با ما همراه باشید

التون جان : واقعن از موقعیتی که در آن هستم هیجان‌زده‌ام. هنگام بچگی، هیچ‌گاه باور نمی‌کردم فیلم داستان زندگی‌ام در جشنواره‌ی کن پخش شود. این لحظات برای من بسیار سورئالند.

چرا این فیلم در سال ۲۰۱۹ ساخته شد؟

التون: ۱۰ سالی می‌شد که در مورد پروسه‌ی تولید فیلم مذاکره می‌کردیم. چند سال پیش من و مدیر برنامه‌ام دیوید فرنس، شروع کردیم به برنامه‌ریزی برای تور خداحافظی‌ام. در نتیجه‌ی این، تصمیم گرفتیم فیلم را بسازیم و کتاب هم در ماه‌های آینده پخش می‌شود. تور هم قرار است تا دو سال آینده ادامه داشته باشد و برای جولای هم اکران شیرشاه را در پیش دارم. البته هیچ کدام از این مسائل تصادفی نبودند.

هیچ‌گاه باور نمی‌کردم فیلم داستان زندگی‌ام در جشنواره‌ی کن پخش شود. این لحظات برای من بسیار سورئالند

دیوید پیش‌تر به من گفت که دیدن برخی صحنه‌ها برایش دردناک بوده. برای تو چه‌طور؟

التون جان : دیدن بخش‌های مربوط به خانواده‌ام برایم دردناک بود. اعتیاد، مشکلی بود که عاملش خود من بودم ولی دیدن مسائل و در نهایت منجر شدن همه‌ی این‌ها به دوران اعتیاد برایم مهم بود؛ و البته مادربزرگم، او را بسیار دوست داشتم. البته دیدن رابطه‌ام با برنی فوق‌العاده‌ است و تارون اجرتون و جیمی بل به بی‌نقص‌ترین شکل ممکن در نقش‌شان حاضر بودند. داشتن چنین رابطه‌ی محکم و پرمحبت در دنیایی که زندگی‌ می‌کنیم به شدت ارزشمند است.

به نظرت رجینالد کوچک اگر تو را الآن می‌دید، چه احساسی می‌داشت؟

التون جان : الآن را ببیند خوش‌حال ولی احتمالن لحظاتی هست که به شدت از من بدش بیاید و این در فیلم هم دیده می‌شود. هم اکنون زندگی فوق‌العاده‌ای دارم اما آن زمان می‌دانستم باید تغییر می‌کردم. انتخاب من هم نیز همین بود و تا جای ممکن تلاشم را برای بازسازی زندگی‌ام انجام دادم اتفاقی که یک شبه رخ نداد و متحمل تلاش و زحمت بسیاری شدم

من هم سابقن معتاد به الکل بودم و لحظاتی بود که فکر می‌کردم ادامه‌ی زندگی ممکن نیست. آیا این برای تو نیز صدق می‌کرد؟

التون: چندین بار. درد قفسه سینه داشتم و گاهی چندین شبانه‌روز نمی‌خوابیدم. بعضی اوقات اسپاسم‌های شدیدی داشتم که زمین می‌افتادم و بقیه من را به تخت بازمی‌گرداندند. نیم ساعت بعد همان آش و همان کاسه. دوران سختی بود

پرسش: آیا خود را یک نجات‌یافته می‌دانی؟

التون جان : قطعن. من یه نجات‌یافته‌ام.تجربه‌های سخت زیادی در زندگی‌ام داشتتم. زندگی پر از سختی‌هاست حتا وقتی به الکل لب نزنی. الآن نیازی نیست از مشکلاتم فرار کنم چون انسان‌های فوق‌العاده‌ای در زندگی من حضور دارند که من را همراهی می‌کنند. روابط نیز همین شکلی است.وقت‌هایی که حال خوب نداری باید حرف بزنی و مشکلاتت را بیان کنی. کاری که به هنگام معتاد بودنم قادر به انجام دادنش نبودم. البته جز مواقعی که کوکائین می‌کشیدم و شروع می‌کردم به شر و ور گفتن!

فکر می‌کنم هر هنرمند خلاقی شک و تردید را همراه خودش دارد. لحظاتی هست که در زندگی از خود می‌پرسی که آیا راه درست را انتخاب کردم؟

هنوز هم با خودت فکر می‌کنی که چه شد این‌جا رسیدی؟ چه سفر باورنکردنی بوده؟

التون جان : فوق‌العاده است. و همه‌ی این اتفاقات در یک بازه‌ی بیست ساله از دهه‌ی هفتاد تا نود رخ دادند! سال‌هایی پر از احساسات و موفقیت و ناراحتی و بدبختی اما از زندگی کنونی‌ام بسیار راضی‌یم و خوش‌حالم تمام این تجربیات را کسب کردم. این که پدر و مادرم با وجود این که علاقه‌ای به زندگی با هم نداشتند ولی برای من کنار هم می‌ماندند برایم بسیار ارزشمند بود. هر چند که از این عدم علاقه میان‌شان متنفر بودم. خوش‌حالم که در ازدواج‌های بعدی‌شان، توانستند به عشق برسند. با پیرتر شدن، شرایطشان را بیش‌تر درک می‌کنم اما این موضوع زخم عمیقی بر من گذاشت که مدت زمان زیادی نیاز بود تا التیام بیابد. و شاید این زخم هیچ‌گاه ترمیم نشود. هیچ‌وقت خارج از صحنه اعتماد به نفس نداشتم ولی آن بالا غرق در لذتم.

واقعن؟

التون جان : فکر می‌کنم هر هنرمند خلاقی شک و تردید را همراه خودش دارد. لحظاتی هست که در زندگی از خود می‌پرسی که آیا راه درست را انتخاب کردم؟ و همین ممکن است ما را به یک هیولا تبدیل کند. الکل و مواد مخدر هم کاری از پیش نمی‌برند و کم کم از واقعیت فاصله می‌گیری. زندگی‌ای که داشتم، با همه‌ی خانه‌های زیبا و گران‌قیمت در مرکز توجه به گذشته‌ام هم‌خوانی نداشت. قسم خوردم وقتی مسیر زندگی‌ام را تغییر دادم، هیچ‌گاه کارهایم را تکرار نمی‌کنم. هنوز هم زندگی فوق‌العاده‌ای دارم ولی آدم‌هایی هستند که تو را به واقعیت برمی‌گردانند، مثل فرزندانم.

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنونس

تریلر فیلم Underwater / زیر آب | کریستن استوارت و ونسان کسل در زیردریایی

تریلر فیلم Underwater

تریلر فیلم Underwater را به کارگردانی ویلیام اوبنک و بازی کریستن استوارت، ونسان کسل و جسیکا هنویک با کیفیت دل‌خواه ببینید

از فیلم «زیر آب» بیش‌تر بدانید:

در کنار تریلر فیلم Underwater ببینید:

تریلر سریال سیزده دلیل برای این‌که…

«زیر آب» فیلمی‌ست تخیلی و ترسناک به کارگردانی ویلیام اوبنک و نویسندگی برایان دافیلد و آدام کوزاد که بازیگرانی چون کریستن استوارت، ونسان کسل، جسیکا هنویک و جان گلگر جونیور در آن حضور دارند. داستان فیلم درباره‌ی تعدادی محقق است که پس از وقوع یک زلزله، در عمق هفت مایلی در اعماق اقیانوس گیر افتاده اند و در حال تلاش برای نجات پیدا کردن هستند. این فیلم توسط کمپانی فاکس قرن بیستم تهیه شده و قرار است استودیو والت‌ دیزنی در تاریخ دهم ژانویه ۲۰۲۰ آن را پخش کند.

در کنار تریلر فیلم Underwater ببینید:

تریلر فیلم ۱۹۱۷ | جنگ‌جهانی اول به‌روایت سم مندس

 

ادامه مطلب

آنونس

تریلر فیلم Antlers / شاخ‌های گوزن | اثری ترسناک به تهیه‌کنندگی دل‌تورو

تریلر سریال Antlers

تریلر فیلم Antlers را به کارگردانی اسکات کوپر، تهیه‌کنندگی گی‌یرمو دل‌تورو و با بازی کری راسل، جسی پلمونز، جرمی توماس و گراهام گرین با کیفیت دل‌خواه ببینید.

از فیلم «شاخ‌های گوزن» بیش‌تر بدانید:

در کنار تریلر فیلم Antlers بخوانید:

گی‌یرمو دل‌تورو و خبر درباره‌ی فیلم جدیدش | ۳۰ سال است هیولا ساخته‌ام!

«شاخ‌های گوزن» فیلمی ماورایی و ترسناک به کارگردانی اسکات کوپر است که گی‌یرمو دل‌تورو تهیه‌کنندگی آن را به عهده دارد.

این فیلم بر اساس داستانی کوتاه به اسم «پسر ساکت» است و درباره‌ی معلمی در شهری کوچک به همراه برادرش است که وارد ماجرایی پیچیده می‌شوند، چرا که یکی از دانش‌آموزان رازی خطرناک با نتایج وحشتناک در سینه دارد.

از جمله بازیگران این فیلم می‌توان به کری راسل، جسی پلمونز، جرمی توماس و گراهام گرین اشاره کرد.

در کنار تریلر فیلم Antlers ببینید:

تریلر فیلم ۱۹۱۷ | جنگ‌جهانی اول به‌روایت سم مندس

«شاخ‌های گوزن» قرار است اوایل سال ۲۰۲۰ توسط استودیو والت دیزنی اکران شود.

ادامه مطلب

خبر

ساخت ماتریکس ۴ با حضور کیانو ریوز | بارگذاری دوباره‌ی ماتریکس با خواهران واچفسکی

ساخت ماتریکس ۴

بارگذاری دوباره‌ی ماتریکس با خواهران واچفسکی

به نظر می‌رسد ماتریکس هنوز خاموش نشده. براساس گزارش ورایتی، چهارمین فیلم از این فرنچایز پرطرفدار علمی تخیلی قرار است ساخته شوند. برخلاف اخبار مربوط به پروژه‌های پیشین، کیانو ریوز و کری آن ماس هر دو در فیلم بازی خواهند کرد و لانا واچفسکی که خود نیمی از تیم کارگردانی سه‌گانه بود نیز قرار است این قسمت را بنویسد و کارگردانی کند.

در کنار اخبار ساخت ماتریکس ۴ بخوانید:

گی‌یرمو دل‌تورو و خبر درباره‌ی فیلم جدیدش | ۳۰ سال است هیولا ساخته‌ام!

توبی امریخ، مدیر گروه برادران وارنر که وظیفه‌ی پخش بین‌المللی فیلم را برعهده دارد، می‌گوید:

«برای بازگشت به دنیای ماتریکس با لانا لحظه‌شماری می‌کنیم. او کارگردانی خلاق و منحصر به فرد است و خوش‌حالیم او را به عنوان رهبر جدیدترین داستان دنیای ماتریکس انتخاب کرده‌ایم.»

در کنار واچفسکی، الکساندر هِمون و دیوید میچل نیز در نوشتن فیلم‌نامه نقش دارند. بنابر گزارشات، تولید فیلم از اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی آغاز می‌شود. هنوز مشخص نیست کارگردان دیگر سه‌گانه‌ی ماتریکس یعنی لیلی واچفسکی نیز در تولید فیلم حضور دارد یا نه.

در مارس سال ۲۰۰۷، شرکت برادران وارنر اعلام کرده بود که این سری قرار است ریبوت بشود و مایکل بی جوردن ایفاگر نقش اصلی باشد. اما به نظر می‌رسد این پروژه منتفی شده.

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها