با ما همراه باشید

گلدن گلوب ۲۰۲۰ با آرت‌تاکس: در فاصله‌ی چند ساعت تا شروع مراسم نگاهی خواهیم داشت به نامزدهای بخش بهترین بازیگر مرد و زن سریال درام و بررسی شانس‌شان:

برایان کاکس / سریال وراثت

مایکل اشنایدر: امروز می‌خوایم رشته‌ی بهترین بازیگر مرد و زن رو در یک سریال درام برای هفتاد و هفتمین برنامه‌ی سالانه‌ی گلدن گلوب بررسی کنیم. اول با سریالی که عاشقشم، «وراثت» شروع می‌کنیم. هر چند باعث تأسفه که جرمی استرانگ نامزد نشد ولی صد البته برایان کاکس به عنوان عضو ارشد خانواده، عالی‌یه.

کیت هرینگتون / سریال بازی تاج و تخت

دنیل توراشینو: اما تنها نامزد نیست. کیت هرینگتون برای اولین بار برای فصل آخر نامزد این جایزه شده، تنها کسی از سریال «بازی تاج و تخت» هستش که نامزد جایزه شده. برای من این جالبه.

رامی مالک / سریال مستر روبات

مایکل اشنایدر: بعد رامی مالک رو داریم از «مستر روبات» و یکی از کسانی‌یه که پیش‌تر دو بار نامزد شده.

دنیل توراشینو: اونا عاشق رامی مالکن مشخصن همه رامی مالک رو به عنوان برنده در نظر دارن. با توجه به این که سال قبل اسکار رو برد.

توبیاس بنزیس / سریال تاج

مایکل اشنایدر: چند نفر جدید هم داریم. توبیاس بنزیس در «تاج». سریال «تاج» برای اعضای رای‌دهنده خیلی محبوبه.

بیلی پورتر / سریال ژست

دنیل توراشینو: و بعد بیلی پورتر در سریال «ژست» که بعد از نامزد شدن و بردن جایزه‌ی امی، حالا وارد کورس گلدن‌ گلوب شده و فصل دوم هم اجرای خیلی قوی‌ای ارائه داد. تو زمان جلو رفتیم و کشمکش‌های کسی رو که تو دهه‌ی هشتاد و نود میلادی مبتلا به اچ‌آی‌وی شده نشون می‌ده. می‌خوام همین الآن بگم که انتخاب من بیلی‌یه. هم نیمه‌ی روشن سریال رو تو دستش داره و هم نیمه‌ی تاریک اما نه تاریکی شیطانی، تاریکی ناشی از تأسف در بسیاری از مواقع و حول روزگاری که می‌گذرونه، درام زیادی ایجاد می‌شه ولی همیشه راهی پیدا می‌کنه که الهام‌بخش باشه.

مایکل اشنایدر: آره، ولی همون‌طور که همیشه گفتن یه مقدار از وجهه‌ی طنز سریال رو برعهده داره. استعداد واقعی سریاله و بالأخره داره به حقش می‌رسه و بیاین روراست باشیم، همه می‌خوان ببینن تو گلدن گلوب چه لباسی می‌پوشه، لباسش و کلاهش چه شکلی‌ین. یه جورایی داره سطح کلی انتظارات رو از لباس‌ها بالا می‌بره.

دنیل توراشینو: اون هم انتخاب توئه؟

مایکل اشنایدر: آره. انتخاب منم هست. می‌تونیم بگیم یک نظریم.

جنیفر آنیستون و ریس ویترسپون / سریال برنامه‌ی صبح‌گاهی

دنیل توراشینو: بنابراین بریم سمت نامزدهای زن برای سریال درام و اول از همه با «برنامه‌ی صبح‌گاهی» شروع کنیم.

مایکل اشنایدر: برنامه‌ی صبحگاهی دو نفر نامزد داره؛ جنیفر آنیستون و ریس ویترسپون که هر دو نقش اصلی هستن. داستان‌شون خیلی مثل تعقیب و گریز موش و گربه‌ای بود از این نظر که شخصیت‌هاشون تو ماجرای پرتلاطمی قرار گرفتن که باید در نهایت بفهمن دوستن یا دشمن و اجراشون بسیار احساسی و از عمق وجوده.

دنیل توراشینو: آره، و به اندازه‌ی کافی براش تبلیغ کردن. چندین بار اون دو رو تو رویدادهای مختلف دیدم.

اولیویا کلمن / سریال تاج

مایکل اشنایدر: این دو نفر نامزدن. ولی در کنارش باز هم از سریال «تاج»، اولیویا کلمن رو داریم کی از اولیویا کلمن خوشش نمیاد؟ احساس می‌کنم عملن برنده‌ی تمام جوایزی‌یه که براشون نامزد می‌شه.

دنیل توراشینو: آره، پارسال برای «سوگلی» جایزه برد و البته مشخصن از سوگلی‌های هیأت داوران محسوب می‌شه. حالا که به دنیای تلویزیون برگشته، خود سریال «تاج» طرفداران زیادی تو هیأت داوری داشت و حضورش در این سریال با این نقش اون رو به کاندید اصلی کسب جایزه تبدیل می‌کنه.

جودی کومر / سریال کشتن ایو

مایکل اشنایدر: و بعد برنده‌ی جایزه‌ی امی که انتظارش رو نداشتیم یعنی جودی کومر از «کشتن ایو» هم هست که این‌جا هم نامزد شده. نکته‌ی جالب اینه که همکارش، ساندار اوه که سال قبل جایزه رو برد، نامزد نشده.

نیکول کیدمن / سریال دروغ‌های بزرگ کوچک

دنیل توراشینو: ضایعه‌ی بزرگی بود ولی خوش‌حالم که یکی‌شون تو کورس رقابت هست. شاید دوتاشون قرار گذاشتن که رأی‌ها به یکی‌شون برسه. دونستن این موضوع سخته و البته نیکول کیدمن که برای اولین بار نامزد جایزه‌ی درام شده برای سریال «دروغ‌های بزرگ کوچک» بعد از این که دو سال پیش جایزه‌ی بهترین بازیگر زن در یک مینی‌سریال رو برد فقط به خاطر این که اون زمان نمی‌دونستیم سریال قراره برگرده. در نتیجه یکی از کسانی هست که باید به‌ش توجه کرد.

مایکل اشنایدر: صادقانه بگم فکر می‌کنم به خاطر تمام این بازیگرهای دوست‌داشتنی و پرآوازه در این رشته انتخاب هفته رو یه مقدار سخت می‌کنه.

دنیل توراشینو: فقط به این فکر کن که نیکول کیدمن و ریس ویترسپون رو داری که تو «دروغ‌های بزرگ کوچک» هم‌بازی هستن. بعد جنیفر آنیستون رو داری. ممکنه این سه نفر هم‌دیگه رو خنثا بکنن. بنابراین من انتخابم اولیویا کلمنه. بازم می‌گم، نمی‌تونی علیه اولیویا کلمن رأی بدی. نمی‌تونی علیه سریال «تاج» رأی بدی. این دو تا رو کنار هم بذاری، دقیقن ترکیب مورد علاقه‌ی هیأت داورانه. خیلی راحت می‌شه این شکلی حدس زد.

مایکل اشنایدر: احساس می‌کنم یه مقدار کارم رو سخت کردی چون می‌خوام ضد اولیویا حرف بزنم هر چند قصد بی‌احترامی ندارم. فکر می‌کنم کارش عالی بود ولی انتخابم این دفعه جودی کومره. می‌دونم اخیرن امی رو برده و هیأت داوران معمولن دوست دارن از روندهای معمول خارج بشن ولی فکر می‌کنم اون شخصیت رو تو فصل دوم کاملن دگرگون می‌کنه. خیلی ریزه‌کاری‌ها و نقاط ضعف شخصیتش رو خوب نشون داده و سریال رو به جایی برد که انتظارش رو نداشتم.

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

تلویزیون

محمد کارت یاغی را می‌سازد‌ | پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی حضورشان قطعی شد

یاغی

به گزارش روابط عمومی پروژه، سریال یاغی به کارگردانی محمدکارت و تهیه‌کنندگی سیدمازیار هاشمی، به زودی با اخذ مجوزهای قانونی پیش‌تولید رسمی خود را برای پخش در شبکۀ نمایش خانگی آغاز می‌کند.

 

 

فیلم‌سازی با اره و کلنگ و تیشه | یادداشت محمدحسین گودرزی درباره‌ی فیلم شنای پروانه

 

 

پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی بازیگران گزیده‌کاری که هر دو سال‌هاست بازی در سریالی را نپذیرفته‌اند، در سریال «یاغی» نقش‌آفرینی خواهند کرد.

‌‌گارش فیلمنامۀ این سریال توسط پدرام پورامیری، حسین دوماری و محمد کارت طی یک سال گذشته انجام شده‌ و مدتی‌ست به اتمام رسیده است. این تیم تجربۀ نگارش فیلمنامۀ فیلم سینمایی «شنای پروانه» را نیز با یکدیگر در کارنامۀ خود دارند.

 

 

در جشنواره‌ی ۳۸ فیلم فجر | محمد کارت در نشست خبری شنای پروانه: همه‌ی ما گنده‌لاتیم

 

گفتنی‌ست به زودی اسامی تعدادی از بازیگران چهره و سرشناس سینما که حضورشان در این سریال قطعی شده است به همراه سایر عواملی که در این پروژه همکاری می‌کنند، به صورت رسمی اعلام خواهد شد. «یاغی» محصول انحصاری پلتفرم «فیلیمو» است.

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

تلویزیون

۴۶۵ میلیون دلار برای یک فصل | ارباب حلقه‌ها چگونه به گران‌ترین سریال تاریخ تبدیل شد

ارباب حلقه ها

ارباب حلقه ها چگونه به گران‌ترین سریال تاریخ تبدیل شد

▪️ به گزارش رادیو نیوزلند،سریال تلویزیونی «ارباب حلقه‌ها» که هم‌اکنون در این کشور مراحل فیلم‌برداری را می گذراند، ۶۵۰ میلیون دلارِ نیوزلند معادل ۴۶۴.۲ میلیون دلار آمریکا هزینه دربرداشته است. منابع نزدیک به ورایتی صحت هزینه شدن این مبلغ سنگین را تایید کرده‌اند. البته این مبلغ شامل هزینه‌های راه‌اندازی و شروع پروژه نیز می‌شود که در بین فصل‌های احتمالی دیگر سریال تقسیم می‌شود.

▪️ هزینه‌ی سریال «ارباب حلقه ها» بسیار فراتر از هزینه ساخت سریال‌های پرخرجی مانند «بازی تاج و تخت» محصول اچ‌بی‌او، «برنامه صبح‌گاهی» محصول اپل و «مندلورین» محصول دیزنی پلاس است که هر قسمت از آن‌ها حدود ۱۵ میلیون دلار هزینه داشته. در تخمین‌های قبلی از بودجه‌ی ۵۰۰ میلیون دلاری برای ساخت «ارباب حلقه‌ها» صحبت می‌شد اما فقط ۲۵۰ میلیون دلار صرف خرید حقوق آثار جی.آر.آر. تالکین از بنیاد تالکین شده‌ست.

 

 

از سرگیری تولید سریال «ارباب حلقه‌ها» در نیوزلند

 


▪️ ورایتی اولین بار در سال ۲۰۱۷ اخبار مربوط به ساخت این سریال را منتشر کرد. اما تاکنون جزئیات داستانی این مجموعه، نامشخص باقی مانده. تنها چیزی که تاکنون در مورد آن می‌دانیم این است که داستان در ۲۰۰۰ سال قبل از وقایع داستان «ارباب حلقه‌ها» و «هابیت» اتفاق می‌افتد. یعنی زمانی که حلقه‌های قدرت ساخته شده، پادشاهی‌ها به شکوه و جلال رسیده و سقوط کرده‌اند و قهرمانان مورد آزمایش قرار گرفته‌اند. همچنین سریال با حضور شرورترین شخصیت جهان تالکین همراه است که جهان را در تاریکی فرو می‌برد.

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

تلویزیون

از ترکیب بازیگران «زخم کاری» رونمایی شد | عزتی، آزادی‌ور و توسلی ستارگان سریال مهدویان

زخم کاری

▪️ به گزارش روابط عمومی پروژه؛ سریال زخم کاری به کارگردانی محمدحسین مهدویان که در تهران در حال تصویربرداری است، و این سریال نخستین تجربه سریال سازی مهدویان در شبکه نمایش خانگی است که با سرمایه گذاری فیلیمو آن را کلید زده است.
‌▪️ زخم کاری، یک نوآر ملتهب است که داستانی پرتنش دارد و تا کنون تمام بازیگران آن جلوی دوربین رفته‌اند.

 

حین ساخت یک فیلم برای محمدحسین مهدویان چه اتفاقاتی می‌افتد؟

 

▪️ جواد عزتی، رعنا آزادی‌ور، هانیه توسلی، سعید چنگیزیان، الهه حصاری، عباس جمشیدی‌فر، مهدی زمین‌پرداز، امیرحسین هاشمی، با هنرمندی کاظم هژیرآزاد، منوچهر علیپور، مه‌لقا باقری، مائده طهماسبی و با حضور سیاوش طهمورث، با معرفی مرتضا امینی‌تبار و سارا حاتمی بازیگران «زخم کاری» هستند.
‌‌▪️ همچنین نیوشا علی‌پور و مه‌یاس پازوکی بازیگران خردسال این سریال نمایش خانگی هستند.

در خلاصه داستان این سریال آمده است: «من عاشق زمستونای اینجام. قشنگ نیست؟
– قشنگه ولی سختی داره. پنج هزار کیلومتر پرواز می‌کنن فقط برای این که زنده بمونن. اولش خیلی ترسناکه ولی تهش خونه‌شونو پیدا می‌کنن.
– اگه به تهش برسن.
– بلد باشن می‌رسن.»

▪️زخم کاری ساخته‌ی محمدحسین مهدویان و به تهیه‌کنندگی محمدرضا تخت‌کشیان از محصولات پلتفرم فیلیمو است که در سال جاری پخش می‌شود.

 

از مجموعه تحلیل‌گران عصر ارتباطات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس را در توئیتر، تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید

کیدتاکس Kidtalks.ir | کیدتاکس رسانه تصویری کودکان و نوجوانان

تک‌تاکس Techtalks.ir | اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ادامه مطلب

محبوب‌ترین‌ها