با ما همراه باشید

یک گفت‌وگو‌ی پر از جزئیات با آیزاک همپستد رایت بازیگر برن استارک درباره‌ی همه چیز!

 

هالیوودریپورتر: درباره‌ی شوخی‌هایی که بعد از نمایش قسمت اول فصل هشتم با برن و جیمی شد بگو!

آیزاک همپستد رایت : آره عاشق‌شان هستم… همیشه دلم می‌خواست با من شوخی کنند.

+ انتظار چنین واکنشی را برای نمایش قسمت اول داشتید؟

  • به خاطر گذر زمان، احساساتی که بعد از نمایش قسمت اول فصل‌های پیشین داشتم، کم‌تر شده اما درباره‌ی این اپیزود احساسم را می‌دانم. در بازی تاج و تخت برخلاف سریال‌های دیگر که در قسمت‌های نخست آرام پیش می‌روند، ریتم بسیار تند است.تعداد زیادی اتفاق در همین قسمت اول می‌افتد، چون ما تنها شش اپیزود داریم و باید قصه را تمام کنیم.

“می‌توانم بگویم آن‌چه در قسمت‌های نخست دیده‌اید، آرامش قبل از طوفان است.”

+ احساست در زمان فیلم‌برداری چه‌طور بود؟ در آن صحنه (به صحنه‌ی جیمی و برن اشاره می‌شود) لبخندی روی لبت آمد.

  • با این‌که در همه‌ی صحنه‌ها نشسته‌ام سعی کردم با آن لبخند حس تنش و تعلیق موجود در صحنه را دربیاوریم. به خاطر حفظ راکورد وقتی فیلم‌برداری نمی‌شود هم از روی ویلچر تکان نمی‌خورم چون آن پوست‌هایی که روی پایم گذاشته‌اند بسیار با دقت چیده شده.

-ـ در ذهن برن چه می‌گذرد؟

  • سخت می‌توان گفت در ذهنش چه می‌گذرد، چون او یک کلاغ سه چشم است. با این همه می‌توانم بگویم او افراد را به چشم یک شخص نمی‌بیند و برای همین اعتقاد دارد حضور جیمی در آن‌جا یک اتفاق تازه است. درباره‌ی صحنه‌ی‌ روبه‌رو شدنشان این را اضافه کنم این سکوت صحنه را ترسناک‌تر و مرموزتر می‌کند چون هر دیالوگی از رازآلودبودن صحنه می‌کاهد.

+ هدف نهایی کلاغ سه‌چشم چیست؟ اجازه داری بگویی؟

  • راستش برای من که نقشش را بازی می‌کنم هم سخت است تا بفهمم چه اتفاقی قرار است بیافتد. تصور این‌ حس که تمام تاریخ جهان را بدانی سخت است. می‌دانیم رابطه‌ای طولانی میان کلاغ، وایت‌واکرها و فرزندان جنگل وجود دارد و کلاغ سه‌چشم طرفدار زنده‌هاست چون در قسمت اول دیدیم که می‌گوید: «پادشاه شب داره می‌آد» همین نشان می‌دهد که هدف نهایی او نجات‌دادن زنده‌هاست.

“پادشاه شب قطعن تارگرین نیست.”

+ یک سئوال اگر برن استارک همان برندون سازنده باشد چه؟

  • ایده‌ی جالبی‌یه. چون برن و کلاغ سه‌چشم می‌توانند در زمان سفر کنند و اتفاقات را تغییر دهند. با این همه من خیلی طرف‌دار سفر در زمان نیستم چون برن هم در قسمت‌ «نگه‌داشتن در» (هودور) فهمید که دستکاری در اتفاقات ممکن است چه دردسرهایی برای دیگران ایجاد کند. از سوی دیگر حالا او بزرگ شده و دیگر نوجوان نیست که بی‌‌گدار به آب بزند و تنها هم نیست که مسئول همه‌ی اتفاقات باشد.

+ آیا پادشاه شب یک تارگرین است؟

  • معلوم است که نه! در کتاب‌ها یک تشابه اسمی وجود دارد که باعث این سوءتفاهم شده. پادشاه شب قطعن تارگرین نیست.

+ سریال را می‌بینی؟ کدام شخصیت به نظرت جالب است؟

  • شاید باورتان نشود اما جیمی لنیستر! سیری که شخصیتش طی می‌کند بسیار جالب است.  در قسمت اول او را یک شخصیت منفی می‌بینیم اما با گذشت اپیزودها انگیزه‌هاش برای ما گنگ و گنگ‌تر می‌شوند. او دستش را از دست می‌دهد و حالا شبیه برن شده که خودش باعث شده نتواند از پاهاش استفاده کند. این دو انگار تکمیل‌کننده‌ی یک‌دیگرند.

+ غیر از مرگ هودور از مرگ کدام شخصیت اذیت شدی؟

  • اوبرین. من فیلم‌نامه‌ی آن قسمت را نخوانده بودم، با خودم گفتم دارند آدم‌های ضعیف قصه می‌برند که یک‌باره کله‌اش ترکید و بهم ریختم.

+در ادامه‌ی سریال منتظر چه باشیم؟

  • می‌توانم بگویم آن‌چه در قسمت‌های نخست دیده‌اید، آرامش قبل از طوفان است. اتفاقاتی خواهد افتاد که گریزی از آن‌ها نیست و احساسات متفاوتی را تجربه خواهید کرد: ترس ، بی‌رحمی و … توصیه‌ام این است برای گریه‌کردن آماده باشید و روی مبل بنشینید و از تماشای سریال لذت ببرید.

تلویزیون

با امیلیا کلارک پس از پایان بازی تاج و تخت

با امیلیا کلارک

در سریالی حضور داری که هر قسمت ممکنه آخرین حضورت در سریال باشه، نمی‌دونم چه‌قدر از این قضیه باخبری انگار که نمی‌دونیم قسمت بعدی زنده‌ایم یا نه؟

مرگ یا زندگی، آره! اگر تو سریال باشی باهات تماس می‌گیرن.

و برای ده سال اخیر منتظر این تماس تلفنی بودی؟

نه، بستگی داره. روزهای اول می‌گفتیم نه بابا، قرار نیست کسی رو بکشن. باز هم می‌گم، تضمین شده بودیم که بتونیم اجاره خونه‌مون رو پرداخت کنیم! ز سمت دیوید و دن که خالقان سریال باشن تماس دریافت می‌کنی و همه از این تماس تلفنی می‌ترسن. چون با خودت فکر می‌کنی وای، قراره بریم شام و اون لحظه‌ای‌یه که متوجه می‌شی کارت تو سریال تموم شده.

فکر کنم کسی دلش نخواد باهاشون بره شام یا حتا به‌ش زنگ بزنن

اما از اون به بعد هر وقت می‌گن شام بریم بیرون، در ادامه‌ش می‌گن که قرار نیست بکشیمت. قراره فقط با هم شام بخوریم و می‌خوایم در مورد سریال صحبت کنیم. اما برای من خیلی جدی بود چون موقع شروع خیلی خام بودم و واقعن شکرگزار این بودم که انتخاب شدم. فکر می‌کردم هر دفعه‌ای که فیلم‌نامه رو می‌خونم قرار بود شخصیتم کنار گذاشته بشه چون کارم افتضاح بود و این که دیگه این دفعه آخرین باری‌یه که تو سریال هستی. هر فصل واقعن نگران بودم.

سؤال می‌پرسیدی؟ می‌پرسیدی که شخصیت چه سمت و سویی می‌گیره؟ چه‌قدر به‌ت اطلاع می‌دادن؟

حقیقتش هیچی لو نمی‌دن

آیا این کمکت می‌کنه؟

آره دوست ندارم که ترک کنم. تو فصلی جز اون فصلی که توش حاضر هستم، کنار گذاشته بشم. شخصیت دنریس به شدت متحول شده و خیلی رشد کرده و هر فصل اتفاق جدیدی براش می‌افته. برای همین هر دفعه یه شخصیت تازه‌ست و واقعن از این دید احساس خوش‌بختی می‌کنم. ده ساله با این شخصیت زندگی کردم اما با هم رشد کردیم. بنابراین باید با هر مسأله‌ای وقتی سر راهم قرار گرفت حلش کنم. بحث‌های زیادی داشتیم و فکر می‌کنم خیلی زود شروع کردن به نوشتن دیالوگ‌ها برای هر بازیگر اما با من یه مقدار متفاوت بود. می‌تونین تو کارگردانی صحنه ببینین کاملن تغییر می‌کنه. بیش‌تر دستورهایی که سر صحنه می‌دادن به شدت مسخره و خنده‌دار بودن. یه سری حرف‌های بد هست که نمی‌تونم این‌جا بگم. آره، شروع کردن تا جایی که می‌تونستن برای ما دیالوگ نوشتن و فکر می‌کنم می‌دونستن هر چیزی که بی‌احساس باشه یا احساسات سرد که نوشته بودن تلاش کردم گرم‌تر باشه و یه مقدار انسانیت بیش‌تر به شخصیت اضافه کنم و این بحثی بود که همیشه داشتیم و هر فصل می‌رفتم یه کاری انجام می‌دادم بعدش می‌گفتم چه‌طورین؟ بعد دنریس قراره از این به بعد این شکلی بشینه و هر دفعه می‌گفتن، اه چه‌قدر بامزه ولی صاف بایست و لبخند هم نزن و اصلن خنده‌دار نبود و به این ترتیب باید دائمن برگردی به این که به پارامترهایی که خودم تعیین کردم. خیلی جوون بودم و این شکلی شد.

می‌دونستم کی تو هالیوود موفق شدم. تو همچین لحظه‌ای داشتی؟

یه دورهمی بود و من یکی ازم پرسید، یه چیزی رو برای مزایده بذار. داشتیم می‌دیدیم که چه چیزی رو می‌شه برای مزایده گذاشت و بعد نمی‌تونستم تصمیم بگیرم. فکر کردم چی می‌شه یه اژدها رو برای مزایده بذاریم؟ البته نمی‌شه همچین کاری کرد. منم گفتم که بیاین برای شام و دیدن قسمت موردعلاقه‌تون از سریال با امیلیا کلارک رو مزایده بذاریم. همچین فکر تو ذهنمه و هیچ در موردش تا زمان رسیدن به اون جا فکر نکرده بودم. حالا رفتم نشستم و دقت کردم همه‌ی سلبریتی‌های دنیا اونجان. فکر کردم قرار بود یه مجلس شخصی باشه و همه خبردار نمی‌شن. دارن منو تشویق می‌کنن و باید پاشم مزایده شروع می‌شه. اتاق کاملن ساکت می‌شه و دارم فکر می‌کنم که دارم می‌میرم و بعد یکی از دوست‌هام که پشت میز نشسته بود. شماره‌شو بالا می‌گیره بعد یه سری دیگه شماره‌هاشونو بالا می‌گیرن.

ادامه مطلب

آنونس

رودررو با جهان بیرون پارک | تریلر فصل سوم وست ورلد

تریلر فصل سوم وست ورلد

از سال ۲۰۱۶ که نخستین اپیزود سریال وست‌ورلد منتشر شد این اثر جاناتان نولان توانست هواداران پر و پاقرصی را برای خودش پیدا کند. حالا تریلر فصل سوم وست ورلد منتشر شده و اچ‌بی‌او اعلام کرده فصل جدید در سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد.

تریلر سریال نیروی اهریمنی‌اش

از دیگر نکات قابل‌توجه این تریلر تازه منتشرشده که می‌توانید آن را با زیرنویس فارسی اختصاصی ببینید. حضور آرون پل ستاره‌س سریال بریکینگ بد است.

ادامه مطلب

آنونس

تریلر سریال نیروی اهریمنی اش | با جایگزین بازی تاج‌وتخت آشنا شوید

تریلر سریال نیروی اهریمنی اش

در حالی که چند روز قبل جدیدترین تریلر سریال نیروی اهریمنی اش منتشر شد حال خبر آن رسیده است که شبکه‌ی HBO قصد دارد این سریال را جایگزین بازی تاج و تخت کند.

معرفی فیلم دی‌روز : وقتی بیتل‌ها ناپدید می‌شوند

سه‌گانه‌ی «نیروی اهریمنی‌اش» نوشته‌ی فیلیپ پولمن، در کنار آثار پرطرفداری مانند هری‌پاتر و توایلایت از سرآمدان ژانر فانتزی‌ند. با این همه سرنوشت اقتباس از «نیروی اهریمنی‌اش» به خوبی آن دو کتاب دیگر نشد. «قطب‌نمای طلایی»: در نتیجه‌ی درگیری داخلی در استودیو و کمرنگ کردن مضامین مذهبی معروف کتاب، هم در تایید منتقدین ناکام ماند هم هواداران دو آتشه‌ی کتاب را دل‌سرد کرد.

معرفی فیلم هابز و شاو | نخستین اسپین‌آف از سریع و خشن

حال سال‌ها پس از اکران آن فیلم، بی‌بی‌سی با همراهی اچ‌بی‌او سراغ ساخت یک سریال براساس این سه‌گانه رفته و امیدوار است به نتیجه‌ی بهتری دست پیدا کند. در کنار بازیگران معروفی چون جیمز مک‌اووی، روث ویلسون و لین مانوئل میراندا، ستاره‌ی اصلی این سریال دفنی کین در نقش لیرا بلاکا، پروتاگونیست این سری است. سینمادوستان بازی بی‌نظیر او در فیلم لوگان را به خاطر دارند. هر چند تاریخ شروع پخش سریال نامعلوم است اما بی‌بی‌سی و اچ‌بی‌او اعلام کردند سریال آماده است.

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها