گزارش فرانسوی

جدیدترین تریلر فیلم گزارش فرانسوی به کارگردانی وس اندرسون

«گزارش فرانسوی» کمدی درامی به کارگردانی وس اندرسون است. داستان این فیلم حول کارکنان یک مجله‌ی اروپایی در یک شهر تخیلی فرانسوی می‌گذرد که تصمیم می‌گیرند یک نسخه یادمان چاپ کرده و به بزرگداشت سه واقعه مهم یک دهه گذشته‌شان بپردازند.

این سه واقعه عبارت‌ند از حبس ابد یک هنرمند، شورش‌های دانشجویی و یک گروگان‌گیری. وس اندرسون در ساخت این فیلم از زندگی واقعی کارکنان مجله نیویورکر الهام گرفته‌است.

پیش‌تولید عجیب فیلم جدید وس اندرسون از زبان رابرت یئومان


این فیلم پرستاره بازیگران نام‌داری مانند بنیسیو دل‌تورو، آدریان برودی، تیلدا سوینتون، لئا سیدو، فرانسس مک‌دورمند، تیموتی شالامه، بیل مورای، اون ویلسون و ادوارد نورتون را دور هم جمع کرده و قرار است پس از افتتاحیه در جشنواره‌ی فیلم کن، به شکل عمومی در تاریخ ۲۲ اکتبر ۲۰۲۱ اکران شود

 

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

آنونس

تریلر فیلم من زلاتان هستم | درامی بیوگرافیک درباره‌ی زندگی زلاتان ابراهیموویچ

تریلر فیلم من زلاتان هستم

تریلر فیلم من زلاتان هستم منتشر شد

فیلم من زلاتان هستم در ژانر بیوگرافیک اثری‌ست به کارگردانی ینس سیوگرن که براساس کتابی با همین نام به نوشته‌ی دیوید لاگرکرانتز ساخته شده و داستان زلاتان ابراهیموویچ، فوتبالیست مشهور سوئدی را در دو دوره‌ی مختلف بیان می‌کند.

گرانیت روشیتی در نقش زلاتان ۱۷ ساله و دومینیک آندرسون بایراکتاتی نقش زلاتان ۱۱ ساله را دارند و در کنار این دو بازیگرانی نظیر امانوئل آیتا، دیوید اس لیندگرن و هاکان بنگستون نیز در فیلم حاضر هستند.

این اثر دهم سپتامبر اکران خواهد شد.

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

آنونس

تریلر فیلم مرد آزاد / Free Guy | با بازی رایان رینولدز

تریلر فیلم مرد آزاد

تریلر فیلم مرد آزاد منتشر شد

زیرنویس فارسی اختصاصی از آرت‌تاکس: تریلر فیلم مرد آزاد به کارگردانی شان لوی با بازی رایان رینولدز، جو کری و جودی کورمر منتشر شد

«مرد آزاد» فیلمی است ساخته‌ی شان لوی، کارگردان سری معروف «شبی درموزه» و توسط مت لیبرمن و زک پن نوشته شده است. این فیلم در ادامه‌ی روال آثاری مانند «بازیکن یک آماده»، «رالف خراب‌کار» و «گیمر»، داستان دنیایی را در بازی‌های ویدیویی به تصویر می‌کشد که ترکیبی از دو عنوان بسیار پرطرفدار GTA و Fortnite است.

گای، یکی از شخصیت‌های غیرقابل بازی (NPC)های این دنیاست که بعد از کشتن یکی از بازیکنان، با برداشتن عینکش دنیا را از فیلتر HUD (جزئیات مختلفی که در بازی‌ها روی صفحه می‌آیند مانند مقدار سلامتی، استقامت و گلوله) می‌بیند و تصمیم می‌گیرد به مبارزه‌ی جهانی بپیوندد.

در مرکز «مرد آزاد»، رایان رینولدز به عنوان شخصیت اصلی قرار گرفته و بازیگرانی مانند جودی کورمر (کشتن ایو)،جو کری (چیزهای عجیب) و تایکا وایتیتی (جوجو خرگوشه و ثور: راگناروک) نیز حصور دارند.

«مرد آزاد» از جمله پروژه‌هایی بود که زیر نظر کمپانی فاکس قرن بیستم کلید خورد ولی در نهایت قرار است توسط دیزنی منتشر شود (چنین اتفاقی برای فیلم فوردعلیه فراری نیز رخ داد).

 

جدیدترین تریلر فیلم «مرد آزاد» با بازی رایان رینولدز |

Free Guy Official Trailer

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها